Zavrieť

Porady

Nákup tovaru zo zahraničného e-shopu za účelom ďalšieho predaja

Zdravím vás poraďáci. Obraciam sa na vás s takýmto niečím, čo mi vŕta v hlave.

Jeden z mojich nových konkurentov začal praktizovať zaujímavú vec spomenutú v predmete tejto témy a preto by som mal pár otázok:

Dá sa nakupovať zo zahraničia z e-shopov predávajúcich koncovému zákazníkovi a predávať takýto tovar ďalej? Je tu pár vecí, ktoré by som rád spomenul:
1. Nie všetky e-shopy posielajú aj faktúru a ak je priložená neobsahuje informáciu o DPH.
2. Spomínaný tovar je úplne totožný so slovenským (odpadávajú problémy s manuálom atď)

Dá sa vôbec takto nadobudnutý tovar predávať ďalej? Vopred ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Nerozumiem ako eshop môže predávať ak nedáva faktúry.
    Čo sa týka toho či podnikateľ nakupuje tovar z iného eshopu - nikto mu to nezakazuje. Nevidím v tom žiadny problém.

    karfiol je offline (nepripojený) karfiol

    karfiol
    Ak tomu teda správne chápem, ja ako živnostník, platca DPH si nakúpim v zahraničnom e-shope, prihodím na to DPH, maržu a môžem to v kľude predávať ďalej? Aj napriek tomu, že o tom nebudem mať doklad? Max. výpis z účtu, keďže pôjde o platbu kartou.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    ak nemas doklad, tak si to nemas dat ako do nakladov...
    ja osobne som sa vsak este nestretol s tym, ze by som nedostal fakturu zo zahranicneho eshopu... a to som uz nakupoval cokolvek, elektroniku, textil, hracky, aj "hracky", dokonca potraviny a faktura vzdy bola v baliku...

    karfiol je offline (nepripojený) karfiol

    karfiol
    Takže ak to správne chápem, môžem aj ja nakúpiť zo zahraničia z e-shopu, ak to nebude v eurách, tak to prerátam na eurá, prihodím si k tomu maržu a 20% DPH na to. Je to tak správne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    karfiol Pozri príspevok
    Takže ak to správne chápem, môžem aj ja nakúpiť zo zahraničia z e-shopu, ak to nebude v eurách, tak to prerátam na eurá, prihodím si k tomu maržu a 20% DPH na to. Je to tak správne?
    Áno, je. Ak si platiteľom dph, fakturuješ s daňou.

    Nákup tovaru zo zahraničného e-shopu za účelom ďalšieho predaja

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.