Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dovolím si citovať z jedného článku http://ekonomika.sme.sk/c/6280687/ak...a-dravost.html

Na základe harmonogramu v akčnom pláne mali byť už včera do nového systému nahodené všetky podané súhrnné výkazy k DPH za obdobie z konca minulého roka.

Či sa podarilo prvý časový míľnik z akčného plánu aj naplniť, však včera nevedelo potvrdiť ani vedenie finančnej správy.
nech to čítam ako chcem, tak mi vychádza jediné - súhrnné výkazy boli posielané výhradne elektronicky. a oni to teraz do nového systému nahadzujú ako???? Ručne????
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

dvd Pozri príspevok
uz som tu otazku v tejto teme polozil, no kedze zatial nikto nemal skúsenosť, opytam sa este raz:

Posielal uz niekto DPPO cez nove EZU tak, že priložil prílohy cez "Neštruktúrované prílohy"??
Ak má už niekto skúsenosť, prosím napíšte.....

Ď
Ja som to chcel odoslat takto, ze vykazy som chcel dat do priloh v pdf, ale zatial som to neodoslal. V stredu som cital na nete, ze do piatku 2.3.2012 maju pribudnut v eDane a v EZU vsetky potrebne tlaciva na DPFO a DPPo s vykazmi, tak cakam, ci sa neobjavia aj samostatne podania na vykazy. Ak sa neobjavia, potom to poslem v prilohach.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

moje dnešné info z bb:

1. daňové subjekty (píšem o PO), ktorým bolo pri registrácii po 01.01.2012 pridelené DIČ: 28xxxxxxxx - boli registrované v núdzovom registračnom systéme.
2. týmto daňovým subjektom nie je zatiaľ možné registrátorom DÚ urobiť väzbu na eTax - priradenie daňového subjektu do zoznamu a teda nemôže zatiaľ takýto subjekt doručovať podania na el. podateľňu podpísané zep.
3. na prepojení systému (modulu), v ktorom registrácia bola vykonaná s eTax-om sa pracuje
4. kedy to bude OK nevie nikto povedať.
5. dnes od obeda do nedele má byť eTax odstavený a možno to implementujú.
6. nie je pravdou info, že registrátori na DÚ môžu odmietnuť žiadosť subjektu o priradenie na eTax a neumožniť mu podávať podania na el. podateľňu so zep.
to aj s toho dôvodu, že DPH vo vzťahu k zahraničiu sa bude robiť výhradne so zep a len cez eTax.

7. eTax ako taký pôjde v budúcnosti do režimu "čiastočného spánku" - všetky nové formuláre v budúcnosti vrátane vzorov DPPO, DPFOA aj DPFOB 2012 budú implementované len do eDANE a EZÚ
10 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

december85 Pozri príspevok
my máme uzatvorenú dohodu bez elektronického podpisu, nenosíme ani do 5 dní od podania krycí list. Chcem sa spýtať, či túto dohodu musíme zrušiť a podať novú? V novej dohode nam bude automaticky pridelený aj identifikátor?dakujem
..to čo som zvýraznila, je pravda? A teda máte dohodu ešte z minulého roka? No ale v tom prípade, všetko, čo ste doteraz podali a nedoručili k tomu krycie listy, do 5 dní, sa považuje za nedoručené....
0 0
mimulik mimulik

mimulik je offline (nepripojený) mimulik

johny18 Pozri príspevok
Ja som to chcel odoslat takto, ze vykazy som chcel dat do priloh v pdf, ale zatial som to neodoslal. V stredu som cital na nete, ze do piatku 2.3.2012 maju pribudnut v eDane a v EZU vsetky potrebne tlaciva na DPFO a DPPo s vykazmi, tak cakam, ci sa neobjavia aj samostatne podania na vykazy. Ak sa neobjavia, potom to poslem v prilohach.
Ja som dnes volala priamo na fin.riaditelstvo a vraj až 8.marca by mali byť potrebné tlačivá k dispozícii. Ale to asi tiež nemusí byť konečný termín
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

