Zavrieť

Porady

Aka materska - na RD ako DNP

Som momentalne na rodicovskej dovolenke. V auguste 2009 som z prace nastupila na MD s prvym dietatom. Pracovna zmluva mi vyprsala v januari 2011. Cakame druhe dieta, som teda nezamestnana a znama mi poradila ze sa mam dobrovolne nemocensky pripoistit, ze mi staci platit 6 mesiacov z maxima, aby som mala matersku a najvyssiu. Vraj 270 dni nemocenskeho splnam nakolko som do januara 20011 bola zamestnana na RD, a ze je tam este nejaky novy zakon odrobene 25 dni, ale ze to som mala v 2009, ze to sa rata. Termin porodu mam 3.1.2012. Je to tak? Pretoze ina znama mi povedala, ze to tak nie je, ze musim mat celzch 9 mesiacov DNP.
Dakujem.
Usporiadat
lulea77 lulea77

lulea77 je offline (nepripojený) lulea77

no to mi je jasné ) že na hypo otázky odpovedať je umenie ) tak som v 4tt+ 1 deň, test mi to potvrdil, volala som so zamestnávateľom a dohodla som sa že ma nechá vo firme napísanú až do posledného dňa, teda až do zrušenia firmy Písala som do sociálnej poisťovne a teda ma nepotešili vraj keď som na RD tak mi nemocenské poistenie netrvá a teda nebudem v ochrannej lehote (dosť ma to naštvalo ) že vyyplácaná by mi bola len keby som išla na materskú zo zamestnania A teda mi to vychádza tak že už si nestihnem platiť ani to DNP či??
0 0