Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Aljok Pozri príspevok
Ked si otvoríš podanie dokumentov, tak tam ho máš?
Áno, tam je, ale nie je v sekcii Dokumenty daňového subjektu.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Žabinka Pozri príspevok
Áno, tam je, ale nie je v sekcii Dokumenty daňového subjektu.
A či ty nemáš lepšiu zábavu, ako si toto kontrolovať ? Pokiaľ máš akceptáciu, toto ani nemusíš riešiť.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Economic Pozri príspevok
A či ty nemáš lepšiu zábavu, ako si toto kontrolovať ? Pokiaľ máš akceptáciu, toto ani nemusíš riešiť.
Vierka, momentálne veru nemám čo robiť... , tak si len tak čítam.. Iba som tak dumala, zaplatené to bolo, tak keď sa mi nikto doteraz neozval, že moju platbu nemajú s čím spárovať, tak je to hádam v poriadku..
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Žabinka Pozri príspevok
Vierka, momentálne veru nemám čo robiť... , tak si len tak čítam.. Iba som tak dumala, zaplatené to bolo, tak keď sa mi nikto doteraz neozval, že moju platbu nemajú s čím spárovať, tak je to hádam v poriadku..
Šťastná to osoba.... Ale nie.... Nemusíš sa tým trápiť. Akceptácia a samotná úhrada sú najdôležitejšie veci, aby si mohla kľudne spávať. Ja myslím, že už by sa ozvali, keby niečo nebolo v poriadku.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja tiež v dokumentoch daňového subjektu márne hľadám SV podaný v apríli. Volala som správkyni, ona ho tam má, ja ho nikde nevidím.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Tamila Pozri príspevok
Ja tiež v dokumentoch daňového subjektu márne hľadám SV podaný v apríli. Volala som správkyni, ona ho tam má, ja ho nikde nevidím.
Pokiaľ máš akceptáciu podania, nie je dôvod to tam hľadať a kontrolovať. Zbytočná práca a stres.
2 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Mám akceptáciu, ale keď som zistila, že tam nie je, riadne ma to šokovalo.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ale dokument nájdeš v podaniach. Staršie dokumenty nájdem aj v rámci tej druhej záložky, ale vôbec to neriešim.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
srska Pozri príspevok
súhlasím ale aj tak si myslím, že uspeje

Mňa osobne by aj tak veľmi zaujímala jedna informácia a síce pomer užívateľov linuxu a windowsu. Čo ak je používateľov linuxu až príliš mizivé množstvo ? To by sa im neoplatilo implementovať tie aplikácie pre taký mizivý počet používateľov pretože by to neboli účelne vynaložené štátne peniaze nás daňových poplatníkov. (odhliadnuc od skutočnosti, koľko už melónov vyhodili do luftu...)
Pán podnikateľ tvrdí, že nepotrebuje takýto soft, ktorí využíva podľa mňa drvivá väčšina užívateľov PC, ale zrejme ani nepatrí medzi také firmičky, ktoré by si taký softvér nemohli dovoliť, či ?

Pokiaľ to bude možné, budem to konanie sledovať, pretože ma zaujíma a aj samotná žaloba je spracovaná až príliš detajlne (a možno dovolím si tvrdiť zachádza aj tam, kde nie je treba) ale to je iba môj osobný názor.
0 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

Dobrý deň,
prosím Vás o radu, ak chcem požiadať o vrátenie DPH z NEmecka, mám sprístupnenú konkrétnu firmu už cez ten nový systém EZU, dá sa to podať aj tam??? Lebo to nikde nevidím. Alebo treba mať ten elektr.zaručený podpis???? Má niekto s tým skúsenosť?
ďakujem Vám veľmi pekne
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

xMen - dakujem este raz s tvojou pomocou som to zvladla.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

