Zavrieť

Porady

s.r.o. o jednom spoločníkov - kto podpisuje???

Dobrý deň, mám jednu otázku. Pripravujeme uloženie do zbierky listín pre s.r.o., ktorá má len jedného spoločníka. Ten je zároveň aj konateľom.

Rozhodnutie o schválení riadnej individuálnej účt. závierky a o rozdelení VH podpisuje ako spoločník, uloženie do ZL (sprievodný list) podpisuje ako konateľ.

Otázkou je, či je v oboch týchto prípadoch možné použiť splnomocnenie na podpis týchto dokumentov, alebo musia byť tieto dokumenty (alebo jeden z nich) podpísané daným spoločníkom/konateľom.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Dobrý deň,

    ja by som to riešila asi 2 plnomocenstvami:
    - prvé by ten pán Talian udelil ako fyzická osoba a týkalo by sa jeho zastupovania pri vykonávaní akýchkoľvek práv spoločníka danej s.r.o.

    - druhé plnomocenstvo by udelila spoločnosť (s.r.o.) zastúpená konateľom a týkalo by sa konania v mene spoločnosti v stanovenom okruhu vecí (obchodný register, živnostenský ...., alebo generálne všetky úkony).

    Všetko dobré.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    chceš povedať že ani ako spoločník a ani ako konateľ sa svojou firmou nezaoberá ani natoľko, aby takéto dokumenty podpísal?

    wildstorm je offline (nepripojený) wildstorm

    wildstorm
    Nejde o to, že by nebol záujem, ale konateľ/spoločník je Talian a v Taliansku a žije. Preto za neho vykonávame činnosti na základe splnomocnenia. Ale neviem, či môžme aj toto.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    wildstorm Pozri príspevok
    Nejde o to, že by nebol záujem, ale konateľ/spoločník je Talian a v Taliansku a žije. Preto za neho vykonávame činnosti na základe splnomocnenia. Ale neviem, či môžme aj toto.
    Záleží na rozsahu PM.

    wildstorm je offline (nepripojený) wildstorm

    wildstorm
    zalobaba Pozri príspevok
    Záleží na rozsahu PM.

    No v predchadzajucich PM sa to nespominalo, ale v sucasnom platnom od aprila je, ze plna moc aj na ulozenie listin do zbierky listin. Cize to by slo. Ale s tym som tak trochu ratala, ze to by bolo mozne. Otazkou vsak ostava, ci aj schvalenie RIUZ a HV. POA (PM) je na uctovnictvo.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    wildstorm Pozri príspevok
    No v predchadzajucich PM sa to nespominalo, ale v sucasnom platnom od aprila je, ze plna moc aj na ulozenie listin do zbierky listin. Cize to by slo. Ale s tym som tak trochu ratala, ze to by bolo mozne. Otazkou vsak ostava, ci aj schvalenie RIUZ a HV. POA (PM) je na uctovnictvo.
    Schválenie účtovnej závierky sa nerovná uloženiu do Zbierky listín.

    A čo ti bráni vyhotoviť pre Taliana doklady, poslať mu ich na podpis a následne zaslať na uloženie do zbierky listín?

    wildstorm je offline (nepripojený) wildstorm

    wildstorm
    zalobaba Pozri príspevok
    Schválenie účtovnej závierky sa nerovná uloženiu do Zbierky listín.

    A čo ti bráni vyhotoviť pre Taliana doklady, poslať mu ich na podpis a následne zaslať na uloženie do zbierky listín?

    Nejde o to, ci brani, alebo nebrani, chceli sme to zjednodusit a urobit cez POA, a nie cakat tyzden a viac na to, aby sme tomohli urobit.

    Nemusime riesit dovody, ktore nas k tomu vedu, staci mi len poznat odpoved na moju otazku

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    z mojej praxe
    firma a spoločník dali plnú moc riaditeľovi firmy, nebol ani konateľ, na základe PM všetko podpisoval, riadil firmu, mal voľné ruky.
    DPPO, výkazy RUZ, a VZ však podpisoval spoločník a konateľ v jednej osobe.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    wildstorm Pozri príspevok
    Nejde o to, ci brani, alebo nebrani, chceli sme to zjednodusit a urobit cez POA, a nie cakat tyzden a viac na to, aby sme tomohli urobit.

    Nemusime riesit dovody, ktore nas k tomu vedu, staci mi len poznat odpoved na moju otazku
    Odpoveď si dostala, dovetok bol len návrhom najjednoduchšieho riešenia, lebo mnohí sa tak zamotajú do svojho "problému", že neprídu na to najjednoduchšie riešenie. Nevieme ďalšie konkrétnosti a súvislosti, takže inú odpoveď zrejme od nás nedostaneš.

    s.r.o. o jednom spoločníkov - kto podpisuje???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.