Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
opäť nič nové : www.drsr.sk nefunguje
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

srska Pozri príspevok
13 eur je dosť - mne to robí na dph cez etax rozdiel (+-) 0,01 - 0,05 eura napr. pri dph cca 9000 eur
Ja uz ked som nahadzovala Trzby tak mi to tak vychadzalo, aj mne sa to zdalo vela, ale maju 2x ERP, tovar ktory predavaju je na vahu. Neviem, ci to moze byt tym. Ale ja musim predsa nahodit, DPH v takej hodnote akej bola v trzbach prijata. Este som si to prepocitavala, na jednej kase to robi 6,42 EUR a na druhej 6,83 EUR. Ale nemyslim tym, ze by mi to tak zaokruhlilo ked to natiahnem pri podavani cez eTax. To uz tak mam nahodene ked uctujem. Inak mi to sedi. Skusim im povedat nech sa popytaju servisneho technika, ci im nastavili spravne zaokruhlovanie na ERP.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ekopo Pozri príspevok
opäť nič nové : www.drsr.sk nefunguje
Veru nefunguje. e-Dane našťastie fungujú, teraz som podávala dve DPHáčky...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
ekopo Pozri príspevok
opäť nič nové : www.drsr.sk nefunguje
Economic Pozri príspevok
Veru nefunguje. e-Dane našťastie fungujú, teraz som podávala dve DPHáčky...
A to som tam zrovna chcela poslať dotaz!
Chŕŕŕŕ´.....

vraj len do 16.30 ... uvidíme.
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
Economic Pozri príspevok
Veru nefunguje. e-Dane našťastie fungujú, teraz som podávala dve DPHáčky...
Veď áno, ale smerodajná je až správa o podaní v schránke, a to si neviem overiť. Ja som bol na stránke drsr ešte vtedy, keď tam tá hláška o nefungovaní nebola.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

ako tam pozeram vsetci uz zacinaju robit v noci... asi zacnem robit opat cez den...
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

Economic Pozri príspevok
Veru nefunguje. e-Dane našťastie fungujú, teraz som podávala dve DPHáčky...
ak chcete ist priamo do EZU tak https://esluzby.drsr.sk a tam dalej zvolit bud EZU alebo eTax
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

eTax o 17:00 ok a rýchlo cez drsr.sk/prihlásenie
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Dnes som prvýkrát zasielala cez e-tax DPH za 4.q.2011. A neviem či som to urobila dobre. Mám len dohodu , s tým , že do 5 dní treba zaniesť na DÚ prvú stranu +Vyhlásenie o podaní eletr.fomou. V akej fáze vyplňania DPH sa tlačia tieto dokumenty? Ja som ich vytlačila ešte pred označením elektronickou značkou podateľne. Ak som dala odoslať , tak už som sa k tomu nemohla vrátiť. Správa o akceptácii podania elektr.podateľnou mi prišlo obratom do schránky správ. Je to tak správne?
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

promont maja Pozri príspevok
... je potrebné ku nových dohodám ( od 1. 1. 2012) priložiť výpis z obchodného či živnostenského registra? ... pretože ku starým dohodám ( do 31. 12. 2011) to bolo potrebné ..či? .., prosím ... aké máte skúsenosti ... ?

... posúvam ...
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

promont maja Pozri príspevok
... posúvam ...
Mám klientov na troch DU a nikde nebolo treba nič dokladať.
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

promont maja Pozri príspevok
... je potrebné ku nových dohodám ( od 1. 1. 2012) priložiť výpis z obchodného či živnostenského registra? ... pretože ku starým dohodám ( do 31. 12. 2011) to bolo potrebné ..či? .., prosím ... aké máte skúsenosti ... ?
nebolo treba - ale mal som so sebou
1 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
FAA Pozri príspevok
Veď áno, ale smerodajná je až správa o podaní v schránke, a to si neviem overiť. Ja som bol na stránke drsr ešte vtedy, keď tam tá hláška o nefungovaní nebola.
Správa o podaní je tam, takže ďalší dokument z krku, :-) zajtra sa počítača ani nedotknem
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

