Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Snažím sa na stránke drsr.sk požiadať o vydanie identifikátora, ale keď kliknem na VSTUPIŤ zobrazí sa mi len čistá stránka. Prosím Vás kde robím chybu?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

mysimis Pozri príspevok
Snažím sa na stránke drsr.sk požiadať o vydanie identifikátora, ale keď kliknem na VSTUPIŤ zobrazí sa mi len čistá stránka. Prosím Vás kde robím chybu?
...mne to ide...
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

mysimis Pozri príspevok
Snažím sa na stránke drsr.sk požiadať o vydanie identifikátora, ale keď kliknem na VSTUPIŤ zobrazí sa mi len čistá stránka. Prosím Vás kde robím chybu?
Musíš íst vždy cez IE.
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

a si registrovaná?
https://www.drsr.sk/wps/portal/registracia
1 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

vieraaaa, vyskúšala som. Cez MF ma nepustí ani keď som registrovaná.
Skrátka pri elektr. styku s DR SR treba používať prehliadač IE.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Som registrovaná......skúsim cez IE.....zatiaľ ďakujem
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...hmmm...zaujímavé, už som to kdesi písala, mne to dnes ide aj cez MF...
0 0
Alena 18 Alena 18

Alena 18 je offline (nepripojený) Alena 18

Ahoj Johanka, súhlasím s tým , čo tu píšeš , ale ja stále neviem či ja ako externá účtovníčka, môžem elektronicky podávať písomnosti za viac subjektov so ZEP-om. Ako je to teda v prípade, že už ZEP mám.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Len maličká zmena, pre všetkých, generovanie identifikátora, vyplnenie žiadosti funguje a nové podávanie dokumentov bude fungovaťvo všetkých prehliadačoch. IE bude potrebný len pri podávaní dokumentov, ktoré sa budú podpisovať ZEP-om, alebo starou dohodou.
4 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Alena 18 Pozri príspevok
Ahoj Johanka, súhlasím s tým , čo tu píšeš , ale ja stále neviem či ja ako externá účtovníčka, môžem elektronicky podávať písomnosti za viac subjektov so ZEP-om. Ako je to teda v prípade, že už ZEP mám.
Alenka, táto otázka tu už bola tisíc krát zodpovedaná. Áno, na základe plnej moci môže externá účtovníčka podávať za svojich klientov dokumenty v prospech finančnej správy a je úplne jedno, či ZEP-om, či starou Dohodou, či novou dohodou.
2 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Ja som si včera vygeneroval žiadosť na identifikátor v Google chrome. Je použitá úplne iná technológia, ako pri podpisovaní ZEP-om, alebo starou dohodou. Preto to pôjde aj v Mozille, Chrome....
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Alena 18 Pozri príspevok
Ahoj Johanka, súhlasím s tým , čo tu píšeš , ale ja stále neviem či ja ako externá účtovníčka, môžem elektronicky podávať písomnosti za viac subjektov so ZEP-om. Ako je to teda v prípade, že už ZEP mám.
pozri: § 9, 10, 13 a 14 zákona 563/2009 - daňový poriadok
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Bol som na DÚ zaniesť oba dokumenty, žiadosť o vydanie identifikátora a Dohodu. Zatiaľ mi to vzali, nič mi nepotvrdili, idú sa na mne učiť.
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pokus+omyl?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Aj to je metóda naučenia sa. Možno zdĺhavejšia, ale je.
0 0
Badko Badko

Badko je offline (nepripojený) Badko

Chcem sa spýtať, ja už mám ID používateľa pre jednu firmu - pre SV/ stačí dať na DÚ Dohodu + Registračný formulár používateľa pre ďalšiu firmu, ktorá doteraz nepoužívala
doručovanie písomností elektronicky?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Hurá, od rána cca od 9.00 hod. sa mi podarilo vytlačiť aj dohodu.....stále mi vypisovalo, že som nesprávne odpísala kód, ktorý tam uviedli. Tak som trpezlivo opisovala do bezvedomia až mi to zrazu zobralo a následne som to aj dokončila.....ďakujem za rady a naozaj to išlo len cez IE, mozila nefungovala.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Mne vypísalo: "Chyba pri generovaní žiadosti! Opakujte neskôr."
Teraz neviem ako to mysleli. To mám čakať s nedokončenou žiadosťou a skúšať, alebo mám žiadosť zrušiť a vypisovať ju znova, až kým ju nevygeneruje...
0 0
Iveta Iveta

Iveta je offline (nepripojený) Iveta

Dohodu s DÚ o doručovaní dokumentov bez ZEP z r. 2009 treba "zrušiť" a uzatvoriť novú, pokiaľ chcem požiadať o vydanie elektronického identifikátora?
ďakujem za odpoveď
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Ja som sa práve dovolala do Banskej Bystrice na infolinku, tiež mám dohodu z roku 2011. Pani mi povedala, že ak chcem požiadať o vydanie identifikátora, je potrebné na ich stránke vypísať žiadosť + dohodu a s tým ísť na daňový úrad.
Starú dohodu rušiť nemusím.
Tiež ma ale požiadala, že ak môžem, mám aspoň týždeň počkať, aby si aj oni ujasnili čo majú robiť.
0 0
Načítať ďalšie