Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
dark1500 dark1500

dark1500 je offline (nepripojený) dark1500

Ak Vám vyhadzuje hlásenie nezhody s profilom používateľa a nedávno ste si obnovovali certifikát resp. elektronický podpis, tak sa musíte prihlásiť na www.drsr.sk v sekcii eTax -> Uvod -> Sprava certifikatov ... skontrolovať či tam je pridaný ten váš, ten aktuálny. Staré samozrjeme zmazať. (podpisový znak netreba pridávať len elektronický podpis).

Po tomto sa odporúča ešte sa odhlásiť s www.drsr.sk vyprázdniť cookies a a doačsné súbory. Vypnúť explorer a skúsiť cez eDane podpísať dokument a poslať. Mne to nešlo ani po tomto, no po reštarte sa to rozbehlo. Ak by to nešlo ani po reštarte treba odznovu nainštalovať celú podpisovú haluz.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA Pozri príspevok
1. volala som na technickú podporu, bola veľmi milá, ale môj mail nedostali. ysvetlila som jej situáciu aj dôvody, prečo potrebujem od nicch pomoc. Poslala som to ešte raz, po pár minútach mi prišiel odpovedný mail s číslom, ktoré tá pracovníčka potrebuje, aby vedela pri telefonáte reagovať.
prišla mi odpoved, potvrdili to rolovanie, aj zmenu iba DIČ, ako to chcú zabezpečiť, to už neriešia
citujem
Riešenie:
Súvisiaci Incident IM00086707 bol uzatvorený. Dokument bol
skutocne podany za nespravne DIC. Podanie je nutne opakovat kezde oprava DIC nie
je mozna a je potrebne kontaktovat prislusneho spravcu dane aby chybne podanie
stornoval na zaklade Vasej ziadosti. K zmene DIC mohlo dojst omylom v pripade ak
ste pouziti kolesko na mysi a boli ste nastaveny na poli DIC. Aplikacia Vas
uporozni ze DIC sa zmeni. Po zmene je ale potrebne DIC prepisat naspat, udaje vo
formulari ostanu rovnake meni sa len DIC. *** *** Nie su už žiadne priradené
záznamy. Udalosť uzavretá z Incidentu IM00086707



1 0
Anelas Anelas

Anelas je offline (nepripojený) Anelas

Ja osobne by som podala prehľad ešte raz ako píšu, ale hneď by som poslala list na Daňový úrad s kompletným popisom problému, vytlačila tam pôvodnú akceptáciu, tento mejl z podpory, novú akceptáciu. Aby bolo jasné, že prehľad bol podaný ako mal a načas - len teda so zlým DIČ.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

ahojte, tak som podala danove priznanie dpfo b cez ezu a ako prilohu som dala potvrdenie od zamestnavatela vo formate pdf a ezu to akceptlo....no a dnes teda vcera mi prislo z danoveho uradu vyzva, ze som podala neuplne priznanie, kedze nemaju potvrdenie od zamestnavatela.....oni s tym asi robit nevedia, lebo som si vcera skontrolovala ezu a pekne to tam mam, normalne aj sa mi to otvori, teda ta priloha je tam prilozena, dokonca aj na tom potvrdeni o podani je napisane ze to obsahuje aj prilohu....stalo sa to niekomu z vas? to teraz mozem cakat za vsetky subjekty, kde som prikladala poznamky ako prilohu, ze mi budu chodit vyzvy??? to potom naco je vlastne ta moznost pripojit prilohu, ked ju oni nevidia???
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

