Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Anja111 Pozri príspevok
Mne vypísalo: "Chyba pri generovaní žiadosti! Opakujte neskôr."
Teraz neviem ako to mysleli. To mám čakať s nedokončenou žiadosťou a skúšať, alebo mám žiadosť zrušiť a vypisovať ju znova, až kým ju nevygeneruje...
Tak, s obrovskou dávkou trpezlivosti som sa dopracovala k tomu, že už mám vytlačené aj dohody...
Naposledy upravil Anja111 : 10.01.12 at 11:39
2 0
Zauzana Zauzana

Zauzana je offline (nepripojený) Zauzana

Včera sa mi podarilo vytlačiť aj identifikátor aj dohodu...nenašla som ale pokyny na ktorom daňovom úrade je nutné tieto doklady verifikovať...na žiadosti o vydanie identifikátora mám adresu trvalého pobytu /Bratislava II/, na Dohode je adresa spoločnosti /Bratislava IV/, ale počítač na tejto dohode vygeneroval správcu dane Daňový úrad na Radlinského - Bratislava I....poradí, alebo nasmeruje ma niekto?
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dobry vecer, chcela by som sa teda opytat, ak uz mam dohoda z 2011 bez zaruceneho podpisu a teraz chcem podavat suhrnny vykaz k DPH musim znova nieco vypisovat a ist to zaniest na DU?
Dakujem za odpoved.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ociviste Pozri príspevok
Dobry vecer, chcela by som sa teda opytat, ak uz mam dohoda z 2011 bez zaruceneho podpisu a teraz chcem podavat suhrnny vykaz k DPH musim znova nieco vypisovat a ist to zaniest na DU?
Dakujem za odpoved.
ano ak mate dohodu este po starom, tak musite do 5 dni zaniest krycie listy.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

nika.sum Pozri príspevok
ano ak mate dohodu este po starom, tak musite do 5 dni zaniest krycie listy.
Dakujem, za odpoved, to sme robili aj v roku 2011, len ma tu zmiatli nejake dohody a identifikatory. Takze ak mam dohodu z roku 2011, tak nemusim spisovat nejaku novu ziadost a dohodu s DU?
Dakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ale môžeš spísať novú, nebudeš musieť nosiť krycie listy na DU, budeš ale musieť všetky hlásenia, prehľady či DP podávať výlučne elektronicky ....od 02 04 2012 budeš aj tak musieť, ste platcovia DPH.....
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ociviste Pozri príspevok
Dakujem, za odpoved, to sme robili aj v roku 2011, len ma tu zmiatli nejake dohody a identifikatory. Takze ak mam dohodu z roku 2011, tak nemusim spisovat nejaku novu ziadost a dohodu s DU?
Dakujem
od 1.1.2012 su nove dohody, elektronicke podavanie po podpisani takychto dohod je uz bez nasledneho dorucovania. Neviem presne co treba spravit aby sa zmenilo zasielanie dohodou podla stareho zakona na zasielanie dohodou podla noveho, urcite Vam tu poradia. Ale ak mate staru dohodu, zasielate bez zmeny, tak ako v r.2011
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dakujem za odpoved.
0 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

teraz v noci som chcela zadať na web. stránke drsr.sk formulár na žiadosť o vydanie identifikátora, ale nechce mi ani nainštalovať doplnok Java.....dookola ma to hádže a výsledok? žiaden.....prečo je to tak?
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

nika.sum Pozri príspevok
od 1.1.2012 su nove dohody, elektronicke podavanie po podpisani takychto dohod je uz bez nasledneho dorucovania. Neviem presne co treba spravit aby sa zmenilo zasielanie dohodou podla stareho zakona na zasielanie dohodou podla noveho, urcite Vam tu poradia. Ale ak mate staru dohodu, zasielate bez zmeny, tak ako v r.2011
Teraz mi povedala pani na technickej pomoci, ak nechcem nosiť krycie listy, treba nový identifikátor a novú dohodu
2 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

a ja som sa na technickej podpore,č.t. 048/4317222 dozvedela, že mám vydržať a skúsiť si tak za týždeň Javu nainštalovať, hádam pôjde.....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Negoti Pozri príspevok
teraz v noci som chcela zadať na web. stránke drsr.sk formulár na žiadosť o vydanie identifikátora, ale nechce mi ani nainštalovať doplnok Java.....dookola ma to hádže a výsledok? žiaden.....prečo je to tak?
lebo si nedali tú námahu aby urobili pre potencionálnych klientov jednoduchú vec - test prehliadača a PC napr. ako tu: http://www.anymeeting.com/webconfere...ystemTest.aspx
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Mila123 Pozri príspevok
a ja som sa na technickej podpore,č.t. 048/4317222 dozvedela, že mám vydržať a skúsiť si tak za týždeň Javu nainštalovať, hádam pôjde.....
úžas
0 0
Pisica Pisica

Pisica je offline (nepripojený) Pisica

Pre zmenu dnes tvrdili, že mám skúsiť ukončiť registráciu "niekedy" vo februári. A aj aktuálne tlačivá budú dostupné vo februári.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Mila123 Pozri príspevok
a ja som sa na technickej podpore,č.t. 048/4317222 dozvedela, že mám vydržať a skúsiť si tak za týždeň Javu nainštalovať, hádam pôjde.....
mne javu nainštalovalo, nepustí ma do dohody, vypisuje mi, že neviem opísať kód
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

mne to robilo tiež a viackrát. Nakoniec som to zrušila a isla od začiatku este raz. potom to už šlo.... J som včera s tým bola na DÚ. Vraj som úplne prvá. Pracovníčky ešte ani nevedeli presne ako to majú urobiť, vraj ešte žiadne pokyny k tomu nedostali.
0 0
lejka lejka

lejka je offline (nepripojený) lejka

Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac
Ako externý účtovník už identifikátor mám vydaný v roku 2010 a podávam na Dohodu len jednej firme súhrnné výkazy? Ako mám postupovať teraz, mám sa zaregistrovať znovu? V Žiadosti o vydanie identifikátora vyplním svoje meno a každému konateľovi firmy, ktorú robím dám podpísať Dohodu a zároveň Splnomocnenie na elektronické podávanie DP-to musí byť overené notárom?
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Musíš vyplniť žiadosť o vydanie identifikátora, ktoré je teraz na stránke DR. Firma ktorej budeš podávať výkazy vyplní dohodu o el. doručovaní, v ktorej uvedie teba ako poverenú osobu. Najprv vyplň žiadosť o registráciu, a následne hneď môžeš vyplniť dohodu za tú firmu. V prílohe tej dohody bude aj autorizácia fyzickej osobu daňovým subjektom, čiže teba. Na DÚ odnesieš osobne žiadosť o vydanie identifikátora ,treba občianský preukaz. A dohodu odnesie niekto oprávnený za daňový subjekt / konateľ /. Splnomocnenie nepotrebuješ. Podpis overený notárom je potrebný len v prípade, že sa posielajú žiadosti a dohody poštou na DÚ.
Naposledy upravil mariana11 : 11.01.12 at 09:39
1 0
lejka lejka

lejka je offline (nepripojený) lejka

Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac
Marianna 11-Srdečne Ti ďakujem za odpoveď, idem konať. Prajem Ti pekný deň a všetko dobré.
0 0
Načítať ďalšie