Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

Zdravím, aj ja som včera večer - 18,40 hod urobil identifikator aj dohodu. A v noci mi to tiež došlo mailom. už len zaniesť na DU a uvidíme
0 0
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

ale ja zasa mam iný problem. Nemožem spustiť IE /stale zamrzne/ , vie mi spustiť iba IE verziu 64 bit.- ale tam sa zasa nedá podpisať doklad- /pre ActiveX komponenty/ Už som aj odsúhlasoval certifikaty s Call centrom DU, všetko sedí, len podpísať sa nedá.
Tak som SV DPH a PREHĽAD o zraz dani poslal cez E DANE/ tam to zobralo riadne aj s podpisom/.
Teraz sa snažím poslať DPH - nejde to ani cez PORTAL, ani cez E DANE

už som z toho .....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

MIŠO T Pozri príspevok
ale ja zasa mam iný problem. Nemožem spustiť IE /stale zamrzne/ , vie mi spustiť iba IE verziu 64 bit.- ale tam sa zasa nedá podpisať doklad- /pre ActiveX komponenty/ Už som aj odsúhlasoval certifikaty s Call centrom DU, všetko sedí, len podpísať sa nedá.
Tak som SV DPH a PREHĽAD o zraz dani poslal cez E DANE/ tam to zobralo riadne aj s podpisom/.
Teraz sa snažím poslať DPH - nejde to ani cez PORTAL, ani cez E DANE

už som z toho .....
kukni toto: http://www.porada.sk/t183421-p2-etax...ml#post1936106
alebo hľadaj odpoveď cez domenicov profil
0 0
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

srska Pozri príspevok
kukni toto: http://www.porada.sk/t183421-p2-etax...ml#post1936106
alebo hľadaj odpoveď cez domenicov profil
vďaka,
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

jozefIK Pozri príspevok
Dobrý deň.

Pri podávaní Q-prehľadu po podpísaní dokumentu ZEP - prebehlo OK. Potom som odoslal výkaz do podateľne a vypísalo mi nasledujúce hlásenie:

Certifikat autority pre sluzbu casovej peciatky nie je v databaze. Je nutne ho vlozit. TS authority key id: bcf7..........Nestretli ste sa s tým?
Dal som dotaz na DRSR...
Ano, aj ja som včera posielala a ohlásilo to presne túto formuláciu. Dnes som volala na technickú podporu, včera mali nejaký problém. Dnes to už funguje, v histórii podávania dokumentov si nájdeš predmetný podávaný dokument.
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Vygeneroval som si dnes identifikátor, ide to aj v Mozille, ale v Prílohe č.1 k Dohode o elektronickom doručovaní, ktorá sa volá Autorizácia fyzickej osoby daňovým subjektom, v údajoch daňového subjektu kolónka Zastúpený je prázdna, nie sú tam uvedené mená ani funkcie konateľov spoločnosti, v kolónke Sídlo je uvedená nesprávna mestská časť Košíc a nesprávne PSČ. Je možné tieto údaje nejakým spôsobom doplniť a opraviť? Pri generovaní identifikátora a dohody o elektronickom doručovaní som tieto údaje vôbec nevypľňal.
0 0
jozefIK jozefIK

jozefIK je offline (nepripojený) jozefIK

ik-a Pozri príspevok
Ano, aj ja som včera posielala a ohlásilo to presne túto formuláciu. Dnes som volala na technickú podporu, včera mali nejaký problém. Dnes to už funguje, v histórii podávania dokumentov si nájdeš predmetný podávaný dokument.
Vďaka za informáciu, aj mne dnes prišla odpoveď niečo v podobnom zmysle, potom prišlo potvrdenie o akceptácii podania cez podateľňu, ale v "Dokumentoch daňového subjektu" to nemám....
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
dnes som sa stretol na DU s takýmto názorom:
Na našom nemenovanom DU nepovažujú overený podpis na MU -matrike za rovnocenný s "notársky" overeným podpisom a z toho dôvodu ho nebudú akceptovať.
Jedná sa o prípad, keď bude dohoda o elektronickom doručovaní zaslaná poštou, resp. doručená inou osobou na DU...
Mne to pripadá prinajmenšom čudné, overený podpis je predsa overený....
Argumentujú tým, že je v postupe o elektronickom doručovaní je uvedený "notársky overený podpis"
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Košice I nemal problém s overeným podpisom na matrike - zaregistrovali mi tak 3 firmy (bola som tam sama a v žiadnej nie som ani konateľ ani spoločník...)
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ekopo Pozri príspevok
dnes som sa stretol na DU s takýmto názorom:
Na našom nemenovanom DU nepovažujú overený podpis na MU -matrike za rovnocenný s "notársky" overeným podpisom a z toho dôvodu ho nebudú akceptovať.
Jedná sa o prípad, keď bude dohoda o elektronickom doručovaní zaslaná poštou, resp. doručená inou osobou na DU...
Mne to pripadá prinajmenšom čudné, overený podpis je predsa overený....
Argumentujú tým, že je v postupe o elektronickom doručovaní je uvedený "notársky overený podpis"
toto je len polovičná pravda - nech si tety pozrú pozorne mp (aj keď to je ešte pokyn k starej 511/1992 - princíp sa nezmenil) k zastupovaniu http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...vanie_0808.pdf
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
zbytočne som im argumentoval.......registrátorka v celom postupe mala poriadny hokej......vlastne ani neviem, čo tam hľadá......a to boli aj na školení...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja som zvládla už aj zaregistrovanie identifikátora a aj dohody na DÚ, ale teraz neviem ako ďalej. Chcela som si skúsiť zaslať na DÚ elektronicky daň z motorových vozidiel, ale neviem ako na to? Môžete mi poradiť?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mysimis Pozri príspevok
Ja som zvládla už aj zaregistrovanie identifikátora a aj dohody na DÚ, ale teraz neviem ako ďalej. Chcela som si skúsiť zaslať na DÚ elektronicky daň z motorových vozidiel, ale neviem ako na to? Môžete mi poradiť?
Tlačivo nájdeš na stránke drsr.sk vo výbere. Vyplňuje sa staré z roku 2008 platné. Dá sa už od začiatku vyplňovať a aj podávať, aj ja som podávala už, aj keď so ZEP-om, no išli všetky bez problémov.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Adiks Pozri príspevok
Vygeneroval som si dnes identifikátor, ide to aj v Mozille, ale v Prílohe č.1 k Dohode o elektronickom doručovaní, ktorá sa volá Autorizácia fyzickej osoby daňovým subjektom, v údajoch daňového subjektu kolónka Zastúpený je prázdna, nie sú tam uvedené mená ani funkcie konateľov spoločnosti, v kolónke Sídlo je uvedená nesprávna mestská časť Košíc a nesprávne PSČ. Je možné tieto údaje nejakým spôsobom doplniť a opraviť? Pri generovaní identifikátora a dohody o elektronickom doručovaní som tieto údaje vôbec nevypľňal.
Treba zosúladiť údaje tak aby to ladilo s OR a evidenciou na DÚ.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

zv-ba všetko ok
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Super, teším sa..... My dvaja vieme, čomu
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
dá sa vôbec poslať DP k dani z mot.vozidiel elektronicky? nikde nevidím cez svoj ZEP také tlačivo, kam by som nechala načítať údaje...
0 0
stefany2505 stefany2505

stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

a ako to je, ak ja som už zaregistrovaná a kamoške budem robiť teraz DP DPH za 4q.2011, ktorá neje registrovaná? Musí sa ísť aj ona zaregistrovať?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

to jacekova: a toto z eTax-u je nem dobré?
dpdzmv2011.jpg  
1 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Economic Pozri príspevok
Tlačivo nájdeš na stránke drsr.sk vo výbere. Vyplňuje sa staré z roku 2008 platné. Dá sa už od začiatku vyplňovať a aj podávať, aj ja som podávala už, aj keď so ZEP-om, no išli všetky bez problémov.
V akom výbere?
0 0
Načítať ďalšie