johny18 Pozri príspevok
Ja som to chcel odoslat takto, ze vykazy som chcel dat do priloh v pdf, ale zatial som to neodoslal. V stredu som cital na nete, ze do piatku 2.3.2012 maju pribudnut v eDane a v EZU vsetky potrebne tlaciva na DPFO a DPPo s vykazmi, tak cakam, ci sa neobjavia aj samostatne podania na vykazy. Ak sa neobjavia, potom to poslem v prilohach.
....dik za reakciu, ak sa v tomto dozvieš niečo nové, daj vedieť do témy, hlavne odpoveď na základnú otázku: čo sa považuje za tzv. Neštruktúrovné prílohy. Je totiž možnosť pripínať ich ku každému podaniu, tak neviem čo tým "soudruzi z NDR mysleli" - v používateľskej príručke je napísané H o tom..
1 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

dvd Pozri príspevok
....dik za reakciu, ak sa v tomto dozvieš niečo nové, daj vedieť do témy, hlavne odpoveď na základnú otázku: čo sa považuje za tzv. Neštruktúrovné prílohy. Je totiž možnosť pripínať ich ku každému podaniu, tak neviem čo tým "soudruzi z NDR mysleli" - v používateľskej príručke je napísané H o tom..
Neštruktúrovné prílohy = prilohy ktore nie su XML-ko teda nemaju definivanu strukturu
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

xMen Pozri príspevok
Neštruktúrovné prílohy = prilohy ktore nie su XML-ko teda nemaju definivanu strukturu
xMen a vie niekto, čo sa nimi prakticky posiela? myslím uviesť konkrétny príklad....
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
srska Pozri príspevok
hej, tiež som to postrehol
Ale prezident si to chce najprv prečítať a až potom to podpíše.
Dúfam, že aj toto nedá na ústavný súd ako to s Čentéšom.

Za obe zmeny pritom spolu so Smerom hlasovali aj viacerí poslanci koalície okrem SDKÚ-DS. Prezidentov hovorca Marek Trubač včera nevedel povedať, či prijaté zmeny podpíše. „Prezident sa s návrhom najskôr oboznámi, až potom sa vyjadrí.“
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-5488...i-daniarom-cas
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
mimulik Pozri príspevok
Ja som dnes volala priamo na fin.riaditelstvo a vraj až 8.marca by mali byť potrebné tlačivá k dispozícii. Ale to asi tiež nemusí byť konečný termín
Keďže neuviedli rok, tak to určite stihnú.
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

dvd Pozri príspevok
xMen a vie niekto, čo sa nimi prakticky posiela? myslím uviesť konkrétny príklad....
podla mna poznamky, faktury, ine doklady (nascannovane)
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

ked budem posielat DPH za februar, pripnem do Neštruktúrovaných príloh fotku mojej susedy v .jpg formáte, ....potom dám vedieť aká bola reakcia

systémom pokus-omyl možno prídeme na to, čo sa tam má prikladať......
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

V novom EZU su uz aj FO A a B tlaciva - konečne
1 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
dvd Pozri príspevok
V novom EZU su uz aj FO A a B tlaciva - konečne
aj pre PO a stal sa zázrak
1 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Aj v eDane su, a dokonca aj vykazy
4 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
.len neviem prečo nevedia rovno dať do PDF možnosť uložiť tlačivo ( napr. chcem si uložiť....poslať...)

alebo súčtové riadky sú problém???
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ekopo Pozri príspevok
.len neviem prečo nevedia rovno dať do PDF možnosť uložiť tlačivo ( napr. chcem si uložiť....poslať...)

alebo súčtové riadky sú problém???
skús na tie pdf-ká najprv uplatniť advanced pdf password recovery
Naposledy upravil srska : 02.03.12 at 13:32
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
to slúži na odomknutie súboru.....ale už som vyriešil
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Milí poraďáci dobrá správa : Už aj v eDaniach sú tlačivá DP FO A a B, aj DP PO a aj výkazy pre PO za rok 2011. HURÁÁÁÁ !!!!!
5 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no už sa vytešujem od obeda - vo viacerých príbuzných témach sa táto dobrá správa vyskytuje.
tak som rýchlo nakukla.
Dokonca mi to tam ponúka cez založku nastavení základné informácie niektorých firiem
0 0
Načítať ďalšie