Zavrieť

Porady

Kupila som byt, nie je zatial prepisany na mna...

dobry den mam problem kupila som byt mam kupmno predajnu zmluvu neni este byt namna .nestihla som ho prepisat lebo som isla pracovat do zahranicia na byt mam hypoteku ..no problem nastal v tom ze od toho co kupila byt zomrel a prebehlo dedicke konanie a byt je na syna a ten byt chce predat pritom som ho kupila ja byt som prerobyla splacam prerabku a este hypoteku ...ja som jeho synovi povedala ved byt som kupila e jeho to nezaujma ze je to jeho ze on si ho preda vobec neviem ako mam pokracovat ...som uplne v koncoch.
Naposledy upravil arizona : 06.05.11 at 12:10
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Petra Nová Pozri príspevok
Len rozmýšľam, či mexická alebo z Venezuely.

A ja zase tipujem, koľko bude mať dielov.
0 1
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Halli Pozri príspevok
Peti, ťažko tu dôjsť k pravde, info ako z chlpatej deky a keď treba vedieť čo je úverová a čo záložná zmluva
Ak by toto čítal nejaký bankový úradník, asi by sa chytal za hlavu a určite by chcel vedieť, ktorá banka hypoúver poskytla a jeho návratnosť takto zabezpečila.

Doplnok:
Aby som nemystifikovala. Halli, to čítanie bankového úradníka som vzťahovala k zadaniu témy a nie k Tvojim príspevkom(ak by Ťa tá myšlienka napadla).
Naposledy upravil Petra Nová : 06.05.11 at 13:35
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

marjankaj Pozri príspevok
A ja zase tipujem, koľko bude mať dielov.
Veď jej trochu pomôžeme. Tej telenovele. A keď bude treba, dáme aj serióznu radu, len Jaroslava musí aj niečo viac prezradiť.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Petra Nová Pozri príspevok
Aké je jednoduché dostať úver, a aká je banka naivná. A ako môže niekto založiť nehnuteľnosť, ktorá nie je jeho? Ledaže by záložnú zmluvu podpísal predávajúci, nie Ty s manželom.
vsak ked sa zaklada kupovana nehnutelnost, vtedy vzdy podpisuje zaloznu zmluvu stary vlastnik, nie kupujuci ...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Petra Nová Pozri príspevok
Veď jej trochu pomôžeme. Tej telenovele. A keď bude treba, dáme aj serióznu radu, len Jaroslava musí aj niečo viac prezradiť.
Ja to vidím takto.
Keď syn zistil, že otec predal byt, tak otca zabil a nejako to ututlali. Myslel si, že ten byt zdedí.
Treba poslať na syna trestné oznámenie z vraždy.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

bubkoch Pozri príspevok
najskor pises ze byt nie je prepisany na teba, potom uz pises ze bol dany navrh na vklad na katastri ...
lebo potom to chce fundovanu odpoved co sa stane ked stary vlastnik zomrie v case medzi podanim navrhu na vklad a povolenim vkladu ...
bubkoch to som dala link už na začiatku...
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

Zita5 Pozri príspevok
Divná celá zaležitosť , alebo treba do zadania niečo ešte treba dopísať , niečo čo je podstatné .

aj tema "kupa psa" sa tak akosi divne vyvijala, a zaver bol famozny...
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Halli Pozri príspevok
bubkoch to som dala link už na začiatku...
aha ...
no ale to uplne riesi problem ...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

bubkoch Pozri príspevok
aha ...
no ale to uplne riesi problem ...
no mám pocit, že problém je úúúplne niekde inde jóój a túúú banku nech nám ešte pošušká idem si vybaviť úver, však im donesiem nejaké LV a podpíšem si záložnu zmluvu a basta
Naposledy upravil Halli : 06.05.11 at 13:35
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Halli Pozri príspevok
no mám pocit, že problém je úúúplne niekde inde
ja to vidim takto:
jasne napisala ze bol dany navrh na vklad a banka vyplatila peniaze ...
ak syn predavajuceho robi problem, tak asi len preto ze navrh na vklad este kataster nestihol povolit a on na LV vidi ze byt stale patri otcovi ...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

marjankaj Pozri príspevok
Ja to vidím takto.
Keď syn zistil, že otec predal byt, tak otca zabil a nejako to ututlali. Myslel si, že ten byt zdedí.
Treba poslať na syna trestné oznámenie z vraždy.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ešte chvíľu tu poblbneme a ja zistím, že nakoniec je ten byt môj
0 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Halli Pozri príspevok
Ešte chvíľu tu poblbneme a ja zistím, že nakoniec je ten byt môj
Tak to ti nebudeme závidieť. Keď zadávateľka prestane splácať hypotéku, tak oň aj tak prídeš.
0 1
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

marjankaj Pozri príspevok
Tak to ti nebudeme závidieť. Keď zadávateľka prestane splácať hypotéku, tak oň aj tak prídeš.
Neboj, ja tú blbú banku odžubem
0 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Halli Pozri príspevok
Neboj, ja tú blbú banku odžubem
To ti verím. S touto by to nebol problém.
0 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
marjankaj Pozri príspevok
To ti verím. S touto by to nebol problém.
Vidím bubkoch, že si sa tu našiel. Len tak ďalej.
3 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

marjankaj Pozri príspevok
Vidím bubkoch, že si sa tu našiel. Len tak ďalej.
aspon to svoje tliachanie označujte ako
0 2
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

jaroslava mesiarova Pozri príspevok
dobry den mam problem kupila som byt mam kupmno predajnu zmluvu neni este byt namna .nestihla som ho prepisat lebo som isla pracovat do zahranicia na byt mam hypoteku ..no problem nastal v tom ze od toho co kupila byt zomrel a prebehlo dedicke konanie a byt je na syna a ten byt chce predat pritom som ho kupila ja byt som prerobyla splacam prerabku a este hypoteku ...ja som jeho synovi povedala ved byt som kupila e jeho to nezaujma ze je to jeho ze on si ho preda vobec neviem ako mam pokracovat ...som uplne v koncoch.
Neboj sa, dedičia sú zmluvou poručiteľa viazaní (§ 44 obč.z.). Úmrtím účastníka zmluvy o prevode vlastníckeho práva k nehnuteľnostiam pred podaním návrhu na vklad do katastra nehnuteľností práva ani povinnosti zo zmluvy nezanikajú, ale prechádzajú na dedičov. Nehnuteľnosť býva v aktívach dedičstva a povinnosť zo zmluvy v pasívach. Ak bola podaná zmluva do katastra, nemôže ju predbehnúť iný prevod.
Ukludni sa, bude sa to dať vyriešiť. Pozisťuj si ďalšie skutočnosti, podľa toho to budeš riešiť.
9 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Daj na príspevok Márii, pokiaľ už bol daný návrh na vklad do katastra, tak sa ničoho neboj. Byt je už Tvoj. Doporučila by som Ti ísť na kataster a pourgovať to tam.
2 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

verkaz Pozri príspevok
Daj na príspevok Márii, pokiaľ už bol daný návrh na vklad do katastra, tak sa ničoho neboj. Byt je už Tvoj. Doporučila by som Ti ísť na kataster a pourgovať to tam.
Myslíš, že to je len otázka urgencie? To už aj Jaroslava vie, že nie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať