Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Tak zisťujem, že kúpa ZEP bola moja najlepšia "investícia" za posledných pár rokov. Ušetrila mi obrovské množstvo času a nervov.
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

takže ak tomu dobre rozumiem, od 1.12.2012 sa vraciame na eDANE ? s prihlasovacími údajmi do EZU? a teda tak ako to bolo predtým cez eDANE, teraz budeme povinní do 5 dní zasielať krycie listy? no tak to ma vôbec nepotešilo.
0 0
Jozefsp Jozefsp

Jozefsp je offline (nepripojený) Jozefsp

Spracujem mzdy, na voľnej nohe ...viac
V denníku SME tuším v piatok15.11.2012 bol článok, že finančné riaditeľstvo uvažuje oddialiť povinnú elektronickú komunikáciu o ďalší rok, teda od roku 2014.
Naposledy upravil Jozefsp : 18.11.12 at 20:46
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Aljok Pozri príspevok
Tak zisťujem, že kúpa ZEP bola moja najlepšia "investícia" za posledných pár rokov. Ušetrila mi obrovské množstvo času a nervov.
Určite áno. Od začiatku tvrdím, že je to naozaj veľmi dobrá investícia do praxe. A hlavne na šetrenie nervov v rámci finančnej správy.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Daňovníci budú môcť využívať aplikáciu EZU len do 1. decembra

http://openiazoch.zoznam.sk/cl/12708...en-do-decembra
3 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Čiže eDane + krycie listy a prechádzka alebo pošta ? Ej ale som vytočená.....
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Ivenka Pozri príspevok
Čiže eDane + krycie listy a prechádzka alebo pošta ? Ej ale som vytočená.....
ak chce niekto prejsť z jednoduchého systému do komplikovaného, tak potom tam hore nemá čo robiť.... môžu sa hanbiť.... teda toto ma riadne vytočilo....
zas zalobovali "predavači" ZEP, aby mali zabezpečený príjem? Chorý systém
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Chorý je hlavne slovenský národ, ktorý si naivne myslí, že niečo na slovensku je zadarmo. Tak ako mal byť zadarmo identifikátor a bohužiaľ aj keď nedobrovoľne musela som prispieť naň aj ja... pretože aj z mojich daní tam išli peniaze. Hoci ten ich nápad s bezplatným identifikátorom sa mi nikdy nepozdával... Ja som investovala do ZEP už dávno a nedám naň dopustiť. Je to jednoznačne dobrá investícia pre každú účtovníčku. Veľa známych, ktoré si ho dali vystaviť na základe môjho odporúčania sa mi už x-krát poďakovali práve za to, že im hodne uľahčuje život.
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

Ivenka Pozri príspevok
Čiže eDane + krycie listy a prechádzka alebo pošta ? Ej ale som vytočená.....
od 1.12.2012 bude možné uzatvoriť s DÚ novú dohodu, na základe ktorej nebude treba posielať krycie listy
1 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Ja už s nimi žiadnu dohodu uzatvárať nebudem , však je to šialené. Najprv dajú možnosť e-dane vybavím ok, neprejdú ani 3 mesiace , vymyslia identifikátor , po trápení ho konečne využívam a k spokojnosti a teraz mám ešte raz uzatvárať nejakú dohodu a pritom tie dve predtým nikto nezrušil . To je čo za štát, to si z nás dokedu budú robiť fackovacieho panáka?
1 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

a vsetko za nase peniazteky... no sme my ale tolerantni ))
0 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

A to ja akoze doteraz som bez ZEP nemusela nosit potvrdenia na DU?? Som si to zistovala na zaciatku roka a vsetky panie uctovnicky okolo to nosili, tak to nosim aj ja (mam to sice iba cez cestu, ale aj tak..).....
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

A ono ani tie bezplatné dohody neboli tak celkom bezplatné, pokiaľ klient nemal čas, musel napísať plnú moc a dať overiť u notára.....no a teraz mu budem vysvetľovať, že buď ostaneme na predchádzajúcom systéme, kde sa tiež overovali splnomocnenia, alebo prejdem na ZEP a pomernú časť mu vyučtujem...už vidím ako skáče od radosti....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
A ono ani tie bezplatné dohody neboli tak celkom bezplatné, pokiaľ klient nemal čas, musel napísať plnú moc a dať overiť u notára.....no a teraz mu budem vysvetľovať, že buď ostaneme na predchádzajúcom systéme, kde sa tiež overovali splnomocnenia, alebo prejdem na ZEP a pomernú časť mu vyučtujem...už vidím ako skáče od radosti....
Vieročka, ešte že Plné moci sa už nemusia overovať....
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Len tak medzi nami dievčatami, ja keď beriem nového klienta na účtovníctvo, ani sa ho na nič nevypytujem, rovno pri preberaní dokladov na začiatku mu jednoducho vysvetlím, že DPH sa bude podávať elektronicky so ZEP, že bude mať po starostiach, podpíše mi PM a o nič viac sa nestará. On je spokojný, že nemusí nikam behať niečo podpisovať, môže sa spoľahnúť, že všetko bude podané načas a ja že ho nemusím obháňať. Dostane iba SMS, kam koľko s akým VS má uhradiť a je to... Všetci sú spokojní.... Ale nemať ZEP tak by ma to tiež prestávalo baviť....
4 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