[QUOTE=jaroxaro;1951918]
xMen Pozri príspevok
IC DPH vyplna aplikacia podla vybraneho danoveho subjektu, vzdy ho predvyplni, kazdy DS, ktory pouziva EZU musi mat IC DPH (resp. DIC).[/Q
Tak ako píšeš EZU má vyplniť IČ DPH a som platca DPH, ale EZU vyplní o kolonku nižšie DIČ. Prečo?
[QUOTE=srska;1951988]
jaroxaro Pozri príspevok
skontroluj si súbor xml dp dph podľa obrázku. ak to nemáš takto: r.6 - ič dph, r.8 - dič, tak si to tak uprav.
Tiež mám tento problém s odoslaním DPH za FO. Skúšala som odoslanie súboru xml, ale aj vypísať údaje priamo do tlačiva, ale bezúspešne...
DzMV som odoslala bez problémov, na prvý raz.
Nakoľko som na PC úplný antitalent, tak ani neviem, kde by som takúto tabuľku našla... Odovzdám ešte DPH na papieri a budem dúfať, že na EZU chybu čoskoro odstránia.
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

[QUOTE=Anja111;1952806][QUOTE=jaroxaro;1951918]

srska Pozri príspevok

Tiež mám tento problém s odoslaním DPH za FO. Skúšala som odoslanie súboru xml, ale aj vypísať údaje priamo do tlačiva, ale bezúspešne...
DzMV som odoslala bez problémov, na prvý raz.
Nakoľko som na PC úplný antitalent, tak ani neviem, kde by som takúto tabuľku našla... Odovzdám ešte DPH na papieri a budem dúfať, že na EZU chybu čoskoro odstránia.

vies sem dat presne aku chybu ti napisalo ked si vlozila XML subor ?

pripadne ake chyby ti vypisalo manualne formular ?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Niečo v tom zmysle, že sa pokúšam podať DP za iný subjekt, že mi chýba povinný údaj: IČ DPH...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Anja111 Pozri príspevok
Niečo v tom zmysle, že sa pokúšam podať DP za iný subjekt, že mi chýba povinný údaj: IČ DPH...
ak máš viac subjektov, pri každom podaní najskôr musíš vybrať subjekt pre ktorý podávaš.....
1 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ekopo Pozri príspevok
ak máš viac subjektov, pri každom podaní najskôr musíš vybrať subjekt pre ktorý podávaš.....
Viem a aj som to tak robila. DzMV zobralo bez problémov... Aj u DPH za FO všetko načíta, len meno subjektu nie a údaj IČ DPH predvyplní nesprávne, t.j. dáva ho do políčka DIČ a nedá sa to opraviť. Doplním meno, údaj v políčku DIČ vymažem, ale do políčka IČ DPH mi nedovolí písať, takže sa dokument nedá uložiť a ani odoslať. Hlási chyby...
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

Anja111 Pozri príspevok
Niečo v tom zmysle, že sa pokúšam podať DP za iný subjekt, že mi chýba povinný údaj: IČ DPH...
do policka DIC/RC mozete zadat aj rodne cislo. je to mozne vo Vasom pripade ?
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

Anja111 Pozri príspevok
Viem a aj som to tak robila. DzMV zobralo bez problémov... Aj u DPH za FO všetko načíta, len meno subjektu nie a údaj IČ DPH predvyplní nesprávne, t.j. dáva ho do políčka DIČ a nedá sa to opraviť. Doplním meno, údaj v políčku DIČ vymažem, ale do políčka IČ DPH mi nedovolí písať, takže sa dokument nedá uložiť a ani odoslať. Hlási chyby...
preco udaj v policku DIC vymazete, malo by tam byt spravne Vase DIC ? IC DPH nastavuje EZU podla registra DS, a nie je editovatelne. do policka DIC/RC mozete zapisat DIC alebo rodne cislo.
0 0
Načítať ďalšie