Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Maaaria Pozri príspevok
Dobry vecer,
mam hlavu v smutku. Posielam elektronicky DPH, mame spisanu dohodu.
natiahnem si subor do tlaciva DPH a ked chcem oznacit dokument tak mi vypisuje "Povolte nastavenia pre stahovanie Acitve Xkomponentov" Prosim vas viete mi s tym pomoct, co som zabudla nastavit. dakujem za ochotu
Nesprávne nainštalovaný d.Signer a podpisová politika.
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

skusila som obidve este raz nainstalovat a pri obdivoch mi vypisalo ze uspesne ulozene a nainstalovane. som myslela ze to je vsetko........
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

ked mi to nepojde mozem to este poslat za tento mesiac(alebo do aprila) v papierovej forme? len sa uistujem.
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

inak cez to eDane, to ide super, už to budem robiť len tak, a idem všetkým mojím živnostníkom aj neplatcom odporučiť túto elektronickú formu odosielania, aj ked sa to bude týkať len tých prehľadov, teraz už mesačných. Pre všetkých to bude omnoho jednoduchšie a rýchlejšie. Som za takéto formy komunikácie, je to pre mňa a určite aj pre iných výhodnejšie ako behačky po úradoch. ďakujem za pomoc.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

dph2012.jpg  
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

srska, tak ty účtuješ Gorillu
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

sem - tam, keď potrebuje gorilla dopredu za 01/2012 dp dph
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

aby nepadol ani tieň podozrenia.....
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

veď musia vedieť ako "chechtáky" zarábajú alebo budú...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ale neni to fake
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dobry vecer, chcela by som sa opytat, ci je mozne zasielat vykazy pre dvoch SZCO z jedneho pocitaca. Citam tu o certifikatoch, tak by som sa chcela opytat, ci je to mozne.
Dakujem
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

je to možné
1 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

fake nefake...prognóza je dôležitá
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

Super, DPH poslaná cez e-Dane... da sa pozrieť prehľad poslaných dokumentov, lebo keď idem "Dokumenty daň.subjektu" a dam si vyhľadať dnes poslané tak tam nič nemám, je to OK????
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

takí rýchly nie sú
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

Maaaria Pozri príspevok
Super, DPH poslaná cez e-Dane... da sa pozrieť prehľad poslaných dokumentov, lebo keď idem "Dokumenty daň.subjektu" a dam si vyhľadať dnes poslané tak tam nič nemám, je to OK????
ja som išla cez www.drsr.sk a tam máš možnosť schránka správ a tam som to mala hneď po podaní.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ale to nie je menu "dokumenty daňového subjektu"
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dakujem za odpoved. Ja sa totiz snazim prihlasit na stranku danoveho uradu a idem cez tu cervenu tabulku a nie cez tu modru a tam odo mna ziada heslo a na prihlasovala cez tu ezu (dohodu mame novu z tohto roku) a tam odo mna ziada identifikator - ten sa tam neda manualne zadat iba vybrat. Idem spravne? Lebo na protokole ziadny identifikator nie je a heslo davam to Security code?
dakujem za odpoved
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Ociviste Pozri príspevok
Dakujem za odpoved. Ja sa totiz snazim prihlasit na stranku danoveho uradu a idem cez tu cervenu tabulku a nie cez tu modru a tam odo mna ziada heslo a na prihlasovala cez tu ezu (dohodu mame novu z tohto roku) a tam odo mna ziada identifikator - ten sa tam neda manualne zadat iba vybrat. Idem spravne? Lebo na protokole ziadny identifikator nie je a heslo davam to Security code?
dakujem za odpoved
vybereš si súbor *.p12 a zadáš svoje heslo, ktoré si zadávala pri generovaní protokolu a žiadosti o vydanie identifikátora
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ociviste Pozri príspevok
Dakujem za odpoved. Ja sa totiz snazim prihlasit na stranku danoveho uradu a idem cez tu cervenu tabulku a nie cez tu modru a tam odo mna ziada heslo a na prihlasovala cez tu ezu (dohodu mame novu z tohto roku) a tam odo mna ziada identifikator - ten sa tam neda manualne zadat iba vybrat. Idem spravne? Lebo na protokole ziadny identifikator nie je a heslo davam to Security code?
dakujem za odpoved
najskôr si si musela nainštalovať to, čo ti poslali mailom. Musela si si aj zapísať, kde si to nechala uložiť, resp. si najskôr vyhľadaj cestu. Takže to nájdeš vo svojom PC, odklikneš, potom heslo a už si tam.
0 0
Načítať ďalšie