Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Usporiadat
Téma je uzavretá.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

katka s. Pozri príspevok
Prosím o radu. Večer mi prišiel elektronický identifikátor s linkom. Všetko mi stiahlo v poriadku do počítača, uložilo. Žiadosť o identifikátor a jednu dohodu som robila na tomto súkromnom počítači. Ďalšiu dohodu som robila na počítači vo firme kde robím účtov. . V tejto firme keď chcem uložiť elek. identifikátor mi vyhodí - Chyba v tomto počítači sa nenachádza váš privátny kľúč. Ako ho tam dostanem? To budem môcť posielať len z môjho osobného počítača? Ako to robíte keď chodíte po firmách? Ďakujem
v pki-fs musíš mať dva súbory: *.ks + identifikátor. ak nemáš *.ks nenačíta ti identifikátor. uvedom si, že *.ks je tvoj privátny kľúč a ten tam musíš mať
identifi01.jpg  
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Overené, vyskúšané, ide všetko ako má.
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
srska Pozri príspevok
kuknite aj obr -treba ísť sem www.financnasprava.sk
Ďakujem pekne, práve toto som hľadala,ako vstúpiť do systému s indetifikátorom , super. Hip hip hurrá!
1 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

srska Pozri príspevok
v pki-fs musíš mať dva súbory: *.ks + identifikátor. ak nemáš *.ks nenačíta ti identifikátor. uvedom si, že *.ks je tvoj privátny kľúč a ten tam musíš mať
Stačí ho tam len preniesť z toho pôvodného počítača a uložiť? Viac žiadosti na jedno rod. číslo sa nedá generovať.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Identifikátor mám nainštalovaný v pc, ale NEJDEEE mi prihlásiť sa !!!! . Ak sa chcem prihlásiť, tak mi automaticky vyberie xxx.p12 - potom po zadaní aktuálneho-platného hesla (ako pri sťahovaní identif. do pc ) mi vypíše, že "Bezpečnostný problém" Keď tam vyberiem xxx.KS a heslo , tak mi vypíše, že identifikátor je neplatný . Čo mám robiť ?????
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

katka s. Pozri príspevok
Stačí ho tam len preniesť z toho pôvodného počítača a uložiť? Viac žiadosti na jedno rod. číslo sa nedá generovať.
stačí - a ulož ho do zložky pki-fs na céčku c://documents and settings/ (administrátorska zložka)/pki-fs, lebo ak odklikneš link, tak hľadá *.ks v tejto zložke
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jess Pozri príspevok
Identifikátor mám nainštalovaný v pc, ale NEJDEEE mi prihlásiť sa !!!! . Ak sa chcem prihlásiť, tak mi automaticky vyberie xxx.p12 - potom po zadaní aktuálneho-platného hesla (ako pri sťahovaní identif. do pc ) mi vypíše, že "Bezpečnostný problém" Keď tam vyberiem xxx.KS a heslo , tak mi vypíše, že identifikátor je neplatný . Čo mám robiť ?????
cez financnasprava.sk mi ide korektne - cez drsr.sk ako tebe
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jess nevyberá sa *.ks ale *.p12
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

srska Pozri príspevok
stačí - a ulož ho do zložky pki-fs na céčku c://documents and settings/ (administrátorska zložka)/pki-fs, lebo ak odklikneš link, tak hľadá *.ks v tejto zložke
Ďakujem veľmi. Už som sa dovolala aj na podporu. Musím ten privátny kľúč uložiť do každého počítača odkiaľ budem posielať výkazy. Už som našla aj zložku pki-fs, mám tam len vytvorené dohody. TAk ešte raz ĎAKUJEM.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Nejde ani cez finančnú správu , ani po restarte pc ...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
ufff...už to mám...ono sa mi tam dal nejaký link automaticky, ale ja som ešte musela vybrať ten identifikátor ...už mi to ide....jáááj ...vďaka
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

katka s. Pozri príspevok
Ďakujem veľmi. Už som sa dovolala aj na podporu. Musím ten privátny kľúč uložiť do každého počítača odkiaľ budem posielať výkazy. Už som našla aj zložku pki-fs, mám tam len vytvorené dohody. TAk ešte raz ĎAKUJEM.
za málo - potom sa dá uložiť pár *.p12 + *.ks do hocijakej zložky napr.: EZU
1 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

kde sa dajúnájsť všetky takéto informácie?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

v hlave ale vážne - príručka po prihlásení na konto subjektu vpravo hore + skúsenosti s prácou na pc + občas konzultácie s odborníkom (domenicooffice)
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Postup ako sa prihlásiť s identifikátorom som popísala tu Žiadosť o vydanie identifikátora príspevok 68
1 0
Katarína111 Katarína111

Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

Som na začiatku. Idem si vypísať žiadosť o vydanie identifikátora. Po jej vypísaní si to vytlačím a pôjdem na DU. Musím počkať na aktivovanie identifikátora na DU? A až potom pôjde konateľ s výpísanou dohodou na svoj DU, kde uvedie mňa ako osobu oprávnenú na elektronické doručovanie. Potrebuje k tomu aj mňa, alebo to vybaví aj sám.
Ďakujem.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

1. http://www.porada.sk/t168568-p162-el...ml#post1943112
2. cesta na dú so žiadosťou o vydanie identifikátora
3. môže ísť aj sám - lepšie spolu - dú po autorizácii hneď urobí väzbu
4. čakať na mail s linkom na stiahnutie identifikátora do zložky pki-fs
a ďalej ako je písané vyššie

pozn.: ja som 2 a 3 realizoval naraz
4 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Ahojte, ešte som neposielala elektronicky (so ZEP-om) DzP, len DPH, ako je to s poznámkami? Dajú sa elektronicky, alebo treba poštou?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
witch Pozri príspevok
Ahojte, ešte som neposielala elektronicky (so ZEP-om) DzP, len DPH, ako je to s poznámkami? Dajú sa elektronicky, alebo treba poštou?
Poznámky nemajú zatiaľ v zozname dokumentov, ktoré s dajú podať elektronicky.
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Economic Pozri príspevok
Poznámky nemajú zatiaľ v zozname dokumentov, ktoré s dajú podať elektronicky.
Ďakujem za odpoveď!
0 0
Načítať ďalšie