Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Usporiadat
Téma je uzavretá.
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

jaroxaro Pozri príspevok
Popis chyby: "Povinný údaj nie je vyplnený",ako píšem vyššie, do kolonky IČ DPH ma EZU nepusti, nemôžem ju vyplniť,stále svieti na červeno.
IC DPH vyplna aplikacia podla vybraneho danoveho subjektu, vzdy ho predvyplni, kazdy DS, ktory pouziva EZU musi mat IC DPH (resp. DIC).
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pri generovaní dohody sa vypĺňa dič subjektu
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

KEJKA Pozri príspevok
ja som dnes vyplnila cez EZU SV, musela som ručne, lebo .xml natiahlo, ale hlásilo chyby, ktoré v súbore určite nemám. Tak som to riešila ručne. Podľa mňa má chybu drsr.
ale ičDPH ťahá zo systému po prihlásení, už je predvyplnené, zmeniť sa nedá.
ak to tam nie je, tak je chyba v komunikácii, v nastaveniach, v registrácii..........podľa mňa.
aj názov firmy, adresa, na prvej strane som musela zadať len Q,rok, meno, priezvisko a dátum.
EZU ma ovela prisnejsie kontroly ako ma eTax, hlavne tzv. kontroly na schemu XML, kontroly na povoleny max. pocet znakov, napr. telefon, fax, predvolba, ako to tu uz bolo napisane, ak to zle vygeneruje do XML-ka uctovnicky softver, treba to editovat napr. v PSPAD-e
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Mozem uzavriet dohodu o elektronickom dorucovani aj v pripade, ak nie som platcom DPH? Radsej by som to posielal elektronicky..
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

johny18 Pozri príspevok
Mozem uzavriet dohodu o elektronickom dorucovani aj v pripade, ak nie som platcom DPH? Radsej by som to posielal elektronicky..
ano
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

jaroxaro Pozri príspevok
Popis chyby: "Povinný údaj nie je vyplnený",ako píšem vyššie, do kolonky IČ DPH ma EZU nepusti, nemôžem ju vyplniť,stále svieti na červeno.
Neviem ako ta registracia teraz funguje,len ma napadlo podla elektronickej komunikacie po starom, kde treba vybrat firmu za ktoru idem posielat, mate priradenu firmu k tomu identifikatoru?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pripúšťam, že problémom môžu byť prísnejšie kontroly. ale ak mi .xml načíta cez eDane, alebo načíta cez eTAX-drsr.sk, tak tam nemám kritické chyby. Pritom EZU hlási kritické chyby. Preto som napísala, čo somnapísala. Dobre, nie je chyba na strane drsr, nefunkčnosť načítania spôsobujú prísnejšie kontroly cez EZU, ale výsledok je ten istý - musela som vyplniť ručne.
Práca až na toto je pohodlná, ičDPH je po prihlásení a vybraní subjektu predvyplnené - vyplnia sa len konkrétne údaje za daňovníka, čísla, nasleduje kontrola,potvrdenie, odoslanie.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Na stránke FR:
Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky odporúča daňovým subjektom, ktorí sú držiteľmi zaručeného elektronického podpisu alebo tzv. elektronickej značky na základe uzatvorenej Dohody o spôsobe doručovania písomností elektronickými prostriedkami, aby na elektronické doručenie podania „Súhrnný výkaz – daň z pridanej hodnoty“ využili aplikáciu eDANE.

Ale dnes je už 21 a včera som to tam nevidela ...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

večer ževraj "už" po 20-tej to tam bolo
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

mozno uz po 19tej
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja som skusala poslat cez eTax asi pre polhodinou a pri odosielani nastala vraj nejaka chyba. Tak som isla cez eDane a tam to islo v pohode.
0 0
jaroxaro jaroxaro

jaroxaro je offline (nepripojený) jaroxaro

[QUOTE=xMen;1951652]IC DPH vyplna aplikacia podla vybraneho danoveho subjektu, vzdy ho predvyplni, kazdy DS, ktory pouziva EZU musi mat IC DPH (resp. DIC).[/Q
Tak ako píšeš EZU má vyplniť IČ DPH a som platca DPH, ale EZU vyplní o kolonku nižšie DIČ. Prečo?
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... je potrebné ku nových dohodám ( od 1. 1. 2012) priložiť výpis z obchodného či živnostenského registra? ... pretože ku starým dohodám ( do 31. 12. 2011) to bolo potrebné ..či? .., prosím ... aké máte skúsenosti ... ?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, ked mi pri vypisovani na eDane vypise, ze dokument obsahuje logicke chyby, ktore je mozne opravit, ale nebrania v odoslani dokumentu - je to pravdepodobne kvoli trzbam z ERP, kde vznika zaokruhovanim rozdiel a za kvartal je to viac cca 13 EUR. Kedze mne musi sediet DPH s tym co bolo na blokoch, tak je to v poriadku a mozem to odoslat aj s logickou chybou nie?.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

