Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

KEJKA Pozri príspevok
najskôr si si musela nainštalovať to, čo ti poslali mailom. Musela si si aj zapísať, kde si to nechala uložiť, resp. si najskôr vyhľadaj cestu. Takže to nájdeš vo svojom PC, odklikneš, potom heslo a už si tam.
doplnim ze sa Vam to zapisalo pravdepodobne do adresa prave prihlaseneho pouzivatela, napr. do C:\Users\Janko Hrasko\PKI-FS (ak pouzivate napr. Windows Vista, pripadne Windows 7)
ak si dobre pamatam.
Naposledy upravil xMen : 22.01.12 at 22:12
1 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dakujem za odpovede, akurat som to nainstalovala, ale vobec neviem, kam, lebo mi to automaticky ulozilo. Tu cestu ktoru si napisal xMen, tak tam so to vobec nenasla. Mam Windows XP. Skusala som to hladat, ale vobec to neviem najst.
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

Ociviste Pozri príspevok
Dakujem za odpovede, akurat som to nainstalovala, ale vobec neviem, kam, lebo mi to automaticky ulozilo. Tu cestu ktoru si napisal xMen, tak tam so to vobec nenasla. Mam Windows XP. Skusala som to hladat, ale vobec to neviem najst.
ak mate slovensky Windows tak je to C:\Používatelia\Janko Hrasko\PKI-FS
Naposledy upravil xMen : 23.01.12 at 05:55
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

alebo: C:\documents and setings\(administrátorský účet)\PKI-FS
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

daj si vyhľadať cez hlavné menu hľadať súbory a priečinky
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

[QUOTE=Anja111;1952806][QUOTE=jaroxaro;1951918]

srska Pozri príspevok

Tiež mám tento problém s odoslaním DPH za FO. Skúšala som odoslanie súboru xml, ale aj vypísať údaje priamo do tlačiva, ale bezúspešne...
DzMV som odoslala bez problémov, na prvý raz.
Nakoľko som na PC úplný antitalent, tak ani neviem, kde by som takúto tabuľku našla... Odovzdám ešte DPH na papieri a budem dúfať, že na EZU chybu čoskoro odstránia.
Hlásim, že DPH pre FO je šťastlivo odoslaná...
Neviem komu, alebo čomu mám poďakovať, ale veľmi sa teším...
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

anja111: toto som ja nenapísal
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Ja viem, ale tak mi to berie citácia. Písala som to ja, keď som mala problém.
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

[QUOTE=Anja111;1953821][QUOTE=Anja111;1952806]
jaroxaro Pozri príspevok


Hlásim, že DPH pre FO je šťastlivo odoslaná...
Neviem komu, alebo čomu mám poďakovať, ale veľmi sa teším...
Anja111 a ako si to poslala, mne tiež vyhadzuje chybu vyplniť to číslo na prvej strane, ale nedá sa tam vstúpiť. Na podpore mi povedali, že už o tom vedia. Ďakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ociviste Pozri príspevok
Dakujem za odpovede, akurat som to nainstalovala, ale vobec neviem, kam, lebo mi to automaticky ulozilo. Tu cestu ktoru si napisal xMen, tak tam so to vobec nenasla. Mam Windows XP. Skusala som to hladat, ale vobec to neviem najst.
mne to automaticky uložilo na takej dlhej ceste-ale poctivo som si ju zapísala. je to podľa mňa individuálne.
ale ak dáš vyhľadávanie, napíšeš tú koncovku *.p12
tak ti to nájde, bud si to prelož do vhodnejšie priečinka, alebo si zapíš cestu a potom už dohľadáš......
2 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

[QUOTE=katka s.;1953915][QUOTE=Anja111;1953821]
Anja111 Pozri príspevok
Anja111 a ako si to poslala, mne tiež vyhadzuje chybu vyplniť to číslo na prvej strane, ale nedá sa tam vstúpiť. Na podpore mi povedali, že už o tom vedia. Ďakujem.
aku chybu presne Vam to vypisuje, ak podavate dan za FO, staci vyplnit DIC/RC bud tam zapisat DIC danoveho subjektu alebo Rodne cislo FO.

