Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

srska Pozri príspevok
je vždy dobré - a robím to aj ja vždy - exportovaný xml súbor z účtovného softu načítať do formuláru v eDANE a tam doplniť čo chýba alebo je nesprávne zo softu exportované a až potom ísť na ezu alebo eTax a importovať korigovaný xml súbor do ezu alebo eTax formulárov.
a prečo neposielaš priamo cez edane? Je medzitým nejaký rozdiel?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

srska Pozri príspevok
je vždy dobré - a robím to aj ja vždy - exportovaný xml súbor z účtovného softu načítať do formuláru v eDANE a tam doplniť čo chýba alebo je nesprávne zo softu exportované a až potom ísť na ezu alebo eTax a importovať korigovaný xml súbor do ezu alebo eTax formulárov.
Ďakujem za radu. To znie rozumne. Určite to vyskúšam.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dáša_ Pozri príspevok
a prečo neposielaš priamo cez edane? Je medzitým nejaký rozdiel?
ja osobne posielam cez eDANE len mimoriadne (asi 2x za 2011) mám zep a nemal som až na tie 1-2 prípady problém s prístupom na eTax. eDANE využívam len na kontrolu xml súborov lebo z pohody pri exporte tiež nie všetko prejde korektne . alebo aplikáciu používam vtedy, keď chcem mať formulár dph v eDANE platný pre rok 2012 aby som mohol realizovať napr. takéto príklady: http://www.porada.sk/t184405-materia...ml#post1953236
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Odborníci na ZEP, prosím vás, môžete ma odkázať na niektorý z príspevkov alebo mi napísať, ako presne postupovať, ak FO-advokát chce byť držiteľom ZEP, sama elektronicky doručovať a ktorá zatiaľ nie je registrovaná na drsr.sk?
Ako postupuje, ak chce komunikovať nielen s DÚ ale aj so súdmi, katastrom nehnuteľností a pod?
Viem, je tu toho veľa, lenže v toľkých príspevkoch pátrať, ......... veľmi ma tlačí čas.
Za ochotu ďakujem.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

dú:
registrácia na www.drsr.sk - výsledok: vytlačí svoje ID na a4
návšteva certifikačnej autority - žl+2doklady + peniaze - výsledok: odchádza s certifikátom na sim karte + tokenom (usb čítačka)
autorizácia u správcu dane: doklad+žl+žiadosť - výsledok: registrátor urobí väzbu
doma: priradenie certifikátu do zoznamu certifikátov na portáli eTax po prihlásení - výsledok: priradený certifikát v zozname+potvrdenie o prijatí a akceptácia a môže podávať a podpisovať

súdy ti stručne popíše economic alebo domenico
6 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Si úžasný, ďakujem. Ja som vedela, že sa dá spoľahnúť.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Musíš ísť na notársky úrad, spísať notársku zápisnicu o overení Tvojej identity. No najprv si urob registráciu na portálgove. Nz sa sviaže s registračným formulárom. Toto podľa pokynu na stránke portál.gov zašli na úrad vlády. Spojazdnia ti komunikáciu na portál.gove.
K podpisovaniu dokumentov ZEP-om budeš potrebovať program Q-Sign.
3 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Veľmi, veľmi pekne ďakujem.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

stefan2005, ak si online - pre teba mám malinu ale nemáš zapnuté ss
0 0
vierkanevierka vierkanevierka

vierkanevierka je offline (nepripojený) vierkanevierka

človek snažiaci sa prežiť
Dobrý večer,

už som to raz písala, ale stále neviem ako postupovať, keď som odosielala cez ZEP DPH, tlačivo v elektronickej podateľni mi vyčíslilo zaokrúhlenie v zdaniteľných obchodoch o 0,01 eura viac, ako bolo stiahnuté tlačivo, pričom som konzultovala s krosom - Alfa a zaokrúhľovanie mám nastavené správne, ale kým som neopravila tlačivo, podľa výpočtu DÚ, nešlo mi to odoslať, aj keď som tlačivo skúšala vyplniť manuálne, stále mi to vykazovalo chybu, kým to neopravím, volala som aj do Banskej Bystrice, a tiež mi nevedeli poradiť....tak teraz neviem, cez iDane je možné robiť editovanie? lebo teraz stále dumám, ako zaúčtovať tých 0,01 eura, lebo nemám ani šajnu, napadá ma len interný doklad, ale ako to urobiť presne neviem, bojím sa, lebo ako zaúčtovať 0 príjem a 0,01 DPH v Alfe neviem...Vie mi niekto poradiť prosím?

