Zavrieť

Porady

Výmaz záložneho práva z katastra

Zdravím všetkých,
mám takýto problém: V 2009 som kúpil byt s týmto záložným právom :
"Záložné právo č.1100/Bo/Pm/2007 v prospech ostatných vlastníkov bytu /správca OSBD Levice/ na bytový dom
parc.č..... sč....,2.posch.,vchod č... vo vlastníctve.......,
povinná Anna B. nar.10.1..... ,Z-7273/06 zo dňa 22.12.2006.
"
Pani Anna,od ktorej som byt kupil,mala na BD nedoplatky,kúpou bytu však boli nedoplatky vyrovnané. Medzitým si bytový dom založil SVB a už nepatrí pod spravú OSBD. OSBD to riešiť nechce a SVB tiež nie,keďže je záložné právo v prospech OSBD
Chcel by som požiadať kataster o výmaz tohto zál. práva,viete mi poradiť čo okrem žiadosti budem potrebovať?
Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mimi3277 je offline (nepripojený) mimi3277

    mimi3277
    Záložné právo k bytu vzniká zo zákona. Úplný výmaz v podstate ani nie je možný. Vo vašom prípade tam má byť záložné právo v prospech spoločenstva keďže máte fungujúce SVB. Záložné právo v prospech OSBD je už nedôvodné.

    § 15 (182/1993 Z.z.)
    (1) Na zabezpečenie pohľadávok vzniknutých z právnych úkonov týkajúcich sa domu, spoločných častí domu,
    spoločných zariadení domu a príslušenstva a na zabezpečenie pohľadávok vzniknutých z právnych úkonov
    týkajúcich sa bytu alebo nebytového priestoru v dome, ktoré urobil vlastník bytu alebo nebytového priestoru v
    dome, vzniká zo zákona k bytu alebo k nebytovému priestoru v dome záložné právo 16) v prospech spoločenstva; ak
    sa spoločenstvo nezriaďuje, vzniká zo zákona záložné právo v prospech ostatných vlastníkov bytov a nebytových
    priestorov. Vznik a zánik záložného práva sa zapíše do katastra nehnuteľností

    Výmaz záložneho práva z katastra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.