Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

Ahojte, ja mám takýto problém . ja som ešte vo februári stiahla do PC e-dane a vypísala žiadosť o vydanie identifikátora, následne som vytlačila aj dohodu a protokol o generovaní identifikátora, kedže povinnosť podávať tlačiva elektronicky od 1.4.2012 bola zrušená neboli sme podpísať dohodu na D.ú. Medzitým sa mi PC pokazil a e-dane mi zmizli. Na D.ú. mi nevedeli povedať či si mám nanovo stiahnúť e-dane a novú žiadosť vypísať. Dali mi tel. č. na technickú podporu ale tam som sa nedovolala, nevie niekto poradiť.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Mirka.V Pozri príspevok
no ... aj ja som si to všimla ..... tzn. že zas máme posielať niečo? to je nejaká hlúposť ....
nerozumiem, prečo by sme mali niečo posielať, ak máme dohodu podpísanú po 1.1.2012, t.j. v EZU? vtedy neposielame... len ak je stará dohoda.... vtedy treba spísať novú dohodu, aby sa nemusel posielať krycí list...- aspoň ja som to tak pochopila....
už som z toho jeleň.... pri jednom subjekte sa mi z EZU nepreniesli doklady, keď som volala na podporu, tak ma pani najskôr chcela presvedčiť, že to tak je dobre, len keď som jej oponovala, že pri ostatných subjektoch mi to prešlo, tak mi odporučila napísať na mailovú podporu, že to preveria
no som zvedavá, čo nás ešte čaká.... hlavne okolo toho 20. a 27., keď sa zvýši počet podaní....
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

wirgi Pozri príspevok
Ahojte, ja mám takýto problém . ja som ešte vo februári stiahla do PC e-dane a vypísala žiadosť o vydanie identifikátora, následne som vytlačila aj dohodu a protokol o generovaní identifikátora, kedže povinnosť podávať tlačiva elektronicky od 1.4.2012 bola zrušená neboli sme podpísať dohodu na D.ú. Medzitým sa mi PC pokazil a e-dane mi zmizli. Na D.ú. mi nevedeli povedať či si mám nanovo stiahnúť e-dane a novú žiadosť vypísať. Dali mi tel. č. na technickú podporu ale tam som sa nedovolala, nevie niekto poradiť.
posúvam
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
wirgi Pozri príspevok
Ahojte, ja mám takýto problém . ja som ešte vo februári stiahla do PC e-dane a vypísala žiadosť o vydanie identifikátora, následne som vytlačila aj dohodu a protokol o generovaní identifikátora, kedže povinnosť podávať tlačiva elektronicky od 1.4.2012 bola zrušená neboli sme podpísať dohodu na D.ú. Medzitým sa mi PC pokazil a e-dane mi zmizli. Na D.ú. mi nevedeli povedať či si mám nanovo stiahnúť e-dane a novú žiadosť vypísať. Dali mi tel. č. na technickú podporu ale tam som sa nedovolala, nevie niekto poradiť.
kuk sem: http://www.porada.sk/t205434-suhrnny...ml#post2199492 môj príspevok
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

Tak tú starú dohodu čo mam vytlačenú aj protokol o generovaní identifikatora môžem zahodiť. Stiahla som si znova e-dane a naištalujem D.Singer/ XAdES a potom vytlačím novu dohodu? Ale ktorý? 32 bit alebo 64 bit ,mám o.s. Vista 7 - asi hlúpa otázka ale my starší sa už tak nekamáratime s počítačmi .
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
wirgi Pozri príspevok
Tak tú starú dohodu čo mam vytlačenú aj protokol o generovaní identifikatora môžem zahodiť. Stiahla som si znova e-dane a naištalujem D.Singer/ XAdES a potom vytlačím novu dohodu? Ale ktorý? 32 bit alebo 64 bit ,mám o.s. Vista 7 - asi hlúpa otázka ale my starší sa už tak nekamáratime s počítačmi .
Starú dohodu zahodiť, treba túto novú, ani identifikátor netreba.... W7 bude asi 64 bit. Väčšinou je tak...... Ak by nebol správny ovládač, vypíše chybu.
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
Zorenka Pozri príspevok
Dobrý deň, prešla som z aplikácie EZU na e- dane. Dnes som chcela zaslať výkaz prehľad závislej činnosti za 11/2012. E-dane po prihlásení ma pustili, vybrala som daňový subjekt, klikla na elektr. podanie a otvorila sa mi stránka, , kde oboznamuje s elektron. podaním - teda vyplnenie, podpis, odoslanie. Po odkliknutí mi však bolo oznámené: "Nastala chyba v komunikácii medzi klientom a serverom. Momentálne nie je možné dokončiť operaciu."
Stalo sa to dnes už niekomu, alebo sa jedná o nastavenie v mojom počítači? Neviem ako ďalej postupovať. Za rady Vám ďakujem.
Mne to isté stalo, teraz. čo máme teraz robiť? prosím, pomôžte nám. ďakujem
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
dobsony Pozri príspevok
Mne to isté stalo, teraz. čo máme teraz robiť? prosím, pomôžte nám. ďakujem
Na podávanie sa využíva aplikácia eDane.
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
Práve teraz som odoslal Prehľad. Hipp hipp hurrá ! Vytlačila som spárvu o odoslaní. a to je všetko ? musím ešte niečo urobiť?
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
Bola som taká šikovná že som odoslal 2 krát. Teraz? zavolať na DU a žiadať stornovať? Uff !
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

dobsony Pozri príspevok
Mne to isté stalo, teraz. čo máme teraz robiť? prosím, pomôžte nám. ďakujem
oficiálne stanovisko DRSR:

