Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

takze predpokladam, ze ste na detaile podania, zvolite tlacitko 'Vyplnit formular', potom ked sa objavi formular vyplnite prvu stranu Prehladu, potom kliknete na 'Prílohy k V. časti' (vlavo-hore). objavi sa zoznam 'Úhrn príjmov poskytnutých zamestnancom za príslušný mesiac', ktory je samozrejme teraz prazdny.

Potom pre kazdeho zamestnanca musite kliknut na tlacitko 'Nova priloha', objavi sa 'Úhrn príjmov poskytnutých zamestnancovi za príslušný mesiac', po vyplneni stlacite tlacitko 'Skontrolovat' a potom 'Potvrdit'. zadany zamestnanec sa objavi v zozname 'Úhrn príjmov poskytnutých zamestnancom za príslušný mesiac' (na ktory sa po tlaceni 'Potvrdit' aplikacia vrati).

ak mate zobrazeny zoznam zamestnacov a zadali ste vsetkych zamestnancov, kliknete na 'Formular' (linka vlavo-hore), objavi sa Vam zase prva strana, date 'Skontrolovat' a 'Potvrdit'.

ak mate na dani 0 chyb, mozete podanie tlacitkom 'Odoslat' odoslat.

Hanka Pozri príspevok
xMen -formular vytvaram rucne.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Spätná kontrola vrátenej DPH



MF SR upozorňuje, že rezort nedopustí zneužitie súčasnej situácie vo finančnej správe, ktorú vyvolal prechod na nový systém. Bude vykonávať spätnú kontrolu, čo nebolo bežnou praxou. Chcú tak zistiť, či neprišlo k daňovým únikom.
Ministerstvo financií upozorňuje, že rezort nedopustí zneužitie súčasnej situácie vo finančnej správe, ktorá bola vyvolaná pri prechode na nový daňový softvér. Ministerstvo vyslalo túto správu všetkým daňovým subjektom, ktoré by chceli momentálnu situáciu zneužiť. Ministerstvo chce vykonať spätnú kontrolu, čo do dnešných dní nebolo bežnou praxou, nakoľko stačil podpis dotknutých ľudí a vyplatilo sa vrátené DPH. A viac sa nikto o to nezaujímal. Spätnou kontrolou chce MF SR zistiť či nedochádzalo k podvodom. Podľa vyjadrenia Štátneho tajomníka MF SR v súčasnosti stále nemajú prehľad, čo by mali vlastne od daňových poplatníkov vyberať – či si daňovníci svoju daňovú povinnosť plnia alebo neplnia, dokonca nefunguje ani vyrubenie penále alebo sankcionovanie za nepodanie daňového priznania alebo nezaplatenia dane. Nakoľko daňovým subjektom sa nezasielajú výzvy o nepodaní daňového priznania, či neuhradení povinností. MF SR získava základné informácie z účtu štátnej pokladne, čo môžeme považovať za znepokojujúce.
Na problematike chcú spolupracovať akčná trojka ministrov financií, vnútra a spravodlivosti, ktorí chcú pripraviť „kladivo na daňové úniky“.
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

xMen - dakujem - psychicky som zlyhala a zaniesla som na DU vyplene cez e-dane. Ale tento mesiac skusim tvoj postup, dufam ze to uz s tvojou pomocou zvladnem. Este raz dakujem
0 0
vnet vnet

vnet je offline (nepripojený) vnet

manželka,matka,podnikateľka
Ja vypĺňam všetky formuláre cez e-dane. Po vyplnení a skontrolovaní ich uložím do xml. súboru v počítači , prihlásim sa cez EZU, otvorím príslušné podanie a dám len vložiť uložený xml. súbor a odošlem. Robím tak prehľady, DPH , SV DPH. Je to jednoduché a rýchle, keďže software mi nevytvára sám xml. Ďalší mesiac si načítam údaje z xml súboru a prepíšem číselné údaje na nove a znovu uložím a odošlem. Aj toto je riešenie,nemusím vypĺňať údaje priamo v EZU.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