presne tak oni to tam nevidia, napriek tomu , že my tam máme možnosť niečo pripojiť oni to tam z ich strany nemajú, ja som takto musela odosielať potvrdenia o príjme k DPFO poštou. Takisto napr. nemajú ošetrené ak v mesačnom prehľade za 3., 6.,9.,12. mesiac požiadame o vrátenie DB,alebo ZP , aby im to niekam vyhodilo, že je tam žiadosť o vrátenie, zistia to až pri nejakej náhodnej kontrole, na ktorú nemajú čas alebo až keď sa dotyčný ozve, že mu to po dvoch mesiacoch ešte stále neprišlo. A moja správkyňa dane mi odporučila, zasielať tie mesačné radšej poštou, že pri tom to zistí hneď . Tak to som odmietla, že ja sa jej pri ďalšom štvrťroku radšej ozvem.
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
striebro1 Pozri príspevok
ahojte, tak som podala danove priznanie dpfo b cez ezu a ako prilohu som dala potvrdenie od zamestnavatela vo formate pdf a ezu to akceptlo....no a dnes teda vcera mi prislo z danoveho uradu vyzva, ze som podala neuplne priznanie, kedze nemaju potvrdenie od zamestnavatela.....oni s tym asi robit nevedia, lebo som si vcera skontrolovala ezu a pekne to tam mam, normalne aj sa mi to otvori, teda ta priloha je tam prilozena, dokonca aj na tom potvrdeni o podani je napisane ze to obsahuje aj prilohu....stalo sa to niekomu z vas? to teraz mozem cakat za vsetky subjekty, kde som prikladala poznamky ako prilohu, ze mi budu chodit vyzvy??? to potom naco je vlastne ta moznost pripojit prilohu, ked ju oni nevidia???
Aj mne sa to stalo, volala pani z DU že nemám prílohy, a že prečo som to nedodala osobne, a že tam mám chybné údaje vo výkazoch, tak som išla osobne z prílohami - lebo ona tvrdila že ich nevidí, a výkazy z jednoduchého účtovníctva jej prešli zle, mala to poposúvané o riadok... tak preto jej to nesedelo.
0 0
gokko gokko

gokko je offline (nepripojený) gokko

Dobrý deň, posielala som súhrnný výkaz za 2. štvrťrok a omylom som do obdobia napísala 4. štvrťrok. Tak som poslala ešte raz ten istý výkaz ale správne za 2. štvrťrok a teraz neviem čo s tým nesprávnym štvrťrokom? Musím zaniesť krycí list na DU a tam to nejako opravím ? Prosím čo mám urobiť ? ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ak si ho podávala elektronicky, čo asi áno, budú brať v úvahu ten posledne podaný. Nemusíš nič oznamovať.
0 0
gokko gokko

gokko je offline (nepripojený) gokko

ano elektronicky, ďakujem.
0 0
Anelas Anelas

Anelas je offline (nepripojený) Anelas

gokko Pozri príspevok
Dobrý deň, posielala som súhrnný výkaz za 2. štvrťrok a omylom som do obdobia napísala 4. štvrťrok. Tak som poslala ešte raz ten istý výkaz ale správne za 2. štvrťrok a teraz neviem čo s tým nesprávnym štvrťrokom? Musím zaniesť krycí list na DU a tam to nejako opravím ? Prosím čo mám urobiť ? ďakujem

Ja by som sa spojila so správkyňou, aby ten výkaz za 4.Qtál stornovala. Lebo si poslala dva samostatné výkazy - jeden za druhý a jeden za štvrtý kvartál...neboli za jeden totožný kvartál.
0 0
Anelas Anelas

Anelas je offline (nepripojený) Anelas

Len pre informáciu - práve som si načítala do eDANE priznanie DPH, v ktorom bola na riadku 33 suma 68,54 EUR a po načítaní sa mi tam objavila suma 69 EUR = zaokrúhnelá.....neviem, ako na to ten systém prišiel, načítala som to ešte raz, pre istotu a to isté - suma iná ako bola vyexportovaná zo softvéru...Ešte som to pre istotu znovu vyexportovala, či som ja niekde neurobila chybu....ale nie - v .xml súbore dáta správne a v eDANE sa zobrazí suma zaokrúhlene - zasa ďalšie poučenie, že musím poriadne pozerať nielen DIČ, ale aj sumy....
1 0
gokko gokko

gokko je offline (nepripojený) gokko

ďakujem anelas, radšej pôjdem na DU. Bude tam z toho zmätok.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

blondy Pozri príspevok
Aj mne sa to stalo, volala pani z DU že nemám prílohy, a že prečo som to nedodala osobne, a že tam mám chybné údaje vo výkazoch, tak som išla osobne z prílohami - lebo ona tvrdila že ich nevidí, a výkazy z jednoduchého účtovníctva jej prešli zle, mala to poposúvané o riadok... tak preto jej to nesedelo.
a co vsetky firmy, kde som poznamky posielala ako prilohu cez ezu? to znamena, ze ked to oni nevidia, ze to budu povazovat ako nepodane a nebodaj to budu sankcionovat?? teraz mam kazdej spravkyni za kazdy danovy subjekt volat a zistovat ci poznamky dosli a maju ich alebo ako to mam chapat??? no to je uzasneeeeee.....

