Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Aljok Pozri príspevok
Výber subjektov - Podanie dokumentov
aljok, ja som názorný príklad, že človek nevie všetko a má sa celý život vzdelávať - nikdy za 4 roky som tam nekukol. vždy som urobil copy+paste=word v schránke správ
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

srska Pozri príspevok
možno som prehliadol za tie roky ale: kde sa na eTax-e dá vytlačiť správa o akceptácii? doteraz som to robil copy+paste do wordu
Správu o prijatí aj akceptácii nájdeš a môžeš si uložiť, príp. vytlačiť v eTax-e takto :

Výber subjektov - Podanie dokumentov - História komunikácie (Vyhľadaj) - vo výsledkoch vyhľadávania si nájdeš dokument, ktorý potrebuješ a klikneš na ikonu ceruzky na konci riadka na pravej stane - zobrazí sa Ti dokument + správy o podaní a akceptácii tam klikneš na ikonu stránky na konci riadka a zobrazí sa Ti správa, ktorú si môžeš uložiť alebo vytlačiť.
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Aljok Pozri príspevok
Správu o prijatí aj akceptácii nájdeš a môžeš si uložiť, príp. vytlačiť v eTax-e takto :

Výber subjektov - Podanie dokumentov - História komunikácie (Vyhľadaj) - vo výsledkoch vyhľadávania si nájdeš dokument, ktorý potrebuješ a klikneš na ikonu ceruzky na konci riadka na pravej stane - zobrazí sa Ti dokument + správy o podaní a akceptácii tam klikneš na ikonu stránky na konci riadka a zobrazí sa Ti správa, ktorú si môžeš uložiť alebo vytlačiť.
toto je dnes prvá dobrá správa na druhú - či bude dobrá - sa kuknem po obede cez internet banking
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

A mozem ja este poprosit, nikto nemate problem otvorit takto potvrdenku? rada by som vedela kde je problem.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nika.sum Pozri príspevok
A mozem ja este poprosit, nikto nemate problem otvorit takto potvrdenku? rada by som vedela kde je problem.
nika, ja som si to vyskúšal a cez ff mi to ide
0 0
Economy11 Economy11

Economy11 je offline (nepripojený) Economy11

mám podobný problém, potrebujem vytlačiť potvrdenie o akceptácii odoslaného suhrnného výkazu, nakolko sa mi nevytlačil a teraz ma DÚ naháňa pretože mali nejaké problémy so systémom a nemôžu môj odoslaný súhrnný výkaz nájsť....dá sa takéto niečo nájsť aj v aplikácii e-Dane? Ďakujem za každú dobrú radu...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Economy11 Pozri príspevok
mám podobný problém, potrebujem vytlačiť potvrdenie o akceptácii odoslaného suhrnného výkazu, nakolko sa mi nevytlačil a teraz ma DÚ naháňa pretože mali nejaké problémy so systémom a nemôžu môj odoslaný súhrnný výkaz nájsť....dá sa takéto niečo nájsť aj v aplikácii e-Dane? Ďakujem za každú dobrú radu...
buď pohľadaj v schránke správ alebo ako píše aljok vyššie. v edane nie
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ale mali dajaký problém určite aj 10.09.2012, lebo mi bola odmietnutá správa o prijatí prehľadu za 08/2012
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

srska Pozri príspevok
nika, ja som si to vyskúšal a cez ff mi to ide
mne to raz ide potom nie. Ale ked mi to niekedy ide, musi byt problem s prihlasenim do systemu a to asi nie je v mojom PC nie?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

srska Pozri príspevok
buď pohľadaj v schránke správ alebo ako píše aljok vyššie. v edane nie
Ja vzdy ked podavam cez eDane (vlastne uz stale) si idem potom vytlacit potvrdenie o akceptacii cez stranky drsr.sk do eTax (prepacte ze to tak neodborne, ale ja len viem ze podavam so ZEP a co kde kliknut a vytlacit). V hlavnom menu v schranke sprav som to tusim vytlacit nevedela, vzdy chodim priamo cez danu firmu, podanie dokumentov....
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nika.sum Pozri príspevok
Ja vzdy ked podavam cez eDane (vlastne uz stale) si idem potom vytlacit potvrdenie o akceptacii cez stranky drsr.sk do eTax (prepacte ze to tak neodborne, ale ja len viem ze podavam so ZEP a co kde kliknut a vytlacit). V hlavnom menu v schranke sprav som to tusim vytlacit nevedela, vzdy chodim priamo cez danu firmu, podanie dokumentov....
skús cez explorer
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

