Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

takže nie je to síce v dokumentoch DS, ale v tom podaní som to našla, tak to asi stačí.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

msa Pozri príspevok
takže nie je to síce v dokumentoch DS, ale v tom podaní som to našla, tak to asi stačí.
Správne.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

prosím o pomoc. nainštalovala som D.signer - všetko pdľa príručky. Keď chem poslať dokument hlási, že mám logickú chybu. Dočítala som sa, že to nevadí na odovzdanie dokumentu, ale stále mi ukazuje, že dokument ešte nie je označený..... , už sa s tým trápim druhý deň. neviem ako ďalej, ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ideš cez DRSR.SK? a hlási ti chyby?
s D.Signerom by to nemalo nič spoločné, alebo ti to hlási pri inštalácii?
ide o dve rôzne veci.

ak sa ti nedarí poslať cez drsr.sk
stiahni si eDane, je to za chvíľu a vyplň-pošli cez eDane, isto to pôjde napriek chybám, pokiaľ nie sú kritické.
1 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

áno idem cez drsr, inštalácia D.signer mi prebehla ok, eDane mám stiahnuté, skúsim či to pôjde ..
ďakujem
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

teraz mi vypisuje, že chýba podpisová politika pre kľúč ... ja som v koncoch
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

no mňa to tiež nechcelo pustiť, písalo logická chyba / zaokrúhľovacie rozdiely/, tak som si upravila základ dane a potom ma už pustilo.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

upravila som aj základ dane /+3centy/, ale stále prídem len po krok - čakajte prosím.... a znova označí dokument že ešte nie je označený. ďakujem všetkým, volala som na DÚ idem to zaniesť osobne v papierovej verzii.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

chválim eTax - včera bez problémov a super rýchle načítavanie aj odosielanie celý deň cez ie - také ešte nebolo.
a robili navyše lebo mi prišla 2x tá istá správa o akceptácii podania na jedno podanie
2 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Hurááá a cez EZU ide konečne aj prehľad
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

no vidíš, aké jednoduché to je - v teplúčku a bez stresov. ale zas na druhej strane pošta prišla o biznis
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Prosím, čo je to EZU?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

elektronický zber údajov. https://esluzby.drsr.sk/
a keď službu začneš využívať pre podávanie dp, prehľadov, ...., tak najšťastnejšia budeš, keď vytlačíš a založíš do šanonu potvrdenku o podaní




Naposledy upravil srska : 26.01.12 at 05:40
potezu.jpg  
2 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

jess Pozri príspevok
Hurááá a cez EZU ide konečne aj prehľad
VAŽNE???? včera večer som sa pripojila a ešte to tam nebolo, tak to som šťastná, lebo mám aj neplatcov a ak by tam ten prehľad nebol, tak sa mi neoplatí ich poprihlasovať. Vďaka za info.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
msa Pozri príspevok
VAŽNE???? včera večer som sa pripojila a ešte to tam nebolo, tak to som šťastná, lebo mám aj neplatcov a ak by tam ten prehľad nebol, tak sa mi neoplatí ich poprihlasovať. Vďaka za info.
Naozaj neviem, či som mala len ja také šťastie, ale vďaka klientom som bola nútená aj včera podávať DPH elektronicky. Ale daňovácky portál fungoval veľmi dobre. Normálne som spokojná a ešte aj všetky akceptácie mi poprichádzali ešte včera. Ako vidno, keď sa chce, tak sa dá. Normálne že radosť robiť....
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

[QUOTE=srska;1957570]elektronický zber údajov. https://esluzby.drsr.sk/
a keď službu začneš využívať pre podávanie dp, prehľadov, ...., tak najšťastnejšia budeš, keď vytlačíš a založíš do šanonu potvrdenku o podaní

Ďakujem za vysvetlenie. Takže mňa sa to netýka, ja mám ZEP.
0 0
Xantypa Xantypa

Xantypa je offline (nepripojený) Xantypa

Dobrý večer,
chcela by som Vás poprosiť o pomoc ako funguje práca s "identifikátorom" AKo sa prihlásiť?
Mám vygenerovaný protokol, odovzdaný na dú, z dú mi prišiel aj potvrdzujúci mail, ktorým som si aktivovala "identifikátor". Už mám zaregistrované aj firmy (dohodou). Neviem však ako teraz s tým pracovať? Mám sa niekde na stránke drsr prihlásiť? Cez "elektronická podateľňa" alebo cez "eDane"?
Ďakujem veľmi pekne.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Xantypa Pozri príspevok
Dobrý večer,
chcela by som Vás poprosiť o pomoc ako funguje práca s "identifikátorom" AKo sa prihlásiť?
Mám vygenerovaný protokol, odovzdaný na dú, z dú mi prišiel aj potvrdzujúci mail, ktorým som si aktivovala "identifikátor". Už mám zaregistrované aj firmy (dohodou). Neviem však ako teraz s tým pracovať? Mám sa niekde na stránke drsr prihlásiť? Cez "elektronická podateľňa" alebo cez "eDane"?
Ďakujem veľmi pekne.
tu sa treba prihlásiť
1 0
Xantypa Xantypa

Xantypa je offline (nepripojený) Xantypa

Jéééj, už som to našla... ďakujem :-D
0 0
Načítať ďalšie