Boli sme na daňovom úrade aj kvôli dani z príjmu, teda tlačivo dane, výkazy poslať elektronicky, ale prílohy, ako kópiu rodného listu, potvrdenie o návšteve školy, to všetko treba doporučene alebo cez podateľňu, ale to zas môžem všetko vytlačiť kompletne, ako obvykle, a tak mi to vychádza, že sa budem liepať cez elektronickú podateľňu, a modliť sa, aby tlačivo zas nemalo nejaké výhrady, aby som sa spätne nemusela vracať do účtovníctva v rámci nejakých akrobatických cvikov, to dať do poriadku a zároveň to aj tak všetko kompletne vytlačím a odnesiem do podateľne....
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

to bude šepot kvetín pre mňa keď to začnem vybavovať ja, ešte že ťa tu srska máme..teš sa na mňa
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

to vierkanevierka: 0,01? to tu boli šajby aj 13 eur ale dva dni dozadu
0 0
vierkanevierka vierkanevierka

vierkanevierka je offline (nepripojený) vierkanevierka

človek snažiaci sa prežiť
srska, ja som to nejako nepostihla, a to tu lúskam celú problematiku stránku po stránke, prosím ťa nevieš mi povedať, kde sa to riešilo, som z toho dosť na nervy
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

vierkanevierka Pozri príspevok
srska, ja som to nejako nepostihla, a to tu lúskam celú problematiku stránku po stránke, prosím ťa nevieš mi povedať, kde sa to riešilo, som z toho dosť na nervy
http://www.porada.sk/t168568-p180-el...ml#post1951997
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

srska Pozri príspevok
ja osobne posielam cez eDANE len mimoriadne (asi 2x za 2011) mám zep a nemal som až na tie 1-2 prípady problém s prístupom na eTax. eDANE využívam len na kontrolu xml súborov lebo z pohody pri exporte tiež nie všetko prejde korektne . alebo aplikáciu používam vtedy, keď chcem mať formulár dph v eDANE platný pre rok 2012 aby som mohol realizovať napr. takéto príklady: http://www.porada.sk/t184405-materia...ml#post1953236
material je úžasný

Ale zaujíma ma podstate - cez edane sa nedá posielať podpísané zepom? Alebo aký iný rozdiel je?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dáša_ Pozri príspevok
material je úžasný

Ale zaujíma ma podstate - cez edane sa nedá posielať podpísané zepom? Alebo aký iný rozdiel je?
dá sa. ale ja som zvyknutý na eTax podpisovanie prebieha v podstate rovnako, trochu iné je odosielanie resp. efekt odosielania. keby si videla viac ako hodinový webinár na tieto témy, bolo by to jasnejšie. ale richard mi onehdy spomínal, že tiež niečo pripravuje na tému zep.


2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

srska Pozri príspevok
dá sa. ale ja som zvyknutý na eTax podpisovanie prebieha v podstate rovnako, trochu iné je odosielanie resp. efekt odosielania. keby si videla viac ako hodinový webinár na tieto témy, bolo by to jasnejšie. ale richard mi onehdy spomínal, že tiež niečo pripravuje na tému zep.


Ďakujem ti, ukľudnil si ma.

mmch, k nižšie položenej otázke - máme doma zep, ktorý funguje aj na kataster. Ak bude treba, doplním veci okolo toho. Tam je to trošku zložitejšie - tam pristupuje ešte autorizácia zmluvy, nestačí iba ZEP právneho zástupcu
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

katastru rozumie economic a domenico. ja zep používam len pri podpisovaní podaní na eTaxe
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

vlastne raz som ho vyskúšal pri žiadosti o elektronický výpis z obchodného registra - 3 roky dozadu. len zo zvedavosti lebo cena za výpis bola úplne smiešna.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
material je úžasný

Ale zaujíma ma podstate - cez edane sa nedá posielať podpísané zepom? Alebo aký iný rozdiel je?
aj pre iných - stretávam sa s názorom, že cez eDane sa iba vyplňuje. Nie je to pravda.
Vyplním, resp. v eDane načítam xml súbor, skontrolujem, resp. dám kontrolu - najnovšia verzia už robí automaticjy kontrolu, takže túto voľbu netreba zadávať osobitne.
Nasleduje podpísať - teda podpisujem ZEP, a hned vpravo dole je odoslať. Po kliknutí na odoslať si vypýta meno a heslo na drsr.sk, teda zadať treba ID a heslo, ak je správne, dokument odošle a zobrazí sa potvrdenie. Potvrdenie vyzerá trochu inak ako v eTaxe, ale aj tak podstatné je počkať na akceptáciu. Potvrdenku si vytlačím a priložím k DP DPH, aspoň vidím, že som to poslala. Pri viacerých subjektoch od nového roka si to aspoň nemusím držať v hlave ani robiť poznámky, kedy som koho vybavila.
Dnes napr. odišlo 5 DPHčiek, z toho 4 večer v priebehu cca 20 min.
3 0
Načítať ďalšie