srska Pozri príspevok
skús cez explorer
ked chcem tlacit tak len cez explorer, v mozille nejde , to som uz zistila.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

nika.sum Pozri príspevok
A mozem ja este poprosit, nikto nemate problem otvorit takto potvrdenku? rada by som vedela kde je problem.
nika, mne to ide bez problémov. Mesačne mám cca desiatku podaní a všetko bez problémov pri tlači potvrdení.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Aljok Pozri príspevok
nika, mne to ide bez problémov. Mesačne mám cca desiatku podaní a všetko bez problémov pri tlači potvrdení.
no teda neviem, preco mi to nejde, v PC sa nevyznam. Pristup na internet mam v pohode...zatial sa mi podarilo aj ked s tazkostami vytlacit vsetky potvrdenia, len ma to zdrziava. No co uz.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

nika.sum Pozri príspevok
no teda neviem, preco mi to nejde, v PC sa nevyznam. Pristup na internet mam v pohode...zatial sa mi podarilo aj ked s tazkostami vytlacit vsetky potvrdenia, len ma to zdrziava. No co uz.
Skús si ešte pozrieť či máš správne nastavený prehliadač podľa príručky na www.drsr.sk.
Nájdeš to v červenej vrchnej lište - Elektronická komunikácia, potom klikni v ľavom stĺpci na Príručky a návody a ďalej klikni na bod 4.2 Softvérové vybavenie. Nájdeš tam kapitolu Nastavenia prehliadača pre korektnú prácu s formulárom a tlač.
Toto si prípadne vytlač a nastav IE podľa návodu. Ja som tiež takto odstránila problémy dávnejšie. Prehliadač Ti bude kričať, že vystavuješ počítač riziku, ale IE používam iba pre elektronické podávanie....
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Aljok Pozri príspevok
Skús si ešte pozrieť či máš správne nastavený prehliadač podľa príručky na www.drsr.sk.
Nájdeš to v červenej vrchnej lište - Elektronická komunikácia, potom klikni v ľavom stĺpci na Príručky a návody a ďalej klikni na bod 4.2 Softvérové vybavenie. Nájdeš tam kapitolu Nastavenia prehliadača pre korektnú prácu s formulárom a tlač.
Toto si prípadne vytlač a nastav IE podľa návodu. Ja som tiež takto odstránila problémy dávnejšie. Prehliadač Ti bude kričať, že vystavuješ počítač riziku, ale IE používam iba pre elektronické podávanie....
skusala som to teraz, ja to nemam presne take ako v prirucke, nerozumiem tomu a nejde mi takmer vobec pozriet tie akceptacie, resp. spravy v schranke.
Nerozumiem tomu, ved ked tam je nieco zle nastavene, tak mi to nenacita vobec a nie ze 8x nie a 2x ano, ci?

Som z toho na nervy, vobec tomu PC nerozumiem...:-(
Naposledy upravil nika.sum : 13.09.12 at 13:48
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Včera som sa na školení DPH Ing.Jablonková vravela , že povinnosť el.zasielania DP sa posúva na 1.1.2014...
5 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Zita5 Pozri príspevok
Včera som sa na školení DPH Ing.Jablonková vravela , že povinnosť el.zasielania DP sa posúva na 1.1.2014...
...sa dalo čakať.... veď ani SV si noví nevedia podať elektronicky.....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Zita5 Pozri príspevok
Včera som sa na školení DPH Ing.Jablonková vravela , že povinnosť el.zasielania DP sa posúva na 1.1.2014...
už to vravela na jar v bb na školení
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

ja to velmi vítam, a som presvedcená, ze nie som jediná,
1 x do mesiaca navstivit vrámci prechádzky DU a odovzdat DP a prehlad nie je pre mna problém a k tomu peciatka z podatelne to istí ))...
i ked nepochybujem o tom, ze je obrovske mnozstvo uctovnikov, ktorým vyhovuje elektronicky system podavania, to rozhodne nespochybnujem...
z mojho pohladu je najlepsie, ak má kazdý moznost vybrat si, ci podat elektronicky, resp. na papieri, aspon min. este dalsie 2-3 roky... resp. az dovtedy, pokial sa bude dat ozaj spolahnut na sw na drsr...
0 0
Načítať ďalšie