Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
srska Pozri príspevok
kontrolu dodržiavania zákona 289/2008 (čiže aj erp) budú môcť vykonávať všetci zamestnanci fs sr - dú, cú aj fr sr
To zase bude dôležitých ľudí.... Ale na druhej strane, kontroly treba....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Economic Pozri príspevok
To zase bude dôležitých ľudí.... Ale na druhej strane, kontroly treba....
poniektorí budú "velebiť" mamojku
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

KEJKA Pozri príspevok
dnes som bola s klientom osobne na DU požiadať o vytvorenie väzby k môjmu ID pre elektronické doručovania. Na mieste sme spísali dvojriadkové splnomocenie, konateľ podpísal. Čo ma zarazilo, bolo zdráhanie pracovníčky, ktorá nechápavo krútila hlavou nad našou žiadosťou, že ZEP podávanie bude zrušené, že sa nám to do konca roka neoplatí, ale ak myslíme, tak teda že dobre......že budú len jedny dohody rovnaké pre každého................
hm, asi som to mala napísať do témy Čo ma rozčúlilo..............tak prepáčte.
ja som dala žiadosť o vytvorenie väzby na ďalšiu firmu ešte v pondelok, a zatiaľ nič ... predtým som mala väzbu vytvorenú skôr, ako som prišla naspäť do firmy k počítaču .... a teraz skoro týždeň a nič ... je to normálne?
0 0
Replasťačka Replasťačka

Replasťačka je offline (nepripojený) Replasťačka

invest Pozri príspevok
Včera to bolo schválené. Takže zas máme rok pokoj. (zdroj - môj daňový poradca. prišla mu SMS-ka keď bol u mňa)
invest, potešil si ma, lebo nestíham časovo registrovať niektoré firmy . Vďaka za správu.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Janka, prosím ťa vieš uviesť čo je na Slovensku normálne ?

Trpezlivosť ružičky prináša.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prosím Vás , nejako tieto dni som bola mimo diana, je teda preložená elektronická komunikácia na 1.1.2014, alebo nie .
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Zita5 Pozri príspevok
Prosím Vás , nejako tieto dni som bola mimo diana, je teda preložená elektronická komunikácia na 1.1.2014, alebo nie .
http://www.porada.sk/t168568-elektro...ml#post2198347
3 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Takže môžem kľudne nosiť DPH osobne na DU? A ak by som predsa chcela elektronicky, môžem sa prihlásiť aj teraz? Alebo sa už nedá? Vďaka.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Mám stiahnutú aplikáciu e-Dane 1.1.0.9, je táta správna? či treba nanovo niečo nainštalovať?
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

no neviem pozeram schvalenu novelu na NRSR a mam v tom zmatok ci to fakt prelozili ci od 1.1.14 alebo az od roku2015
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Ahojte,
dna 05.12. som cez edane poslala prehlad. Do Etaxu mi prišla správa o akceptácii.
Nejde mi vytlačiť, dá sa to nejako?
A takisto, keď si pozerám dokumenty daňového subjektu, tak mi tam nič nevypíše.
Myslím, že by to už malo byť akceptované za 2 dni, či je to krátka doba?
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

kimart Pozri príspevok
Mám stiahnutú aplikáciu e-Dane 1.1.0.9, je táta správna? či treba nanovo niečo nainštalovať?
prosím odpovie mi niekto?
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

ja mám tú istú
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
ja som dala žiadosť o vytvorenie väzby na ďalšiu firmu ešte v pondelok, a zatiaľ nič ... predtým som mala väzbu vytvorenú skôr, ako som prišla naspäť do firmy k počítaču .... a teraz skoro týždeň a nič ... je to normálne?
už sa zobudili ... práve mi prišiel mail ... len neviem, čo znamená že v roli "Užívateľ s obmedzeným prístupom"
0 0
janako janako

janako je offline (nepripojený) janako

mariana11 , grammatika

v eTax musíte ísť do voľby "Podanie dokumentov" , dole je "História komunikácie" tam by ste mali vidieť, či bolo podanie akceptované

dá sam tam vytlačiť aj "Správa o akceptácii podania elektronickou podateľňou"
1 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

grammatika Pozri príspevok
Ahojte,
dna 05.12. som cez edane poslala prehlad. Do Etaxu mi prišla správa o akceptácii.
Nejde mi vytlačiť, dá sa to nejako?
A takisto, keď si pozerám dokumenty daňového subjektu, tak mi tam nič nevypíše.
Myslím, že by to už malo byť akceptované za 2 dni, či je to krátka doba?
Už som to v tejto téme písala, ale zopakujem:

Správu o prijatí aj akceptácii nájdeš a môžeš si uložiť, príp. vytlačiť v eTax-e takto :

Výber subjektov - Podanie dokumentov - História komunikácie (Vyhľadaj) - vo výsledkoch vyhľadávania si nájdeš dokument, ktorý potrebuješ a klikneš na ikonu ceruzky na konci riadka na pravej stane - zobrazí sa Ti dokument + správy o podaní a akceptácii tam klikneš na ikonu stránky na konci riadka a zobrazí sa Ti správa, ktorú si môžeš uložiť alebo vytlačiť.
3 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

som zúfalá z nového spôsobu podávania dokumentov..... dohodu máme podľa §u 13, EZU fungovalo v pohode. teraz sa prihlásim, vyberiem si subjekt /mám len jeden/ a po zadaní voľby "podanie dokumentov" a vybratí si Prehľadu, mi vyskočí toto : "Nastala chyba v komunikácii medzi klientom a servrom. Momentálne nie je možné dokončiť požadovanú operáciu.Operáciu je možné opätovne zopakovať stlačením klávesy F5, alebo kliknutím na ikonu obnov." ... potom už darmo dám F5.....

pomooooc, čo mám robiť ?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

ladyrs Pozri príspevok
som zúfalá z nového spôsobu podávania dokumentov..... dohodu máme podľa §u 13, EZU fungovalo v pohode. teraz sa prihlásim, vyberiem si subjekt /mám len jeden/ a po zadaní voľby "podanie dokumentov" a vybratí si Prehľadu, mi vyskočí toto : "Nastala chyba v komunikácii medzi klientom a servrom. Momentálne nie je možné dokončiť požadovanú operáciu.Operáciu je možné opätovne zopakovať stlačením klávesy F5, alebo kliknutím na ikonu obnov." ... potom už darmo dám F5.....

pomooooc, čo mám robiť ?
Keď posielaš dokument cez eDane, tak si ho pred odoslaním vytlač...
1 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

hmmm ale nie je čo vytlačiť, mňa totiž vôbec nepustí dalej.... vyberiem si druh podávaného DP a potom už hláška, ako píšem
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

konecne to niekto povedal, napisal som to sem hned ako mi prisiel ten mail kde bolo uvedene meno a heslo:

http://www.zive.sk/zmeny-v-elektronickej-komunikacii-z-ezu-na-edane-mozu-byt-nezakonne/sc-4-a-305610/default.aspx

http://www.podnikam.webnoviny.sk/dan...-zakonom/26016
Naposledy upravil xMen : 07.12.12 at 10:59
0 0
Načítať ďalšie