janapill Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím Vás o radu, ak chcem požiadať o vrátenie DPH z NEmecka, mám sprístupnenú konkrétnu firmu už cez ten nový systém EZU, dá sa to podať aj tam??? Lebo to nikde nevidím. Alebo treba mať ten elektr.zaručený podpis???? Má niekto s tým skúsenosť?
ďakujem Vám veľmi pekne
Potrebuješ mať ZEP.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
janapill Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím Vás o radu, ak chcem požiadať o vrátenie DPH z NEmecka, mám sprístupnenú konkrétnu firmu už cez ten nový systém EZU, dá sa to podať aj tam??? Lebo to nikde nevidím. Alebo treba mať ten elektr.zaručený podpis???? Má niekto s tým skúsenosť?
ďakujem Vám veľmi pekne
Mám s tým skúsenosť, podávala som teraz jednému človeku (nie je môj klient, ale ma splnomocnil). Robí sa to priamo cez http://www.financnasprava.sk/ v časti sekcia daňová a ďalej v bode vrátenie DPH.
Je potrebný ZEP a priradený klient na tento účel. (t.z. nemusíš priamo ty mať ZEP, môžeš využiť niekoho službu, kto má ZEP a kto takúto službu poskytuje, tak ako ja)
Naposledy upravil Economic : 06.06.12 at 08:00 Dôvod: upresnenie
4 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

a potrebujem aj ten ZEP?? nestačí keď už mám autorizovaný ten nový systém cez EZU, kde už pri podávaní dokumentov nemusím odnášať ani krycí list do 5dní????
Ak nie , tak kde získam ten ZEP príp.koľko to stojí???
Ďakujem
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

janapill Pozri príspevok
a potrebujem aj ten ZEP?? nestačí keď už mám autorizovaný ten nový systém cez EZU, kde už pri podávaní dokumentov nemusím odnášať ani krycí list do 5dní????
Ak nie , tak kde získam ten ZEP príp.koľko to stojí???
Ďakujem
Na vyžiadanie DPH zo štátov EU je potrebné vlastniť ZEP. Vyžiadanie sa robí cez starú aplikáciu, je potrebné však na DÚ vyžiadať aktiváciu tejto služby. Na stránkach DÚ nájdete poskytovateľov ZEP.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
janapill Pozri príspevok
a potrebujem aj ten ZEP?? nestačí keď už mám autorizovaný ten nový systém cez EZU, kde už pri podávaní dokumentov nemusím odnášať ani krycí list do 5dní????
Ak nie , tak kde získam ten ZEP príp.koľko to stojí???
Ďakujem
zadaj si do googla : registračná autorita + (mesto kde bývaš) tam nájdeš ponuku ZEP. Vyber si takú ktorá poskytuje aj inštalácie, aby si sa s tým netrápila. Neviem akú máš veľkú DPH,ktorú žiadaš, neviem či to bude pre teba rentabilné si kupovať ZEP. Cena je orientačne cca 100.- Eur
1 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

Prosím o pomoc, predpokladám, že máte už s podávaním ZEP skúsenosti.
Ale po poriadku, chcem podať žiadosť o vrátenie DPH z Nemecka, všetko mám vybavené aj ZEP, nainštalovaný certifikát, aj sprístupnenú firmu na DÚ. Dokonca som si výpisala aj tú žiadosť cez daňový portál aj prílohy vložila, všetko ok, ale až po tlačítko PODAŤ NA EP- tu mi vypíše že pracuje a mal by sa spustiť ten podpisový komponent D.Signer/XAdES, kde by som to mala podpísať, vybrať certifikát, dať PIN .....
Lenže mne sa ten podpis.komponent nechce spustiť. Neviete v čom je chyba??? A pritom ak som podpisovala nejaké iné dokumenty ale ešte bez zaruč.podpisu tak mi to v pohode išlo a mám aj aktuálnu verziu. Tak neviem Prosím
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

