Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
vierkanevierka vierkanevierka

vierkanevierka je offline (nepripojený) vierkanevierka

človek snažiaci sa prežiť
srska, prečítala som si to, ale aj tak neviem, ako to zaúčtovať v JÚ v Alfe, som začiatočník a prebrala som takpovediac rozbabrané účtovníctvo, tak sú mi isté postupy nejasné a zároveň, teraz nemám veľa času študovať podrobne zákony a účtovné postupy, fakt by mi pomohol jednoduchý návod, ako to odúčtovať...v Alfe, ďakujem každému, za odpoveď...Našťastie DPh a Daň z motorových vozidiel už mám, celé dni a aj noci sedím nad papiermi, takže help, aj niiid sombááády....Bola som na školení, ale tam som sa veľa nedozvedela, teda už som veci vedela, čo sa tam riešili, ale tieto špecifické veci neviem robiť len tak spakruky....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

kejka ti vysvetlí inak aj to sa už niekde pralo
0 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

Ahojte poradaci, chcem si len overit info, prave som prvykrat poslala dp dph elektronicky, treba vytlacit aj krycie listy a poslat postou na DU ako pri SV_? dakujem.dobru noc
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

eDANE sa dala používať prvýkrát pred rokom a zaviedli túto možnosť práve preto, lebo im kolaboval eTax pri nátresku. má výhodu v tom, že vlastne na portál finančnej správy sa pripája len pri spustení aplikácie a pri odosielaní podania.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nedielka Pozri príspevok
Ahojte poradaci, chcem si len overit info, prave som prvykrat poslala dp dph elektronicky, treba vytlacit aj krycie listy a poslat postou na DU ako pri SV_? dakujem.dobru noc
ako? akým spôsobom?
0 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

poslala som to cez portal drsr,nacitala xml subor a odoslala..
0 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

Aha, este doplnim, ze mam zaruceny elek. podpis.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nedielka Pozri príspevok
Aha, este doplnim, ze mam zaruceny elek. podpis.
tak choď spinkať a zabudni na krycie listy predpokladám, že okrem toho, že máš zep, si ním aj ten dokument podpísala
0 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

Ano, dokument je podpisany. Dakujem pekne. Pa
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

prosim prosim....ked si chcem dat vytvorit vazbu na elektronicke dorucovanie pre dalsiu firmu ktoru uctujem je stale treba notarsky overenu plnu moc od konatela alebo uz nemusi byt overene? podavam so zepom

vopred velmi dakujem...a pekny dnik zelam....))))
Naposledy upravil striebro1 : 24.01.12 at 05:30
0 0
vierkanevierka vierkanevierka

vierkanevierka je offline (nepripojený) vierkanevierka

človek snažiaci sa prežiť
srska neviem, kto je kejka a neviem, kde sa to pralo, hľadám to tu už dva dni (((( ale aj tak ďakujem, možno veci umiestňujem nepsrávne, ešte som sa to nenaučila, neviem ako odpovedať na tvoje príspevky priamo
0 0
vierkanevierka vierkanevierka

vierkanevierka je offline (nepripojený) vierkanevierka

človek snažiaci sa prežiť
kejka, srska mi povedala, že mi poradíš, čo sa týka môjho problému so zaokrúhlením DPH, písala som to tu už viac krát, neviem ešte ako citovať, prosím maj so mnou trpezlivosť, ďakujem
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

ide vam teraz rano danovy portal???? drsr.sk mi nejde a nejde nacitat...super...uz to zacina...))))) to aby som danove urobila vsetky cim skor...)))
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

striebro1 Pozri príspevok
ide vam teraz rano danovy portal???? drsr.sk mi nejde a nejde nacitat...super...uz to zacina...))))) to aby som danove urobila vsetky cim skor...)))
aj ja sa o to pokúšam už dobrú polhodinu. , dokonca ma aj prihlásilo, ale po chvíli hlási chybu, k ničomu som sa nedostala.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

mne tiez tak....pevne veerim, ze to je len chvilkova indispozicia danoveho portalu...asi sa nevyspal dobre...)))))
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

striebro1 Pozri príspevok
ide vam teraz rano danovy portal???? drsr.sk mi nejde a nejde nacitat...super...uz to zacina...))))) to aby som danove urobila vsetky cim skor...)))
neskúsiš edane?
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

Dáša_ Pozri príspevok
neskúsiš edane?
ja sa chcem pozrieť napr. na odoslané dokumenty, ako to tam vyzerá, včera to tam doobeda ešte nebolo a potom som na to zabudla. takže toto sa dá asi len na drsr.sk.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
striebro1 Pozri príspevok
prosim prosim....ked si chcem dat vytvorit vazbu na elektronicke dorucovanie pre dalsiu firmu ktoru uctujem je stale treba notarsky overenu plnu moc od konatela alebo uz nemusi byt overene? podavam so zepom

vopred velmi dakujem...a pekny dnik zelam....))))
Od nového roku PM od konateľa netreba overovať.
Naposledy upravil Economic : 24.01.12 at 12:58
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
striebro1 Pozri príspevok
ide vam teraz rano danovy portal???? drsr.sk mi nejde a nejde nacitat...super...uz to zacina...))))) to aby som danove urobila vsetky cim skor...)))
Mne osobne ak na prvý krát nenačíta www.drsr.sk, automaticky hneď idem cez e-Dane. Však je to úplne jedno odkiaľ sa to odošle, treba si dosledovať už len akceptáciu.
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

striebro1 Pozri príspevok
mne tiez tak....pevne veerim, ze to je len chvilkova indispozicia danoveho portalu...asi sa nevyspal dobre...)))))
skuste ist priamo na https://esluzby.drsr.sk a vybrat si EZU alebo e Tax
0 0
Načítať ďalšie