Zavrieť

Porady

Mam narok na dovolenku aj pocas vypovednej lehoty?

na koho sa mozem obratit s otazkou tykajucou sa vypovednej doby a nakroku na dovolenku???? dakujem
Naposledy upravil arizona : 18.05.11 at 09:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peto59 je offline (nepripojený) peto59

    peto59
    mam narok na dovolenku aj pocas vypovednej lehoty? ta moja konci v maji. mam teda narok na dovolenku za 1. - 5.2011 alebo len 1. - 3.2011 ?
    vypoved som podal v marci. dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    peto59 Pozri príspevok
    mam narok na dovolenku aj pocas vypovednej lehoty? ta moja konci v maji. mam teda narok na dovolenku za 1. - 5.2011 alebo len 1. - 3.2011 ?
    vypoved som podal v marci. dakujem
    máš odpracovaných 60 dní ?

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    ak máš od 1.1. do skončenia pp odpracovaných 60 dní máš nárok na dovolenku prislúchajúcu 5 kalendárnym mesiacom

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    súhlasím s veronikou,
    ak máš odpracovaných v r.2011 aspon 60dní, máš nárok na 5/12tin z celoročného nároku, ak pp trval už 1.1.2011 a končí 31.5.2011. Aj obdobie čerpania riadnej dovolenky sa považuje za odpracovaný čas.

    peto59 je offline (nepripojený) peto59

    peto59
    si si 100%ne ista?? tento rok mam narok na 19,5dna dovolenky teda 1,625 na mesiac krat 5 mesiacov to je 8,1 dna do konca maja, sef mi ju vypocital na 6 dni, ale nechapem podla coho.....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    peto59 Pozri príspevok
    si si 100%ne ista?? tento rok mam narok na 19,5dna dovolenky teda 1,625 na mesiac krat 5 mesiacov to je 8,1 dna do konca maja, sef mi ju vypocital na 6 dni, ale nechapem podla coho.....
    ako si vypočítal 19,5 dňa dovolenky ? Odkedy trvá prac.pomer ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    peto59 Pozri príspevok
    pp trva od maja 2010 a 19,5 dna mam uvedeny ako zostatok na vyplatnej paske za 4.2011
    nemal si nejakú starú dovolenku z min.roku ?

    peto59 je offline (nepripojený) peto59

    peto59
    pp trva od maja 2010 a 19,5 dna mam uvedeny ako zostatok dovolenky na vyplatnej paske za 4.2011

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    peto59 Pozri príspevok
    mal som 5 dni a tie som vycerpal v januari
    doplň presný dátum nástupu do zamestnania a či máš nárok na 4 alebo 5 týždňov dovolenky. Nárok na dovolenku za rok 2010 je podstatne viac ako 5 dní (pokial si nebol na PN-ke). Kolko dní dovolenky si čerpal v roku 2010 ?

    evženia je offline (nepripojený) evženia

    evženia
    peto59 Pozri príspevok
    pp trva od maja 2010 a 19,5 dna mam uvedeny ako zostatok dovolenky na vyplatnej paske za 4.2011
    čerpal si aj inú dovolenku okrem dovolenky v januári 5 dní, ako píšeš z nároku roku 2010?

    peto59 je offline (nepripojený) peto59

    peto59
    nastup bol 7.maja min. roku. narok mam na 4 tyzdne dovolenky.
    na paske za december 2010 mam narok na dovolenku 11.5 dna (za rok 2010) vycerpal som 7 dni a 4,5 bol zostatok.
    na paske za januar 2011 mam narok 24,5, 5 dni som vycerpal a 19,5 mi zostalo ako nova, teda tohtorocna dovolenka

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    peto59 Pozri príspevok
    nastup bol 7.maja min. roku. narok mam na 4 tyzdne dovolenky.
    na paske za december 2010 mam narok na dovolenku 11.5 dna (za rok 2010) vycerpal som 7 dni a 4,5 bol zostatok.
    na paske za januar 2011 mam narok 24,5, 5 dni som vycerpal a 19,5 mi zostalo ako nova, teda tohtorocna dovolenka
    výpočet je správny, len na páske máš uvedený celoročný nárok.

    Z toho čo si uviedol, ti za rok 2011 vznikne nárok na 5/12 ročného nároku = 8,5 dňa dovolenky, ktorú si môžeš do konca mája vyčerpať (ak ti zamestnávatel urči nástup na dovolenku), alebo ti ju musí ku dňu skončenia prac.pomeru preplatiť.

    Ak si čerpal v roku 2011 5 dní dovolenky, zostáva ti ešte 8 dní (pol dňa bolo už z roku 2011)

    Teraz už PN-ka nemá vplyv na výšku nároku na dovolenku (v marci ešte ano)

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    takže ak tvoj pp skončí 31.5.2011 a aj za rok 2011 máš nárok na 4týž. dovolenky, a neodpracované máš len cca 3týž. (15.2.-6.3.), tj. odpracovaných máš určite 60dní, tak za rok 2011 máš nárok na 8,33dna dovoleny, tj. 8,5dna. Pol dna si si už vyčerpal v januári, tak ti ostáva ešte 8dní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.