Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ale stále neviem, či je ten súhrnný výkaz podaný, nemala by mi prísť správa o podaní?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jozka56 Pozri príspevok
Ale stále neviem, či je ten súhrnný výkaz podaný, nemala by mi prísť správa o podaní?
mala - kukni do schránky správ (v ľavej polovici)
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jozka56 Pozri príspevok
Pred chvíľou som prvýkrát podávala elektronicky so ZEP súhrnný výkaz za 4q. Vyplnila som ho na drsr a poslala podpísaný. Ale ho nikde nevidím, kde sa mi stratil??? neviem ho nájsť a vôbec podala som ho správne?
Jožka, kukni :

na www.drsr.sk
prihlás sa :
hneď v ľavo : schránka správ, do tej si ťukni, ak si to podala dobre, budeš tam správu o odoslaní
1 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

V schránke správ nemám nič, asi som to zle podala, skúsim znovu. Trochu mi dlhšie trvá, ak sa nové učím
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jozka56 Pozri príspevok
V schránke správ nemám nič, asi som to zle podala, skúsim znovu. Trochu mi dlhšie trvá, ak sa nové učím
Určite skús znovu podať, radšej 2x ako ani raz...

Ak potrebuješ, tak mi volaj, spolu podáme....
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Tak problém bol v nenainštalovanom certifikáte, už všetko funguje ako má
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jozka56 Pozri príspevok
Tak problém bol v nenainštalovanom certifikáte, už všetko funguje ako má
teším
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Už druhý krát to určite pôjde na prvý šup !
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
katka s. Pozri príspevok
Dnes mám úspešne potvrdený identifikátor a dve nové dohody. Keď som sa však pýtala či bude možné už dnes zaslať súhr. výkazy - určite nie. Mám ale otázočku. Ako sa to bude vlastne posielať? Cez eDane, tam ale nikde nepýta identifikátor. Alebo cez stránku drsr, prihlásenie . Tam to zas pýta ID používateľa a heslo. Mám obavy, že čím bližšie k 20.-temu tým to bude horšie. Ďakujem.
Žeby takto?
vízia.jpg  
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Zatiaľ je to v skutočnosti veru iba : VÍZIA a zadarmo.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, podavala som za jednu firmu DP k dani z MV elektronicky so ZEP, pri potvrdeni o akceptacii mi pri sidle namiesto adresy je napisane : neznama hodnota. Najprv som myslela ze je to tym, ze firma ma sidlo v mensej obci a namiesto nazvu ulice je tam len popisne cislo. Ja som to podala tak, ze som dala pri ulici nazov obce a cislo. Ked som vsak zbadala udaj neznama hodnota, pozrela som na este raz pre kontrolu na adresu v obch.registre, a tam je len to cislo. Tak som podala este raz pre istotu len s cislom pri nazve ulice, ale opatovne prisiel udaj neznama hodnota. Myslite, ze spravca zavola, ze maju dvakrat podanu DzMV, alebo ich musim o tom informovat? Neviete preco tam je ta neznama hodnota?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, podavala som za jednu firmu DP k dani z MV elektronicky so ZEP, pri potvrdeni o akceptacii mi pri sidle namiesto adresy je napisane : neznama hodnota. Najprv som myslela ze je to tym, ze firma ma sidlo v mensej obci a namiesto nazvu ulice je tam len popisne cislo. Ja som to podala tak, ze som dala pri ulici nazov obce a cislo. Ked som vsak zbadala udaj neznama hodnota, pozrela som na este raz pre kontrolu na adresu v obch.registre, a tam je len to cislo. Tak som podala este raz pre istotu len s cislom pri nazve ulice, ale opatovne prisiel udaj neznama hodnota. Myslite, ze spravca zavola, ze maju dvakrat podanu DzMV, alebo ich musim o tom informovat? Neviete preco tam je ta neznama hodnota?
Skús kontaktovať domenico.office. Pomôže ti...
Môžeš podať aj 5 DP, do úvahy budú brať len to posledné.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Economic Pozri príspevok
Skús kontaktovať domenico.office. Pomôže ti...
Môžeš podať aj 5 DP, do úvahy budú brať len to posledné.
Ja som len bola zvedava ci nahodou uz toto niekto neriesil, nie je to take surne, ja som po prvom podani aj volala na DU ale tam nevedili co to ma znamenat, ale ze ked mam akceptovane podanie, je to u mna v pohode a oni daju vediet, keby im nieco nesedelo. Ja som len aktivne, chcela mat tam adresu a myslela som si ze to bola chyba ze som dala namiesto ulice nazov obce, ale evidentne to v tom nie je. Tak uvidim, ci sa DU ozve. To druhe je presne tak ako to ma vedene aj DU, takze ho mam akceptovane a to je to hlavne.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Jasné, pokiaľ je akcepteácia podania, je to výborné !
1 0
vierkanevierka vierkanevierka

vierkanevierka je offline (nepripojený) vierkanevierka

človek snažiaci sa prežiť
Dobrý deň,

prvý krát v živote som posielala DPH cez elektronickú podateľňu pomocou kľúča, natiahla som si data z programu Alfa, všetko bolo v poriadku, až na to, že sa mi tam vytvorilo také hnedé okienko v zdaniteľných obchodoch, kontrola tlačiva mi opravila sumu DPh v zdaniteľných obchodoch o 0,01 eura, tlačivo sa nedalo odoslať a ani podpísať, kým som to dvojitým kliknutím neopravila.....Nepomohlo, ani to, keď som sa pokúsila vyplniť tlačivo manuálne, musela som akceptovať tú zmenu, inak to nešlo, a teraz neviem, čo s tým, lebo neviem ako zaúčtovať ten jeden cent, aby mi sedela DPH aj v účtovníctve
ďakujem za odpoveď
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

pokiaľ mi vyšiel rozdiel v dani na výstupe, účtovala som to ako zaokrúhlenie na 568-čku...
0 0
vierkanevierka vierkanevierka

vierkanevierka je offline (nepripojený) vierkanevierka

človek snažiaci sa prežiť
calawen ďakujem, ale ja účtujem v JÚ, takže neviem, čo je 568 čka
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

568 ostatné finančné náklady - v JÚ by som riešila dilemu či prevádzková réžia alebo iné VOZD...
0 0
vierkanevierka vierkanevierka

vierkanevierka je offline (nepripojený) vierkanevierka

človek snažiaci sa prežiť
Keďže je to DPh za služby, takže tú dilemu nemám, len neviem, ako to urobiť prakticky, cez interný doklad, alebo ako? jedná sa o príjem, teda DPH z príjmu, neviem či som to napísala správne, ale jedná sa o DPH z príjmu....
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

interný doklad
0 0
Načítať ďalšie