Dobrý deň ________________________________________ Riešenie: Tuto chybu dava v etaxe. Nerobte podanie cez etax, ale si otvorte edane. Ak ich mate nainstalovane na PC, tak na pracovnej ploche by ste mali mat ikonu edane alebo cez Start-Programy- danove riaditelstvo- eDane. Ak ich este nainstalovane nemate, tak na www.drsr.sk si ich stiahnite (napr. z odkazu: Prostredníctvom klientskej aplikácie eDane - elektronické podávanie daňových dokumentov správcovi dane. ) V edaniach vyberte cez Danove dokumenty typ dokumentu, Cez Praca s DP si viete nacitat xml subor, date Kontrolovat- Odoslat. V edaniach bude od Vas pytat ID a heslo az po kliknuti na "Odoslat". Vyberiete Elektronicku znacku a natukate ID a heslo
0 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

Ahojte. Prešla som tiež z EZU na eDane a po odoslaní dokumentu mi vybehla hláška: " Chýba podpisová politika pre kľúč ... zo system registry. Prosím nainštalujte ešte raz podpisovú politiku". Klikla som na "Potvrď " (iná možnosť ani nebola) a potom všetko pokračovalo zdá sa OK a dokument sa tvári, že je odoslaný - mám správu o akceptácii.
Čo ale s tou chybou - mám to ignorovať ? Ďakujem.

Pozn. Volala som aj na linku podpory, aby som sa uistila, že môj dokument prešiel korektne, ale žiaľ som natrafila na nejakú arogantnú tetulu, lebo vraj chyba nevadí, dôležité je, že dokument bol akceptovaný a keď som tomu chcela rozumieť, tak že prečo zdržujem takýmito otázkami, že či nepočujem ako im drnčia telefóny a ... ona normálne na mňa kričala - otras, pokazila mi náladu na pol dňa.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

dobsony Pozri príspevok
Bola som taká šikovná že som odoslal 2 krát. Teraz? zavolať na DU a žiadať stornovať? Uff !
Mne sa podarilo 3x. Zatiaľ nerobím nič.
0 0
Badko Badko

Badko je offline (nepripojený) Badko

azla Pozri príspevok
Mne sa podarilo 3x. Zatiaľ nerobím nič.
Mne sa podarilo poslať mesačný prehlad na inú firmu - asi som posunula myšku prekliklo mi iné DIČ - stornovat sa nedá - neviem čo s tým- pošlem prehlad asi ešte raz
a správny - stalo sa niečo také aj niekomu inému, ako ste to riešili?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Jana_clenka Pozri príspevok
Ahojte. Prešla som tiež z EZU na eDane a po odoslaní dokumentu mi vybehla hláška: " Chýba podpisová politika pre kľúč ... zo system registry. Prosím nainštalujte ešte raz podpisovú politiku". Klikla som na "Potvrď " (iná možnosť ani nebola) a potom všetko pokračovalo zdá sa OK a dokument sa tvári, že je odoslaný - mám správu o akceptácii.
Čo ale s tou chybou - mám to ignorovať ? Ďakujem.

Pozn. Volala som aj na linku podpory, aby som sa uistila, že môj dokument prešiel korektne, ale žiaľ som natrafila na nejakú arogantnú tetulu, lebo vraj chyba nevadí, dôležité je, že dokument bol akceptovaný a keď som tomu chcela rozumieť, tak že prečo zdržujem takýmito otázkami, že či nepočujem ako im drnčia telefóny a ... ona normálne na mňa kričala - otras, pokazila mi náladu na pol dňa.
čítaj a nainštaluj pp2011
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Badko Pozri príspevok
Mne sa podarilo poslať mesačný prehlad na inú firmu - asi som posunula myšku prekliklo mi iné DIČ - stornovat sa nedá - neviem čo s tým- pošlem prehlad asi ešte raz
a správny - stalo sa niečo také aj niekomu inému, ako ste to riešili?
stalo
0 0
Badko Badko

Badko je offline (nepripojený) Badko

srska Pozri príspevok
stalo
ako ste to riešila
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Badko Pozri príspevok
ako ste to riešila


Vladko, a už máš problém....tu ťa za ženskú považujú......
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Badko Pozri príspevok
ako ste to riešila
ja som neriešil, riešila kolegyňa z porady (hľadať, hľadať, hľadať, ...) http://www.porada.sk/t168568-p4-elek...ml#post2198789
Naposledy upravil srska : 10.12.12 at 20:29 Dôvod: gramatika :-)
0 0
Badko Badko

Badko je offline (nepripojený) Badko

Mila123 Pozri príspevok


Vladko, a už máš problém....tu ťa za ženskú považujú......
Ja sa ospravedlňujem, ale nevšimla som si "poraďák" - mrzí ma
0 0
Načítať ďalšie