dnes som volala spravkyniam a poslusne musim doniest v papierovej podobe vsetky poznamky....len pevne verim, ze ich nenapadne pokutovat...)))) ku poznamkam prikladam aj potvrdenku z ezu, ze tie poznamky tam boli prilozene....
Naposledy upravil striebro1 : 18.07.12 at 07:18
0 0
Liptakova6 Liptakova6

Liptakova6 je offline (nepripojený) Liptakova6

Dobrý den, chcem sa informovať či mi neviete pomôcť s elektronickym podavanim. Pýta to odomna heslo, ale kedže sa to zjavne pred pol rokom uzatváralo,nespomínam si.
Dakujem za odpoved
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Liptakova6 Pozri príspevok
Dobrý den, chcem sa informovať či mi neviete pomôcť s elektronickym podavanim. Pýta to odomna heslo, ale kedže sa to zjavne pred pol rokom uzatváralo,nespomínam si.
Dakujem za odpoved
...akože mi Ti tu máme to heslo povedať? Zavolaj si na technickú podporu na FS 048 / 4317 222 alebo im napíš technickapodpora@drsr.sk,
0 0
Laguna13 Laguna13

Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

Milované Božie dieťa
Mne sa tiež stalo minulý rok, že som si heslo nepoznačila a o pár mesiacov som ho potrebovala a bol problém. Musela som podať novú žiadosť o vydanie identifikátora a vybaviť novú dohodu o elektronickom doručovaní.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Stránka DU zase nečinná, citujem:
"Oznam FR SR
Portál sekcie daňovej Finančného riadeľstva SR je momentálne nedostupný z dôvodu aktualizácie aplikácií portálu. Za dočasné obmedzenia na strane užívateľov sa ospravedlňujeme.
Na podanie daňových dokumentov využite aplikácie eDANE alebo EZU."
0 0
Anelas Anelas

Anelas je offline (nepripojený) Anelas

Ja používam na podávanie už iba eDANE - je to rýchlejšie ako portál a aj menšie riziko chyby (chyba môže nastať len v DIČ - písali sme si tu o tom už...). Portál používam iba pri tlači Akceptácií....to mi stačí na pospanie si popri práci - než sa to všetko načíta, otvorí, zatvorí.....
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Anelas Pozri príspevok
Ja používam na podávanie už iba eDANE - je to rýchlejšie ako portál a aj menšie riziko chyby (chyba môže nastať len v DIČ - písali sme si tu o tom už...). Portál používam iba pri tlači Akceptácií....to mi stačí na pospanie si popri práci - než sa to všetko načíta, otvorí, zatvorí.....
k tomuto - aké podanie sa aktuálne dá podať cez portál DU? DPH nie, mzdové podanie tiež nie.... používam iba eDane a EZU, lebo portál pdľa mňa už nič aktuálne nemá.
Len ma štve, že zrejme "vďaka" tomu neviem spätne cez portál otvoriť ani podanie, ktoré som odoslala........
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KEJKA Pozri príspevok
k tomuto - aké podanie sa aktuálne dá podať cez portál DU? DPH nie, mzdové podanie tiež nie.... používam iba eDane a EZU, lebo portál pdľa mňa už nič aktuálne nemá.
Len ma štve, že zrejme "vďaka" tomu neviem spätne cez portál otvoriť ani podanie, ktoré som odoslala........
dajú sa ešte skontrolovať podania v zložke "dokumenty daňového subjektu" a aj prípadné predpisy pokút zo strany dú v zložke "dokumenty dú". inak, čaká sa na nový systém
0 0
Načítať ďalšie