Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Usporiadat
Téma je uzavretá.
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Neporadí nik..... poradil som si.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

das ist grosse problem
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

bol som fajčiť
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

tibi, dáme seminár?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Trebárs..... ak bude záujem.... Big problem vyriešený....
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
No zatiaľ som neinštalovala. Tiež len "tuším" heslo. Čo potom, ak zadám zle ????
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
jess Pozri príspevok
No zatiaľ som neinštalovala. Tiež len "tuším" heslo. Čo potom, ak zadám zle ????
Tušil som, tak som kombinoval, až som nakombinoval. Ak nepôjde, nová žiadosť o identifikátor, návšteva pracoviska Daňového úradu.... ale heslo dobre zapísať!!!
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
no ty kokso .... ráno múdrejšie večera ... je aj možnosť zadať viac krát ?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

tibi, tušil som, že po linku bude hľadať pk-fs, tak som tam dal len jeden *.ks - ale aj keby tam bolo viac asi by to prešlo ok
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

mňa zatiaľ teší hlavne to, že to fachá aj cez firefox
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
V tom odkaze bolo zakomponované OUD, pretože to vypísalo tú prvú kolónku. Hľadalo OUD.ks
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

áno - link začína:https://pki.drsr.sk/import.jsp?oud=800000..... mňa prekvapilo toto: Aktuálny počet podaných žiadostí: 000006548
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Mne to už všetko ide, priložím návod, kto si to ešte len vybavuje môže si to pozrieť dopredu.
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

jess Pozri príspevok
No zatiaľ som neinštalovala. Tiež len "tuším" heslo. Čo potom, ak zadám zle ????
Ja som heslo uhádla až na tretíkrát , dvakrát mi napísalo, že zlé heslo.
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

srska Pozri príspevok
áno - link začína:https://pki.drsr.sk/import.jsp?oud=800000..... mňa prekvapilo toto: Aktuálny počet podaných žiadostí: 000006548
Zdá sa ti to málo či veľa? Ak to bude už teraz šliapať ako sociálka po rokoch ladenia, tak by to bolo O.K. Podľa počtu registrácií sa mi to vidí ešte málo, nakoľko predpokladám, že pofesionálni účtovníci sa zaregistrujú aj so "svojími" firmami /či už plátcami DPH alebo nie/ komplet.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ata111 Pozri príspevok
Zdá sa ti to málo či veľa? Ak to bude už teraz šliapať ako sociálka po rokoch ladenia, tak by to bolo O.K. Podľa počtu registrácií sa mi to vidí ešte málo, nakoľko predpokladám, že pofesionálni účtovníci sa zaregistrujú aj so "svojími" firmami /či už plátcami DPH alebo nie/ komplet.
málo nie?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ale inak chudoba - dp dzmv + sv + dp dph to je všetko? a ja som chcel šupnúť prehľady za 4q/2011
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

srska, Ty si prešiel zo ZEP na identifikátor?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nie - rozšíril som možnosti elektronického podávania, ktoré som doteraz nemohol realizovať
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Prosím o radu. Večer mi prišiel elektronický identifikátor s linkom. Všetko mi stiahlo v poriadku do počítača, uložilo. Žiadosť o identifikátor a jednu dohodu som robila na tomto súkromnom počítači. Ďalšiu dohodu som robila na počítači vo firme kde robím účtov. . V tejto firme keď chcem uložiť elek. identifikátor mi vyhodí - Chyba v tomto počítači sa nenachádza váš privátny kľúč. Ako ho tam dostanem? To budem môcť posielať len z môjho osobného počítača? Ako to robíte keď chodíte po firmách? Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie