Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Usporiadat
Téma je uzavretá.
vierkanevierka vierkanevierka

vierkanevierka je offline (nepripojený) vierkanevierka

človek snažiaci sa prežiť
Nemám šajnu, ako to bude fungovať, teda vystavím interný doklad príjmový, s nula základom a 0,01 dph? Asi pôsobím zmätene, ale naozaj neviem, ako to zaúčtovať, ale skúsim, ďakujem pekne za odpoveď calawen, možno na to príjdem spôsobom pokus omyl....
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

hm, v čase keď som účtovala takéto rozdiely (ešte pred materskou), účtovala som v SAP-e - tam som mala možnosť zaúčtovať priamo na účet DPH, nemá Váš soft možnosť to priamo vypísať na účet DPH-čky?
0 0
dufulus dufulus

dufulus je offline (nepripojený) dufulus

účtovník maličký ako máčny máčik ...viac
čaute poraďáci, tak ja som si včera vygeneroval žiadosť o vydanie identifikátora ktorú som dneska zaniesol na pobočku Nitrianskeho DÚ v Topoľčanoch, len teraz neviem čo mám od toho očakávať, pretože tam mi ju pán iba orazil a podpísal a poslal ma kadeľahšie, hodil si to na kopu...myslím si že by som mal teraz očakávať mail z ich systému s prístupovými údajmi alebo ako, lebo by som do 20teho potreboval podať súhrnný výkaz DPH za jednu firmu čo podáva prvýkrát teraz za december...
Tiež konateľovi som dal tú Dohodu o elektronickom doručovaní čo mi vyplul systém, dneska by mal ísť na svoj daňový úrad v BA to zariadiť, len sa obávam aby nešiel nadarmo keď ja ešte nemám prístup do systému.
Neviete mi povedať ako to vlastne funguje teraz, či to ešte nefunguje alebo ako, či sa mám stresovať alebo ešte raz behnúť na nejaký daňový úrad alebo čo vlastne
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

vyčkaj času...
pozri si príspevok 37

http://www.porada.sk/t183849-p4-ziad...ml#post1946025
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
dufulus Pozri príspevok
čaute poraďáci, tak ja som si včera vygeneroval žiadosť o vydanie identifikátora ktorú som dneska zaniesol na pobočku Nitrianskeho DÚ v Topoľčanoch, len teraz neviem čo mám od toho očakávať, pretože tam mi ju pán iba orazil a podpísal a poslal ma kadeľahšie, hodil si to na kopu...myslím si že by som mal teraz očakávať mail z ich systému s prístupovými údajmi alebo ako, lebo by som do 20teho potreboval podať súhrnný výkaz DPH za jednu firmu čo podáva prvýkrát teraz za december...
Tiež konateľovi som dal tú Dohodu o elektronickom doručovaní čo mi vyplul systém, dneska by mal ísť na svoj daňový úrad v BA to zariadiť, len sa obávam aby nešiel nadarmo keď ja ešte nemám prístup do systému.
Neviete mi povedať ako to vlastne funguje teraz, či to ešte nefunguje alebo ako, či sa mám stresovať alebo ešte raz behnúť na nejaký daňový úrad alebo čo vlastne
Možno takto: http://www.porada.sk/t168568-p165-el...ml#post1947455
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Už začnú prichádzať identifikátory:

Vážený užívateľ Autorizovaných elektronických služieb Finančného riaditeľstva SR,

V prílohe Vám zasielame Váš elektronický identifikátor, ktorý budete potrebovať pre plnohodnotné využívanie Automatizovaných elektronických služieb FR SR.

Váš elektronický identifikátor bude - po kliknutí na nižšie uvedenú linku - automaticky uložený do Vášho počítača. Toto je potrebné vykonať.

Prosím, kliknite sem:
https://pki.drsr.sk/import.jsp.......

Technický tím Automatizovaných elektronických služieb FR SR.

Tento mail bol vygenerovany systémom Automatizovaných elektronických služieb FR SR.
Prosíme, neodpovedajte na tento mail.
2 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Mne práve prišiel identifikátor, už ho mám aj uložený v počítači
1 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Tiež mi práve prišiel identifikátor, stačilo naň kliknúť a zadať heslo a napísalo mi, že je nainštalovaný v mojom PC. Akurát, že neviem kde a čo s tým ďalej. Väzby ešte nevidím žiadne, hoci klienti už boli na DU aj s dohodami...
1 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Anja111 Pozri príspevok
Tiež mi práve identifikátor, stačilo naň kliknúť a zadať heslo a napísalo mi, že je nainštalovaný v mojom PC. Akurát, že neviem kde a čo s tým ďalej. Väzby ešte nevidím žiadne, hoci klienti už boli na DU aj s dohodami...
Zatiaľ sa ďalej nepohneme, kým to nespustia. Prístup má byť z ich stránky.Nie cez E-Dane,lebo niekto sa tu na to pýtal. E-dane to je len taká pomôcka pre verejnosť.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

mám tiež
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

kuknite aj obr -treba ísť sem www.financnasprava.sk
ezu.jpg  
ezu01.jpg  
1/1
4 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Ak ziskam identifikator, budem moct zasielat danove priznania aj za viacerych klientov, ktorym robim ucto? Alebo mozem zasielat len za jedneho?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

som online
ezu02.jpg  
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

odkaz pre domenica - ide to tak, jak sme o tom hovorili
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

výber dokumentu na podanie a vyplnenie
Naposledy upravil srska : 18.01.12 at 19:40
ezu03.jpg  
ezu04.jpg  
ezu05.jpg  
1/1
1 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
ide..... len čo na to nbu....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

šak uvidíme
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

myslel som ale na to, že je jedno kde je pár uložený
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Ako cracknúť *.ks.... kua nejde heslo.....
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Nájde si adresár a pridá ho ku *.ks. U mňa nie..... heslóóóóóóóóó
0 0
Načítať ďalšie