Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
msa Pozri príspevok
ja sa chcem pozrieť napr. na odoslané dokumenty, ako to tam vyzerá, včera to tam doobeda ešte nebolo a potom som na to zabudla. takže toto sa dá asi len na drsr.sk.
V schránke správ si nájdeš aj to, kedy to odišlo a aj akceptáciu podania. V prípade, že dokument bol riadne podpísaný a máš platný kvalifikovaný certifikát nie je dôvod aby podanie bolo odmietnuté. Mne sa to nikdy nestalo a to od roku 2009 podávam iba elektronicky so ZEP.
2 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

dakujem...cez etax mi to ide...
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

Economic Pozri príspevok
V schránke správ si nájdeš aj to, kedy to odišlo a aj akceptáciu podania. V prípade, že dokument bol riadne podpísaný a máš platný kvalifikovaný certifikát nie je dôvod aby podanie bolo odmietnuté. Mne sa to nikdy nestalo a to od roku 2009 podávam iba elektronicky so ZEP.
už mi to ide, posielala som teraz prvýkrát - v nedeľu, cez eDane, potom som na www.drsr.sk mala v schránke správ akceptáciu podania, aj DPH 4.Q aj Prehľadu za 4.Q, len som myslela, že v Dokumentoch daňového subjektu, uvidím tieto moje podané, asi tak nejako ako cez EZU SP a ZP, ale na drsr nič také ešte nie je. Tak teraz neviem, či im to trvá tak dlho, alebo to tam vôbec nebude?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja tam nemám možnosť podať prehľady (mám identifikátor)
Naposledy upravil jess : 24.01.12 at 07:01
0 0
jozefIK jozefIK

jozefIK je offline (nepripojený) jozefIK

vierkanevierka Pozri príspevok
srska neviem, kto je kejka a neviem, kde sa to pralo, hľadám to tu už dva dni (((( ale aj tak ďakujem, možno veci umiestňujem nepsrávne, ešte som sa to nenaučila, neviem ako odpovedať na tvoje príspevky priamo
Dobrý deň.

Ja keď podávam výkaz DPH cez etax so ZEP, po načítaní xml mi zahlási, že vo výkaze sú logické chyby. Stále sa jedná o zaokrúhľovacie rozdiely, ale napriek tomu to ignorujem a odošlem to a výkaz mi zoberie a zaúčtuje s mojimi údajmi bez opravy! Dotazoval som sa kvôli tomu aj na technickej podpore ešte pred niekoľkými rokmi tak mi odpovedali v takom zmysle, že za údaje aj tak zodpovedá daňový subjekt...Tuším to niekde uvádzajú aj vo svojej príručke ....
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

no chlapče a ty si kde doteraz bol? šak tu to preberáme už hodnú chvíľu. dobrá info
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
práve som si úspešne dokončila prístup na drsr cez identifikátor. Je tam prístup len na DP MV, DPH a Súhrnný výkaz. Nenašla som tam prehľad zo závislej činnosti. Bude to tam neskôr, či sa tento prehľad nebude dať podať? ani DP FO B a PO?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
veď to,to ....tiež ma to hnevááá...chcela som to už mať z krku
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Lenže my poraďáci nevieme odpovedať kedy to tam bude. Jasné je, že by to tam mali dať, ale kedy ? To je vo hviezdach.... Treba to len sledovať.
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

Doteraz som bola presvedcena, ze ak som minuly rok posielala za klienta suhrnne vykazy podla starej dohody, tak tymto sposobom poslem opat iba suhrnny vykaz a danove priznanie k DPH odovzdavam len v listinnej podobe. Alebo mam tak uz posielat aj DP k DPH a ostatne tlaciva a na danak odovzdat krycie listy?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

evelien Pozri príspevok
Doteraz som bola presvedcena, ze ak som minuly rok posielala za klienta suhrnne vykazy podla starej dohody, tak tymto sposobom poslem opat iba suhrnny vykaz a danove priznanie k DPH odovzdavam len v listinnej podobe. Alebo mam tak uz posielat aj DP k DPH a ostatne tlaciva a na danak odovzdat krycie listy?
myslím, že do 1.4.2012 to môžete robiť aj tak ako ste to robili doteraz, odovzdať v listinnej forme, po 1.4. sa budú už musieť odovzdávať všetky elektronicky
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

cize ak dobre rozumiem, mozem sa rozhodnut, ci to do aprila budem cokolvek na du odovzdavat v listinnej podobe alebo poslem elektronicky a odovzdam krycie listy.... a mozem sa rozhodnut i napr. ze prehlad odovzdam elektronicky a danove priznanie k dph len v listinnej podobe? ci uz moc spekulujem?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

SV povinne elektronicky. Ostatné sko sa rozhodneš.
1 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

striebro1 Pozri príspevok
prosim prosim....ked si chcem dat vytvorit vazbu na elektronicke dorucovanie pre dalsiu firmu ktoru uctujem je stale treba notarsky overenu plnu moc od konatela alebo uz nemusi byt overene? podavam so zepom

vopred velmi dakujem...a pekny dnik zelam....))))
poradi mi niekto?...))))
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Nemusí byť overený podpis.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
evelien Pozri príspevok
Doteraz som bola presvedcena, ze ak som minuly rok posielala za klienta suhrnne vykazy podla starej dohody, tak tymto sposobom poslem opat iba suhrnny vykaz a danove priznanie k DPH odovzdavam len v listinnej podobe. Alebo mam tak uz posielat aj DP k DPH a ostatne tlaciva a na danak odovzdat krycie listy?
Podľa starej dohody SV len elektronicky, + krycie listy
ak si platiteľ DPH, od 1. 4. 2011 aj priznanie k DPH len elektronicky ak so starou dohodou, tak + krycie listy.
Ak nová dohoda + identifikátor nedokladáš nič, no starú dohodu musíš zrušiť.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
evelien Pozri príspevok
cize ak dobre rozumiem, mozem sa rozhodnut, ci to do aprila budem cokolvek na du odovzdavat v listinnej podobe alebo poslem elektronicky a odovzdam krycie listy.... a mozem sa rozhodnut i napr. ze prehlad odovzdam elektronicky a danove priznanie k dph len v listinnej podobe? ci uz moc spekulujem?
Do apríla podávaš ako chceš... Iba SV elektronicky.

Po 1. 4. 2012 všetko elektronicky ak si platiteľ DPH.
Naposledy upravil Economic : 24.01.12 at 14:28
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
striebro1 Pozri príspevok
poradi mi niekto?...))))
Príspevok 1919 nevidno ?
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

Economic Pozri príspevok
Podľa starej dohody SV len elektronicky, + krycie listy
ak si platiteľ DPH, od 1. 4. 2011 aj priznanie k DPH len elektronicky ak so starou dohodou, tak + krycie listy.
Ak nová dohoda + identifikátor nedokladáš nič, no starú dohodu musíš zrušiť.
aha, takže keď mám starú dohodu, mohla by som ju zrušiť a nanovo požiadať o identifikátor a nemusela by som nosiť krycie listy? lebo som volala na DU, či nebudú robiť nejaké dodatky alebo čo, a povedali mi, že zatiaľ nemajú nijaké usmernenie, tak aby som počkala tak na koniec februára aspoň a sledovala stránku.
0 0
Načítať ďalšie