janapill Pozri príspevok
Prosím o pomoc, predpokladám, že máte už s podávaním ZEP skúsenosti.
Ale po poriadku, chcem podať žiadosť o vrátenie DPH z Nemecka, všetko mám vybavené aj ZEP, nainštalovaný certifikát, aj sprístupnenú firmu na DÚ. Dokonca som si výpisala aj tú žiadosť cez daňový portál aj prílohy vložila, všetko ok, ale až po tlačítko PODAŤ NA EP- tu mi vypíše že pracuje a mal by sa spustiť ten podpisový komponent D.Signer/XAdES, kde by som to mala podpísať, vybrať certifikát, dať PIN .....
Lenže mne sa ten podpis.komponent nechce spustiť. Neviete v čom je chyba??? A pritom ak som podpisovala nejaké iné dokumenty ale ešte bez zaruč.podpisu tak mi to v pohode išlo a mám aj aktuálnu verziu. Tak neviem Prosím
Nahrali ste si ZEP namiesto elektronickej značky?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

janapill Pozri príspevok
Prosím o pomoc, predpokladám, že máte už s podávaním ZEP skúsenosti.
Ale po poriadku, chcem podať žiadosť o vrátenie DPH z Nemecka, všetko mám vybavené aj ZEP, nainštalovaný certifikát, aj sprístupnenú firmu na DÚ. Dokonca som si výpisala aj tú žiadosť cez daňový portál aj prílohy vložila, všetko ok, ale až po tlačítko PODAŤ NA EP- tu mi vypíše že pracuje a mal by sa spustiť ten podpisový komponent D.Signer/XAdES, kde by som to mala podpísať, vybrať certifikát, dať PIN .....
Lenže mne sa ten podpis.komponent nechce spustiť. Neviete v čom je chyba??? A pritom ak som podpisovala nejaké iné dokumenty ale ešte bez zaruč.podpisu tak mi to v pohode išlo a mám aj aktuálnu verziu. Tak neviem Prosím
pozri na drsr.sk/elektronické služby

D.Signer/XAdES verzia 1.1.0.0
Pre využívanie autorizovanej služby elektronického doručovania písomnosti sa používa bezplatne poskytovaná aplikácia D.Signer/XAdES verzia 1.1.0.0 . Systémové požiadavky aplikácie (okrem tých, ktoré sú totožné s požiadavkami pre využívanie AES) sú platforma .NET framework (verzia 2.0) a v prípade použitia aplikácie na vytvorenie zaručeného elektronického podpisu certifikované SSCD zariadenie (napr. čipová karta, USB token).
Inštalačný súbor aplikácie D.Signer/XAdES verzia 1.1.0.0 :


Používateľská príručka na inštaláciu a používanie aplikácie D.Signer/XAdES v rámci Autorizovaných elektronických služieb
Upozornenie: v prípade preinštalovania podpisového komponentu je potrebné najskôr odinštalovať všetky súčasti pôvodne využívanej aplikácie D.Signer/XAdES v1.0.0.0!
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
janapill Pozri príspevok
Prosím o pomoc, predpokladám, že máte už s podávaním ZEP skúsenosti.
Ale po poriadku, chcem podať žiadosť o vrátenie DPH z Nemecka, všetko mám vybavené aj ZEP, nainštalovaný certifikát, aj sprístupnenú firmu na DÚ. Dokonca som si výpisala aj tú žiadosť cez daňový portál aj prílohy vložila, všetko ok, ale až po tlačítko PODAŤ NA EP- tu mi vypíše že pracuje a mal by sa spustiť ten podpisový komponent D.Signer/XAdES, kde by som to mala podpísať, vybrať certifikát, dať PIN .....
Lenže mne sa ten podpis.komponent nechce spustiť. Neviete v čom je chyba??? A pritom ak som podpisovala nejaké iné dokumenty ale ešte bez zaruč.podpisu tak mi to v pohode išlo a mám aj aktuálnu verziu. Tak neviem Prosím

Zobrazí sa ti tabuľka k podpisu na obrazovke ? Ak nie, môže byť skrytá a treba si ju len vytiahnuť na povrch, aby sa dalo podpísať. A ešte niečo je certifikát pridaný na portáli daňovej stránky ?
0 0
Načítať ďalšie