Zavrieť

Porady

dodrziavania zakona 182

Zdravim vsetkych,

mam otazky ohladne spravy domov, a nie som si isty riesenim situacie:
1. Moze spravca oznacit schodzu s pred dva a pol roka za neplatnu ?
2. Moze sa hlasovat spatne o urcitych veciach ? Skladba fondu oprav ?

Spravca dlhodobo nedodrzuje zmluvu o vykone spravy a prislusne zakony, podaval niekto z vas podnet na sud ? Kedze spravca ma dodrziavat zakony poskodzuje cast obyvatelov po urcitom case je to celkom vysoka suma. Za skodu je zodpovedny prave spravca, kedze ma pravnu zodpovednost za spravu domu.
Usporiadat
Matias.S Matias.S

Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

Jozef Štora Pozri príspevok
Praveze je potrebne striktne rozdelovat vlastnictvo bytu a druzstevny podiel.... podla zakona sa hlasuje za kazdy byt alebo nebyt jeden hlas a moze byt clenom druzstva kto chce, ked je vacsina hlasov za nieco druzstvo si nepomoze ak teda nema vacsinu bytov a na schodzu dojde dost ludi.... a co sa tyka delegatov ano, velke druzstvo ich mat musi ale ak si dobre pamatam tak kazdy ma pravo vystupit na schodzi druzsstva s prispevkom aj ked tam ma delegata a ak to inak nepojde, treba delegata zmenit....
Toto by sice bolo pekne, ale zámerne som neuviedol fakt, že záujmi družstva = riaditeľ, čo povie, urobí je defakto rozhodnutím. Mi ako vlastníci sme boli aj vysánkovaný z družstva podmienkou družstva o zaplatení nového členského poplatku po odkúpení bytu v sume 1200 €, čo je prinajmenšom neetické ... bolo to zhruba pred 3 rokmi, veľa družstevníkov bolo nútených, iní znechutení a boli vylúčení z družstva v prípade nezaplatenia .... vsúčasnosti ako vlastníci ťaháme za kratší koniec a bude to kým sa nezmení postoj nájomcov k odkupovaniu bytov a snahe založenia vlastného SVB. Inak už bolo toho popísané aj v telke o našom UBD dosť a jednoducho vedia, že čo si môžu dovoliť a robia to .... nakoľko sú si vedomí, že veľa nájomcov jednoducho nemá financie na odkúpenie bytov do OV.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať