Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Katarína111 Katarína111

Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

srska Pozri príspevok
1. http://www.porada.sk/t168568-p162-el...ml#post1943112
2. cesta na dú so žiadosťou o vydanie identifikátora
3. môže ísť aj sám - lepšie spolu - dú po autorizácii hneď urobí väzbu
4. čakať na mail s linkom na stiahnutie identifikátora do zložky pki-fs
a ďalej ako je písané vyššie

pozn.: ja som 2 a 3 realizoval naraz
ale ja som pozabudla dodať, že nie sme v jednom meste, tak preto ma zaujímalo, či ja môžem odniesť na DU doma a konateľ tam, kde je podľa sídla zaradený
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Katarína111 Pozri príspevok
ale ja som pozabudla dodať, že nie sme v jednom meste, tak preto ma zaujímalo, či ja môžem odniesť na DU doma a konateľ tam, kde je podľa sídla zaradený
Každý zanáša svojmu miestne príslušnému.
0 0
everel everel

everel je offline (nepripojený) everel

Čaute.
Pri vytváraní dohody o elektronickom doručovaní som omylom vytvoril dve dohody. Na daňovom mi potvrdili tú čo som priniesol a pani mi vravela aby som tú neplatnú s číslom .... zrušil. Neviete niekto ako? V EZU mám len jeden daňový subjekt.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
dohoda vstupuje do platnosti až podpisom (registrovaním) na DU, .......
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Dá sa skopírovať z jedného PC do druhého privátny kľúč? Ak áno, čo a kde treba hľadať?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

dá sa. Ja som to robila tak, že v tom druhom počítači som klikla na link v emaily čo došiel z DÚ, vytvorila sa mi schránka PKI-FS a do tej som nakopírovala cez USB svoj privátny kľúč a súbor.ks.

PS: možno niekto skúsenejší doplní jednoduchší spôsob, ja som len taký samošpekulant.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
môj prvý poznatok s novým podaním dokumentu:

v aplikácii edane som vytvoril súhrnný výkaz - skontrolovaný v poriadku, uložil som ho do xml súboru
xml som načítal v novej aplikácii elektronického podávania, a tu vypísalo chybové hlasenie "nesprávne obdobie, aj rok"...........pritom bolo všetko správne vyplnené
tak som manuálne vypísal súhrnný výkaz na stránke, a už bolo potom všetko v poriadku - podané.....aj s potvrdením podania

teraz neviem, či majú v aplikácii pri preberaní xml nejakú chybu alebo..........čo
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

ani mne nechcelo zobrať súbor xml vegenerovaný zo softvéru, zadávala som údaje manuálne. Asi dáky škriatok.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ekopo Pozri príspevok
môj prvý poznatok s novým podaním dokumentu:

v aplikácii edane som vytvoril súhrnný výkaz - skontrolovaný v poriadku, uložil som ho do xml súboru
xml som načítal v novej aplikácii elektronického podávania, a tu vypísalo chybové hlasenie "nesprávne obdobie, aj rok"...........pritom bolo všetko správne vyplnené
tak som manuálne vypísal súhrnný výkaz na stránke, a už bolo potom všetko v poriadku - podané.....aj s potvrdením podania

teraz neviem, či majú v aplikácii pri preberaní xml nejakú chybu alebo..........čo
idem vyskúšať - dám vedieť
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Z programu Pohoda pri FO to nevytvorilo korektný XML súbor a hlavne kompletný, tiež sme museli meno subjektu doplňovať. Bola som u klientov, ktorým poskytujeme takýto hotline, vysvetliť a prakticky ukázať ako sa to podáva, čo musia odsledovať. U PO im to išlo v poriadku. Môže to byť chybou softvéru nie aplikácie e-Dane. Mne osobne všetky podania z programov KROS-u exportom fungujú výborne a koreknte. Podávala som aj štvrťročné prehľady, aj DzMV, DPH aj SV všetko mi prešlo bez problémov.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Ale keď ten istý xml súbor vygenerovaný zo softvéru MK-SOFT som podávala cez e-tax, nebol problém, ale cez EZU hlási chybu.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
No EZU ešte asi nefunguje.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
ano aj ja mám pocit že v EZU nie je niečo v poriadku s podávaním cez xml ......


EZU funguje pri ručnom vložení údajov..
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

zdieľam rovnaký názor
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

tuta Pozri príspevok
dá sa. Ja som to robila tak, že v tom druhom počítači som klikla na link v emaily čo došiel z DÚ, vytvorila sa mi schránka PKI-FS a do tej som nakopírovala cez USB svoj privátny kľúč a súbor.ks.

PS: možno niekto skúsenejší doplní jednoduchší spôsob, ja som len taký samošpekulant.
Ďakujem za radu. Keď kliknem na e-mail, tak ma to presmeruje rovno na nejaké prihlásenie (?), žiadna schránka sa nevytvorí. Ako sa volá súbor v PC s privátnym kľúčom?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Súbor sa volá PKI-FS, ale ten privátny kľúč musíš do tej zložky preniesť napr. cez USB. Ak by si mala problém súbor PKI-FS v PC nájsť, daj si ho vyhľadať cez súbory a priečinky
Naposledy upravil tuta : 19.01.12 at 19:32 Dôvod: doplnenie
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ekopo Pozri príspevok
ano aj ja mám pocit že v EZU nie je niečo v poriadku s podávaním cez xml ......


EZU funguje pri ručnom vložení údajov..
v ezu je to ok - problém je v riadku 16 xml súboru exportovaného zo softu pohody (môj prípad) soft exportuje 4q ako rímsku číslicu IV a to sa ezu nepáči obr. ezu06.jpg .
ezu akceptuje číslo štvrťroku "04" a potom je to ok ako na obrázku svEZU.jpg (xml sa dá editovať napr. v PSPad-e)
Naposledy upravil srska : 20.01.12 at 07:57
ezu06.jpg  
svEZU02.png  
svEZU01.png  
svEZU.jpg  
1/1
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

tuta Pozri príspevok
súbor sa volá PKI-FS, ale ten privátny kľúč musíš do tej zložky preniesť napr. cez USB. Ak by si mala problém ho v PC nájsť, daj si vyhľadať cez súbory a priečinky
Tuta, ďakujem, ale ako sa volajú tie súbory s privátnym kľúčom a ten, čo si predtým písala súbor.ks?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

kuk:


poznámka: z dôvodu bezpečnosti, som svoje údaje vymazala
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ja len že v edane je aktuálne už doplnená aj dan z MV
2 0
Načítať ďalšie