Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Anja111 Pozri príspevok
6.26.016 21.2.2012
- Pre Elektronický zber údajov (EZU) upravený XML export Mesačného prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch na daň (2012).
- Úprava nulových udajov na riadkoch r.11 a r.12 v XML dokumente Ročné hlásenie o vyučtovaní dane a úhrne príjmov zo závislej činnosti za rok 2011.
Vyskúšala som.
Pomohlo.
Odoslané.
4 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

no, prehľady za 01/2012 mám za sebou - 2x ezú, 4x edane - bez akýchkoľvek problémov.

poznámka k ezú: žeby tam bol nejaký nátresk sa nedá povedať - za 33 minút pribudlo len 57 podaní
to cez edane + etax za hodinu prešlo 1288 podaní

ešte doplním k prehľadu: ezú sa nepáči formát čísla v adrese 33333/433 - akceptuje max. 7 miestne číslo
2 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Aj ja mám za sebou posledné dva ročné Hlásenia a mesačné prehľady, za dve firmy, ktoré mi dnes pridali do môjho systému na e-Taxe. Všetko išlo krásne podať bez problémov.
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

Anja111 Pozri príspevok
Vyskúšala som.
Pomohlo.
Odoslané.
mam upgrade MRP 6.26.016, no aj tak mi vyraba zlý xml mesačný prehľad. kde robím chybu??
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

dvd Pozri príspevok
mam upgrade MRP 6.26.016, no aj tak mi vyraba zlý xml mesačný prehľad. kde robím chybu??
skuste sem dat chyby co Vam vypisuje, pripadne pozriet priamo XML-ko a zmeny co sme s Anja111 spravili v jej XML-ku
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

dvd Pozri príspevok
mam upgrade MRP 6.26.016, no aj tak mi vyraba zlý xml mesačný prehľad. kde robím chybu??
Aké chyby vypisuje?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

to mrp, čo je to za prg?
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Ja som z mrp posielala mesačné prehľady už pred pár dňami, tiež mi hlásilo chyby, najprv som si xml súbory natiahla cez e-dane, tam som si opravila chyby a potom mi opravený xml súbor prešiel cez EZU bez chýb.
Ale odvtedy už bol mrp aktualizovaný, podľa príspevkov by to malo byť už v poriadku ....
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

pozri aj otázku 194 na www.mrp.sk časť Otázky a odpovede... ide o inštaláciu nejakého Win balíčka
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

Anja111 Pozri príspevok
Aké chyby vypisuje?
vypisuje, že zamestnacov je 12, pritom je ich 11 a že ten dvanásty nemá zašktnuté mesiace............

(prehlad uz neriesim, opravil som cez e-dane, toto su chyby hlasene pri xml rocne hlasenie za 2011, cez e-dane sa neda opravit)
Naposledy upravil dvd : 24.02.12 at 06:01
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

dvd Pozri príspevok
vypisuje, že zamestnacov je 12, pritom je ich 11 a že ten dvanásty nemá zašktnuté mesiace............

(prehlad uz neriesim, opravil som cez e-dane, toto su chyby hlasene pri xml rocne hlasenie za 2011, cez e-dane sa neda opravit)
to je preto, ze ten dvanasty zamestnanec by mal byt prazdny a nie je (uctovny softver ho doplni, lebo celkovy pocet musi byt vzdy delitelny 4). treba pozriet XML-ko.
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

xMen Pozri príspevok
to je preto, ze ten dvanasty zamestnanec by mal byt prazdny a nie je (uctovny softver ho doplni, lebo celkovy pocet musi byt vzdy delitelny 4). treba pozriet XML-ko.
zamestnancov je 11, na papierovom Hlaseni je vsetko OK, na mieste 12teho zamestnanca su nevyplnene kolonky, xml vyraba soft, neviem ako to robi, ked pri nacitani na stranku EZU vypise hlasenie chýb, že je 12 zamestnancov a 12ty nie je vyplnený, počkám po ďalšom upgrade, či sa to nevyrieši.............
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

dvd Pozri príspevok
zamestnancov je 11, na papierovom Hlaseni je vsetko OK, na mieste 12teho zamestnanca su nevyplnene kolonky, xml vyraba soft, neviem ako to robi, ked pri nacitani na stranku EZU vypise hlasenie chýb, že je 12 zamestnancov a 12ty nie je vyplnený, počkám po ďalšom upgrade, či sa to nevyrieši.............
ak nechcete cakat, odporucam skontrolovat XML-ko napr. v NOTEPAD (sucast MS Windows)

a pozriet na koniec XML-ka, kde je uvedene nieco takto:

