Zavrieť

Porady

Ako postupovat pri sexualnom obtazovani?

Prosim Vas o pomoc. Situacia, do ktorej som sa dostala, mi nie je lahostajna, ale pravdupovediac, mam obavy, ako postupovat, aby sa to neobratilo proti mne.
Pred tyzdnom som vybavovala uver, a banka mi ponukla ich zmluvneho znalcu, ktory mal obhliadnut byt a urobit posudok o hodnote bytu na ucely cerpania hypoteky.
Z 60rocneho pana sa vsak vyklul uchyl, ktory ma pri odchode z jeho kancelarie zacal obtazovat. Cele to zacalo tym, ze ked som sa chystala odist, podali sme si ruku, a v tom momente ma pritiahol k sebe, drzal v objati, rukami mi smatral po tele, chcel ma oblapavat, bozkavat na usta, a vzdychal, ze ,, take mlade masko, moja zlata,,
Poviem vam, bol to moment, kedy som nevedela co robit. Je vo mne zlost, ze som mu nerozbila papulu, nenakopala ho medzi nohy, nepohryzla ho, nezacala jacat... rieseni bolo mnoho, hlavne to jacanie, ved by som ho aspon uchyla hned odhalila, poculi by to aj v okolitych kancelariach.ALe ja blba, som to riesila diplomaticky, snazila som sa ho presvedcit nech prestane a nech ma pusti, ze musim ist po syna do skolky. A po chvili sa mi podarilo od neho dostat.
Myslim, ze takto sa nespraval len ku mne, ale to robi bezne. Nie som ziadna krasavica, nebola som nijak vyzyvavo oblecena, nemala som ziadne reci ktorymi by som ho mohla provokovat.
Vzhladom k tomu, ze casovo som bola v tiesni a na tom posudku som bola odkazana na neho, na druhy den som za nim musela ist, lebo sme sa tak dohodli ze to spracuje. Pravdupovediac, mala som obavy, ze ma bude vydierat ze mi ohodnoti byt nizkou sumou, aby tak dosiahol to po com tuzil. Ale nastastie k nicomu takemu nedoslo ( i ked je pravda,ze byt ohodnotil este o nieco nizsie ako je to tabulkovo vycislene v banke).
Pri odchode vsak opat chcel zopakovat to co predtym!!! Podal mi ruku, ja sprostana slusne vychovana, samozrejme ruku som mu podala, ale uz som bola v tom momente opatrnejsia, postavila som sa tak, ze bola medzi nami stolicka. Pan sa opat vrhol na mna ze ma bude bozkavat a obchytkavat, ale vdaka tej stolicke to nemal take lahke a ja som sa hned odtial dostala.
Stale vsak nad tym rozmyslam, ako takyto uchylak ktory este aj chodi po bytoch na obhliadky moze niekomu ublizit, natrafit na mlade dievcata, netusim ako daleko je schopny ist.
Preto som rozmyslala zazalovat ho, ale neviem ako to urobit, kedze neviem ake ma kde vztahy, aby sa to neobratilo proti mne, ze si vymyslam kedze nemam dokazy, a obvinia mna za ohovaranie alebo neviem co by mohol na mna vytiahnut.
Skor ma napadlo, ci sa to neda riesit tak, ze by mu poslali nejaku tajnu agentku, ale na koho sa s tym obratit, aby nejak neunikli informacie a nedozvedel sa o tom.
Mate niekto s tym skusenosti, viete poradit co je idealne urobit, ako postupovat?
Dakujem za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    ja by som išiel do banky za riaditeľom pobočky a jednou - dvomi vetami by som oznámil čo za úchyla to je, s tým, že nechcem z toho robiť mediálnu aféru, len chcem iného slušného znalca.
    Banka sa zrejme kvôli zachovaniu dobrého mena nielen s vami dohodne ale rýchlo vyškrtne toho znalca zo svojho zoznamu.
    Ak to chcete riešiť aj cestou polície, tak musíte podať oznámenie na miestne príslušnom oddelení...

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    mozes sa branit, bud si vyziadaj ineho znalca alebo to rovno pisomne oznam jeho nadriadenemu

    nemusi s sa bat ziadnych nasledkov, banka ma zaujem o to aby si od nich cerpala uver, to nie je ako v zamestnani ked ta obtazuje sef a ty mas stres ze ta moze vyhodit
    v banke sa nemusis bat, ked sa zacnes branit

    atanerka je offline (nepripojený) atanerka

    atanerka
    Dakujem za nazory, aj za rady.
    Znalecky posudok je uz porieseny, aj vsetko okolo toho. Neviem ci ma zmysel do toho zatahovat banku, alebo riesit to cez nich.
    Mne teraz ide skor o to, aby bol potrestany dotycny za jeho uchylne spravanie. Ked si predstavim kolko takychto chlipnikov chodi okolo nas... A ked to kazda zena necha tak, a nikto mu nepohrozi, casom sa mozu dostavit nasledky. Mozno dramatizujem, ale mam malu dcerku, a desim sa predstavy, ze by jej niekto takyto v buducnosti mohol ublizit.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Aj mojej sa to stalo,dokonca sa jej v predajni vyhrážal.
    Vobec ma nemrzí,že som mu bukovým hranolom dolámal ruky aj sánku.
    To ma ešte držali,ani som svoje veľdielo nedokončil.S takými úchylmi treba jednať rýchlo a dokladne.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Urcite by som to nahlasil aspon tej banke. Samozrejme bolo by vhodne dat trestne oznamenie za sexualne obtazovanie. Len je otazka, ci to ma vyznam bez dokazov. Jedine, ze by mali na policii zaujem to riesit napriklad tou agentkou, to by si sa tam musela ist jednoducho opytat a z ich reakcie hned uvidis, ci sa im "chce" s tym zaoberat.

    V USA sa s takymi nepinkaju, ako sa vcera ukazalo, v nedelu pokus o znasilnenie, v pondelok sa tym zaobera sud. U nas je to trocha pomalsie, ale rozhodne by som to skusil.

    Ako postupovat pri sexualnom obtazovani?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.