[QUOTE=jaroxaro;1951918]
xMen Pozri príspevok
IC DPH vyplna aplikacia podla vybraneho danoveho subjektu, vzdy ho predvyplni, kazdy DS, ktory pouziva EZU musi mat IC DPH (resp. DIC).[/Q
Tak ako píšeš EZU má vyplniť IČ DPH a som platca DPH, ale EZU vyplní o kolonku nižšie DIČ. Prečo?
skontroluj si súbor xml dp dph podľa obrázku. ak to nemáš takto: r.6 - ič dph, r.8 - dič, tak si to tak uprav.
dph_xml_edit.jpg  
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, ked mi pri vypisovani na eDane vypise, ze dokument obsahuje logicke chyby, ktore je mozne opravit, ale nebrania v odoslani dokumentu - je to pravdepodobne kvoli trzbam z ERP, kde vznika zaokruhovanim rozdiel a za kvartal je to viac cca 13 EUR. Kedze mne musi sediet DPH s tym co bolo na blokoch, tak je to v poriadku a mozem to odoslat aj s logickou chybou nie?.
13 eur je dosť - mne to robí na dph cez etax rozdiel (+-) 0,01 - 0,05 eura napr. pri dph cca 9000 eur
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

promont maja Pozri príspevok
... je potrebné ku nových dohodám ( od 1. 1. 2012) priložiť výpis z obchodného či živnostenského registra? ... pretože ku starým dohodám ( do 31. 12. 2011) to bolo potrebné ..či? .., prosím ... aké máte skúsenosti ... ?
bol som na DU vo stvrtok, vytlacil som obidva dokumenty, ziadost aj dohodu, to som si cele zobral, a chceli odo mna iba obciansky preukaz, je dolezite podpisovat dokumenty az na DU, v piatok mi prisiel certifikat
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

[QUOTE=jaroxaro;1951918]
xMen Pozri príspevok
IC DPH vyplna aplikacia podla vybraneho danoveho subjektu, vzdy ho predvyplni, kazdy DS, ktory pouziva EZU musi mat IC DPH (resp. DIC).[/Q
Tak ako píšeš EZU má vyplniť IČ DPH a som platca DPH, ale EZU vyplní o kolonku nižšie DIČ. Prečo?
ak si pravnicka osoba, EZU vyplni IC DPH, ak si fyzicka osoba, EZU vyplni policko DIC/RC, toto plati ak ides cez manualny vstup, ak pouzijes XML-ko, ako je uvedene vyssie (SRSKA), mozes v XML-ku vyplnit aj IC DPH, aj DIC, to nie je chyba.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

[QUOTE=xMen;1952007]
jaroxaro Pozri príspevok

ak si pravnicka osoba, EZU vyplni IC DPH, ak si fyzicka osoba, EZU vyplni policko DIC/RC, toto plati ak ides cez manualny vstup, ak pouzijes XML-ko, ako je uvedene vyssie (SRSKA), mozes v XML-ku vyplnit aj IC DPH, aj DIC, to nie je chyba.
poučenie k dp dph:
V kolónke „Identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty“ s prefixom SK vypĺňa osoba registrovaná pre daň podľa § 4 až 7a zákona identifikačné číslo pre daň pridelené daňovým úradom na vydanom osvedčení o registrácii. Platiteľ dane, ktorý je daňovým zástupcom pri dovoze tovaru podľa § 69a zákona, vypĺňa osobitné identifikačné číslo pre daň pridelené Daňovým úradom Bratislava.
V kolónke „Daňové identifikačné číslo/Rodné číslo“ vypĺňa osoba, ktorá je registrovaná podľa zákona č. 563/2009 Z.z. o správe daní (daňový poriadok a nie je registrovaná pre daň podľa § 4 až 7a zákona, daňové identifikačné číslo pridelené daňovým úradom na vydanom osvedčení o registrácii. Občan vypĺňa rodné číslo, ak podáva daňové priznanie podľa bodu 5 alebo 6 tohto poučenia.
V kolónke „Daňový úrad“ sa uvádza miestne príslušný správca dane, ktorému sa podáva daňové priznanie.
1 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
Dnes ma to nechce pustiť ani do schránky správ, žeby toľko ľudí dnes pracovalo, alebo to zase(stále) blbne?
Včera v noci som podal nejaké SV a prehľady, síce s problémami, ale predsa.
Dnes v noci som podával DMV a prehľady cez E dane a chcel som si overiť v schránke správ či to prešlo, a neviem sa tam dostať, už ma to prestáva fakt baviť. Ak si to nedokážem overiť do termínu, budem musieť podávať písomne
SV už mám OK a ten zvyšok sa v prípade núdze bude dať podať aj písomne, takže mám pokojné spanie.
Kým som mal všetky DÚ v centre mesta (KE) tak som to dokázal dopravu k nim poriešiť na bicykli zadarmo v priebehu pár minút, teraz keď to previedli v "záujme" nás občanov na perifériu, tak ma každá cesta stojí 2eura a k tomu tuším 13 eur meter2 a rok. Ale môže ma tešiť, že to mám asi o 3eura lacnejšie ako keby to presťahovali do Ficových budov pri súde. A bolo to vôbec treba?
A myslím si, presťahovanie DÚ štve viacerých ľudí, vrátane zamestnancov.
0 0
Načítať ďalšie