<stlpec4>
<rodneCislo/>
<datumNarodenia/>
<priezvisko/>
<meno/>
<trvalyPobyt>
<ulica/>
<cislo/>
<psc/>
<obec/>
<stat/>
</trvalyPobyt>
<r4/>
<r5>
<box00>0</box00>
<box01>0</box01>
<box02>0</box02>
<box03>0</box03>
<box04>0</box04>
<box05>0</box05>
<box06>0</box06>
<box07>0</box07>
<box08>0</box08>
<box09>0</box09>
<box10>0</box10>
<box11>0</box11>
<box12>0</box12>
</r5>
<r6/>
<r7>
<suma/>
<box1>0</box1>
<box2>0</box2>
</r7>
<r8>
<suma/>
<pocetDeti/>
</r8>
<r9/>
</stlpec4>
</cast5>

pozrite ci vsetky hodnoty su prazdne alebo maju hodnotu 0, vid. hore priklad
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

poznámka pre xMen: aplikácii edane sa nepáči napríklad ani r8 na druhej strane tlačiva prehľadu toto:

<r08>
<datum>10.02.2012</datum>
<suma>0.00</suma>
</r08>

ak je odvod 0,00 eur nemá tam figurovať ani dátum ani suma - tak mi to ťahá z pohody do xml, pričom v pohode sa nedá vyhnúť týmto dátam.
opravujem v pspad takto:

<r08>
<datum></datum>
<suma></suma>
</r08>

a potom sa to už aplikácii páči a bez problémov odošlem na el. podateľňu
Naposledy upravil srska : 24.02.12 at 07:32
1 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

srska Pozri príspevok
poznámka pre xMen: aplikácii edane sa nepáči napríklad ani r8 na druhej strane tlačiva prehľadu toto:

<r08>
<datum>10.02.2012</datum>
<suma>0.00</suma>
</r08>

ak je odvod 0,00 eur nemá tam figurovať ani dátum ani suma - tak mi to ťahá z pohody do xml, pričom v pohode sa nedá vyhnúť týmto dátam.
opravujem v pspad takto:

<r08>
<datum></datum>
<suma></suma>
</r08>

a potom sa to už aplikácii páči a bez problémov odošlem na el. podateľňu
Mne to odoslalo aj s logickou chybou. Budem mať problém?
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

dogicka Pozri príspevok
Mne to odoslalo aj s logickou chybou. Budem mať problém?
EZU vam nepovoli odoslat podanie, ak obsahuje chyby, len vtedy ak nema chyby (varovania moze mat podanie).
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

na tom prázdnom zamestnancovi (4 stlpec) všade mám nuly okrem tejto časti:

<suma/>
<box1>1</box1>

je tam 1 namiesto 0

(čo je v podstate znak, ako keby bolo zaškrtnuté políčko "N" u neexistujúceho zamestnanca)
Naposledy upravil dvd : 24.02.12 at 11:44
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

dvd Pozri príspevok
na tom prázdnom zamestnancovi (4 stlpec) všade mám nuly okrem tejto časti:

<suma/>
<box1>1</box1>

je tam 1 namiesto 0

(čo je v podstate znak, ako keby bolo zaškrtnuté políčko "N" u neexistujúceho zamestnanca)
OK, nie je ziadny problem dajte si tam 0 (nula) a uz to pojde.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

ja som dnes podala cez EZU a žiadne chyby mi to nevyhodilo... a teraz čo kedy budem mať potvrdenie že som to odoslala?
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

Maruška54 Pozri príspevok
ja som dnes podala cez EZU a žiadne chyby mi to nevyhodilo... a teraz čo kedy budem mať potvrdenie že som to odoslala?
potvrdenie mate hned v zozname podani, je stlpec 'Potvrdenie' (treti zlava) a ak je podanie v stave 'Prijate' jetam ikonka PDF-ka staci kliknut a bud otvorit alebo ulozit PDF-ko.
2 0
Načítať ďalšie