lenže ono je to o tom, koľkým sa účtovníctvo robí.... ak sa robí veľa firmám, tak sa cena ZEPu rozdelí a nie je to až tak zlé... ale ak sa to robí kvôli jednej, dvom firmám, tak je to záťaž.... zvlášť, keď ho nikde inde nevyužijem.... je to okrádanie, pretože v SP, zdravotnej poisťovni a ani v banke ho nepotrebujeme... teraz to bude treba len kvôli DÚ... a to je choré, hlavne keď už dokázali zaviesť systém, kde ZEP nebolo treba a nebolo ani potrebné nosiť doklady na DÚ.... myslím, že je nás dosť, ktorým to skomplikuje život... len neschopní ľudia sa vracajú k systémom, ktoré majú menší komfort ako bol ten predchádzajúci... ak tvorcovia predchádzajúceho systému nevedia zaviesť podávanie daňových priznaní bez ZEP, prečo radšej nedokončíme systém, ktorý je ďaleko pohodlnejší, prehľadnejší ? V starom systéme som si nevedela pozrieť ako vyzeralo podanie, potvrdenie o vytlačení, ak som na to zabudla už tiež nebolo možné vytlačiť... ak sa mám vrátiť zo súčasného systému, kde si kedykoľvek viem prehľadne zistiť aké podania a ako vyzerajú kedykoľvek pozrieť..., ak si viem kedykoľvek urobiť prehľad čo som podala, aby som na nič nezabudla a pracovať v systéme, v ktorom neviem nič zistiť a ešte mám za to aj platiť (ZEP) tak to je choré...
4 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

fortunka Pozri príspevok
A to ja akoze doteraz som bez ZEP nemusela nosit potvrdenia na DU?? Som si to zistovala na zaciatku roka a vsetky panie uctovnicky okolo to nosili, tak to nosim aj ja (mam to sice iba cez cestu, ale aj tak..).....
záležalo to od toho, či ste podávali cez eDane (vtedy bolo treba nosiť) alebo cez EZU - vtedy stačilo podať a bolo to všetko O.K., bez nosenia dokladov....
nik ma nepresvedčí, že systémeDane je dobrý....
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

JAJA11 Pozri príspevok
záležalo to od toho, či ste podávali cez eDane (vtedy bolo treba nosiť) alebo cez EZU - vtedy stačilo podať a bolo to všetko O.K., bez nosenia dokladov....
nik ma nepresvedčí, že systémeDane je dobrý....
odhliadnuc od dôvodu prečo ezu rušia, spolu s použitím zep je "systém eDane" lepší ako eTax, ktorý v špičke nestíhal a portál drsr kolaboval.
1 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

srska Pozri príspevok
odhliadnuc od dôvodu prečo ezu rušia, spolu s použitím zep je "systém eDane" lepší ako eTax, ktorý v špičke nestíhal a portál drsr kolaboval.
Absolútny súhlas. So ZEP a cez eDane som nemala nikdy s podaním žiadny problém. Bolo mi úplne jedno či je stránka funkčná, alebo nie.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

srska Pozri príspevok
odhliadnuc od dôvodu prečo ezu rušia, spolu s použitím zep je "systém eDane" lepší ako eTax, ktorý v špičke nestíhal a portál drsr kolaboval.
Súhlasím, že eDane je lepší ako eTax, no nechápem prečo, teraz keď EZU funguje bez problémov na dohodu, alebo ZEP ho idú rušiť, ešte sa mi nestalo, aby mi nezobralo daňové cez EZU na dohodu, pri eTaxe sa to stávalo bežne....no toto považujem za opäť vyhodené peniaze, buď nech nám všetkým prikážu mať ZEP, alebo nech stále nevymýšľajú, veď to je už choré, každý rok pred závierkami meniť systém podávania, teraz nás prehodia do eDane a zistia, že to ten nápor systém nevydrží a budeme tam kde sme boli na začiatku tohoto roka....
0 0
Načítať ďalšie