vnet Pozri príspevok
Ja vypĺňam všetky formuláre cez e-dane. Po vyplnení a skontrolovaní ich uložím do xml. súboru v počítači , prihlásim sa cez EZU, otvorím príslušné podanie a dám len vložiť uložený xml. súbor a odošlem. Robím tak prehľady, DPH , SV DPH. Je to jednoduché a rýchle, keďže software mi nevytvára sám xml. Ďalší mesiac si načítam údaje z xml súboru a prepíšem číselné údaje na nove a znovu uložím a odošlem. Aj toto je riešenie,nemusím vypĺňať údaje priamo v EZU.
konečne niekto kto si vie zrýchliť a zjednodušiť prácu - k+
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

dú sa dostávajú pomaly do online stavu - aspoň podateľňa: ... bol podaný na elektronickej podateľni a bolo mu pridelené evidenčné číslo:4/xxxxx/2012 (ešte do 01.05.2012 som dostával akceptácie s rokom 2011)
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

pridávam skúsenosť z EZU, práve mi volali z DU, že nemôžu SZČO vrátiť daň, lebo nemajú potrebné prílohy - potvrdenie o príjme, vysvetlila som, že som to pripla cez EZU ako neštrukturovanú prílohu, takže to tam je a ja si to pekne vidím v EZU, oni to však nevidia a teda všetko čo sme posielali týmto spôsobom sa tam musí fyzicky doniesť. Tak som jej to poslala aspon meilom v .pdf.
Jedná sa o DU Žilina.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

moja skúsenosť zo včerajška - preplatky daňového subjektu zo závislej činnosti majú v "real time" apoň na dú ba
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ja keď nemám možnosť riadne doložiť prílohu, radšej prílohu zasielam doporučene poštou. Dôkaz je pre mňa veľmi dôležitý...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

a máme to tu:
6 litrov pokuta od dú zvolen (alebo bb?) za nepodanie sv.
klient sa odvolal a dokladuje, že má písomnú dohodu s dú, že môže podať sv v písomnej forme - dôvod: iný os na strane subjektu a nemožnosť podať sv elektronicky (asi má linux)
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
http://www.zive.sk/stat-pokutoval-po...9=d3217717b023

Áno linux.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

myslím, že pán slivka na súde uspeje
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

ja nechapem novinarov, ze si nedokazu overit informacie a pisu kraviny, aplikacia eDane nie je webova aplikacia ako je uvedene v clanku. v tomto popisovanom pripade sa jedna o problem s aplikaciou eTax pocas roka 2011.


srska Pozri príspevok
myslím, že pán slivka na súde uspeje
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

xMen Pozri príspevok
ja nechapem novinarov, ze si nedokazu overit informacie a pisu kraviny, aplikacia eDane nie je webova aplikacia ako je uvedene v clanku. v tomto popisovanom pripade sa jedna o problem s aplikaciou eTax pocas roka 2011.
súhlasím ale aj tak si myslím, že uspeje
0 0
beatad beatad

beatad je offline (nepripojený) beatad

Ako mám postupovať ak mi dú poslal do emailu link na uloženie identifikátora, zapisujem heslo, ktoré je podľa mňa správne, ale nedovolí mi do PC uložiť nový identifikátor (pozn.tretí v mojom PC) - vypisuje - nesprávne zadané heslo.
Mám zavolať na du kde bol identifikátor a dohoda odovzdávaná ?
Ďakujem
Volala som na technickú podporu - urobila som chybu pri zadábaní hesla,lebo som uviedla písmeno s diakritikou - systém vynechal toto písmeno a heslo zadané bez tohoto písmena prijalo.

Naposledy upravil beatad : 17.05.12 at 08:59
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jáááj toto bude kauza - 37 stranová žaloba
3 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

srska Pozri príspevok
jáááj toto bude kauza - 37 stranová žaloba
veeelice zaujimave
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

grammatika Pozri príspevok
veeelice zaujimave
už som ale pred 2 týždňami tu dagde písal, že slivka vyhrá
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pozerala som si dokumenty daňového subjektu na stránke drsr, a stále tam ešte nemám Priznanie k dani z MV, ktoré som posielala v januári 2012. Potvrdenie o podaní mi prišlo, aj akceptácia. Ostatné priznania tam sú. Mám sa ohľadom toho informovať, alebo keď mi prišla akceptácia (ešte v januári), tak to mám nechať tak?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Ked si otvoríš podanie dokumentov, tak tam ho máš?
0 0
Načítať ďalšie