Zavrieť

Porady

Spätne rucenie konatela sro-súrne

Chcela by som sa opytat na konkretny pripad, ktory sa tyka rucenia konatela sro-cky. Bola som spolocnikom sro, kde sme boli dvaja spolocnici a zaroven konatelia. Spolocnost sme viedli uspesne niekolko rokov. Nasledne sme rozsirili aktivity a prestalo sa nam darit a aj napriek nasej max. snahe sa nam nepodarilo plnit si zavazky voci veritelom, napr. nezaplatene faktury....atd.
Este pred tym, ako si verielia zacali uplatnovat plnenie zavazkov od spolocnosti tuto spolocnost prevzal novy spolocnik, ktory sa tak stal jedinym spolocnikom a konatelom zaroven. Tieto zmeny prebehli na zaklade rozhodnutia valneho zhromazdenia spolocnosti a vymazom mna a mojho byv.spolocnika zo spolocnosti ako spolocnikov a konatelov zaroven. Zaujimalo by ma, teraz,ked si veritelia zacinaju uplatnovat od spolocnosti plnenie zavazkov, mozu ziadat plnenie odo mna alebo druheho byvaleho spolocnika a konatela,kedze v case vzniknutia zavazkov sme viedli spolocnost my dvaja?
Alebo vsetky zavazky prebral automaticky novy spolocnik a konatel v jednej osobe? Vopred dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    S.r.o. ručí za svoje záväzky do výšky základného imania. Na majetok konateľov sa neberie úvah. Čo sa týky spätného výmahania od starých konateľov, to tiež nie, nakoľko základné imanie sa vzťahuje na s,.r.o. Takže by ste mali byť v pohode. Iné by bolo, ak by ste súčastnému majiteľovi s.r.o. zatajili nejaké skutočnosti.

    Spätne rucenie konatela sro-súrne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.