Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...chyba bude asi inde - mne idú....
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

volala som na podporu....neviem, ci moze byt chyba v tom, ze pocas stahovania mi padol internet....ale uz som aj restartovala komp a nic...a aj som ho vypla a za chvilu zapla a stale to iste....

mam zep a potrebujem poslat mesacny prehlad....no ked mi to nepojde takto tak to poslem cez ezu....cez ezu podane....

neviete, da sa potvrdenie z ezu v pdf nejako ulozit a poslat mailom klientovi???
Naposledy upravil striebro1 : 06.07.12 at 08:05
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA Pozri príspevok
ved preto som písala na technickú podporu a zatiaľ som neopakovala podanie. I tak je neskoro, tak sa práve snažím získať dôkazy, že som to podala na DU iba na nesprávnu firmu. Žiaľ, na podanom DP budú podľa mňa správne údaje, ale DIČ a teda asi aj názov firmy bude ten nesprávny - toto som si práve chcela skontrolovať, ale z portálu spätne tlačivo nevytiahnem.
Takže zajtra volám na technickú podporu aj správkyni na DU, skúsim pozisťovať čo sa dá. Uvítala by som skôr e-komunikáciu aby som mala aj dôkaz, telefonát o 1-2-3 roky mi od pokuty nepomôže.
1. volala som na technickú podporu, bola veľmi milá, ale môj mail nedostali. ysvetlila som jej situáciu aj dôvody, prečo potrebujem od nicch pomoc. Poslala som to ešte raz, po pár minútach mi prišiel odpovedný mail s číslom, ktoré tá pracovníčka potrebuje, aby vedela pri telefonáte reagovať.
Neviem, prečo nedostali ten pôvodný, ráno som posielala aj na
technickapodpora@financnasprava.sk
aj na
technickapodpora@drsr.sk.
a odpoved som dostala z drsr.servicedesk@drsr.sk
tak neviem ktorá adresa je správna - len tak mimochodom.
zatiaľ toľko - správkyni som nevolala, zatiaľ s ňou komunikoval len klient, ani neviem, ktorá to je.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
striebro1 Pozri príspevok
dobry den, skusal dnes niekto posielat cez edane? mne ani neprebehne aktualizacia a vyskoci mi toto: chyba pri linkovani pluginu DPbase a ked dam ok, tak mi nieco vypisuje a dam potvrdit a neviem sa toho zbavit...vobec mi to nejde skoncit...neda sa to zavriet x

ako mam teraz poslat mesacny prehlad? cez drsr mi neponuka mesacny prehlad....

stalo sa to niekomu????

dakujem za reakcie....
Ja som dnes podávala mesačný prehľad so ZEP cez eDane a odišlo to krásne tak ako malo.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

Economic Pozri príspevok
Ja som dnes podávala mesačný prehľad so ZEP cez eDane a odišlo to krásne tak ako malo.
asi budem musiet odinstalovat edane a nanovo nainstalovat....ine ma nenapada...nie som nejaky velky pocitacovy expeert...aby som prisla na to, kde je chyba...takze mi pride najjednoduchsie edane odinstalovat a nanovo stiahnut do kompu...myslis, ze by potom mohol fungovat edane v pohode??? doteraz sa mi to nikdy nestalo, mam zep a cely rok v pohode posielam cez edane alebo cez drsr a teraz toto....
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vyskúšaj, ale po spustení sa EDane aktualizujú, takže sa mi envidí, žeby to bola práve tá správna cesta.
Ale v takých prípadoch tiež skúšam možné i nemožné, reštartovať PC najčastejšie, počkať do druhého dňa,
raz dokonca som aj reinštalovala eDane, ale nepamätám sa, či pomohlo - aha nepomohlo, prišla som na to, že robím fatálnu chybu ja .
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

KEJKA Pozri príspevok
vyskúšaj, ale po spustení sa EDane aktualizujú, takže sa mi envidí, žeby to bola práve tá správna cesta.
Ale v takých prípadoch tiež skúšam možné i nemožné, reštartovať PC najčastejšie, počkať do druhého dňa,
raz dokonca som aj reinštalovala eDane, ale nepamätám sa, či pomohlo - aha nepomohlo, prišla som na to, že robím fatálnu chybu ja .
Kejka, ved to je to, ze sa edane zacnu aktualizovat a potom sa zastavia a vyskoci okno ze chyba pri linkovani pluginu DPBase a ked potvrdim ok tak vyskoci druhe okno ze chyba.DRSR.Win.....atd....a dnes som to skusala a furt mi to vypisuje...takze asi odinstalujem edane a nanovo si ich stiahnem....
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Neplatný certifikát - Pokúsili ste sa otvoriť EZU bez prihlásenia.

Ak prihlásenie nebude fungovať zatvorte prehliadač, skontrolujte uloženie certifikátu a pokúste sa prihlásiť znovu. V prípade pretrvávajúceho problému kontaktuje Helpdesk.

Toto mi dnes vyhodilo EZU, potrebujem súrne podať SV a DPH, neviete poradiť, čo robiť? To akože zase im nefunguje systém a ani o tom neinformujú nikde?
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

grammatika Pozri príspevok
Neplatný certifikát - Pokúsili ste sa otvoriť EZU bez prihlásenia.

Ak prihlásenie nebude fungovať zatvorte prehliadač, skontrolujte uloženie certifikátu a pokúste sa prihlásiť znovu. V prípade pretrvávajúceho problému kontaktuje Helpdesk.

Toto mi dnes vyhodilo EZU, potrebujem súrne podať SV a DPH, neviete poradiť, čo robiť? To akože zase im nefunguje systém a ani o tom neinformujú nikde?
ani mne nejde to iste mi pise...
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

To iste..
1 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Ani mne to stale od rana nejde...
1 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
EZU ani mne nefunguje, kde je chyba ???
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
paralelne sa EZU rieši v dvoch témach - kuk sem
http://www.porada.sk/t181107-novy-me...tvrtrocny.html
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

už to konečne spojazdnili..
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Ahojte, snažim sa elektronicky zaslať dodatočné DP k DPH za 1.Q., vyhodí mi chybu, že som neuviedla dátum zistenia skutočnosti na DDP, no jednoducho to tam nie je editovateľné. Ako postupovať? DP podávam cez aplikáciu EZU, ďakujem.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

pri zadaní formulára si uviedla "dodatočné"? vtedy je toto pole editovateľné... skús ako nový formulár a nezabudni "odbodknúť" dodatočné
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

myslim, ze tento problem sa tu uz riesil, asi pouzivate prehliadac Internet Explorer 7.x, skuste iny prehliadac.

otázka Pozri príspevok
Ahojte, snažim sa elektronicky zaslať dodatočné DP k DPH za 1.Q., vyhodí mi chybu, že som neuviedla dátum zistenia skutočnosti na DDP, no jednoducho to tam nie je editovateľné. Ako postupovať? DP podávam cez aplikáciu EZU, ďakujem.
2 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Áno, uviedla som dodatočné, používam Explorer, tu bude zrejme zrada, idem skúsiť cez iný....
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Ešte raz vďaka, chyba bola v prehliadači...
1 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

ak Vam mozem poradit, pouzivajte bud novsi Internet Explorer, teraz je tusim uz 9.x, alebo nieco od konkurencie, napr. Mozilla FireFox 13.x, Chrome 20.x, IE 7.x je uz strasna vykopavka :-), to uz nie je bezpecne

otázka Pozri príspevok
Ešte raz vďaka, chyba bola v prehliadači...
0 0
Načítať ďalšie