IC DPH je pre FO nevyplnene a needitovatelne.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

[QUOTE=katka s.;1953915][QUOTE=Anja111;1953821]
Anja111 Pozri príspevok
Anja111 a ako si to poslala, mne tiež vyhadzuje chybu vyplniť to číslo na prvej strane, ale nedá sa tam vstúpiť. Na podpore mi povedali, že už o tom vedia. Ďakujem.
Posielala som cez EZU súbor xml.
1 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Neviete náhodou, kedy bude sprístupnené zasielanie "prehľadov" za 4.Q cez web ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jess Pozri príspevok
Neviete náhodou, kedy bude sprístupnené zasielanie "prehľadov" za 4.Q cez web ?
Však cez daňovácku stránku www.drsr.sk to funguje bez problémov, ja som už popodávala Prehľady za 4. Q. za všetkých klientov, ktorým robím mzdy.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Cez starú dohodu mi to UŽ nejde a cez novú dohodu mi to ešte nejde A ja tam mám len dph, súhrnný výkaz a DZMV . Prehľady tam nemám.
0 0
jaroxaro jaroxaro

jaroxaro je offline (nepripojený) jaroxaro

[QUOTE=katka s.;1953915][QUOTE=Anja111;1953821]
Anja111 Pozri príspevok
Anja111 a ako si to poslala, mne tiež vyhadzuje chybu vyplniť to číslo na prvej strane, ale nedá sa tam vstúpiť. Na podpore mi povedali, že už o tom vedia. Ďakujem.
Ja nič nehlásim, práve naopak skúšal som cez EZU načítať XML hláška status 500, (chybná komunikácia s portálom), vyplnil DPH ručne a stále ta istá chyba, (nevyplnený povinný údaj IČ DPH) kolónka ktorá je stále needitovateľná, ale mierny pokrok majú nehlási chybu na vyplnenú kolónku DIČ ako to robil včera.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Tak už som neni ani ja taká nadšená, ako som bola ráno.
Zhodou okolností mi klient zabudol dať jednu faktúru a tak som musela urobiť opravné DP. Lenže odoslať sa mi ho už zasa nedarí...
Zistila som, že xml načíta bezchybne len vtedy, keď mám v DP u FO vyplnené IČ DPH aj DIČ. Nehlási chyby, uloží ho, ale nedá sa odoslať...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Anja111 Pozri príspevok
Tak už som neni ani ja taká nadšená, ako som bola ráno.
Zhodou okolností mi klient zabudol dať jednu faktúru a tak som musela urobiť opravné DP. Lenže odoslať sa mi ho už zasa nedarí...
Zistila som, že xml načíta bezchybne len vtedy, keď mám v DP u FO vyplnené IČ DPH aj DIČ. Nehlási chyby, uloží ho, ale nedá sa odoslať...
veď na to sú tam tie kolonky vo formulári v eDANE a v základných nastaveniach účtovnej jednotky v účtovných softvéroch.
Naposledy upravil srska : 23.01.12 at 16:56
dph2012.jpg  
2 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

srska Pozri príspevok
veď na to sú tam tie kolonky vo formulári v eDANE a v základných nastaveniach účtovnej jednotky v účtovných softvéroch.
Vďaka za pomoc, len ako som písala ja som pri PC antitalent a tá tabuľka bola pre mňa španielska dedina. Až teraz si ma usmernil, že je to v eDANE. Ja som však nerobila cez eDANE, ale exportovala som súbor xml priamo zo softvéru.

Dobrá správa však je, že už sa mi podarilo odoslať aj to opravné, (možno ešte dolaďujú program, takže chvíľu to ide a chvíľu nie).
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Anja111 Pozri príspevok
Vďaka za pomoc, len ako som písala ja som pri PC antitalent a tá tabuľka bola pre mňa španielska dedina. Až teraz si ma usmernil, že je to v eDANE. Ja som však nerobila cez eDANE, ale exportovala som súbor xml priamo zo softvéru.

Dobrá správa však je, že už sa mi podarilo odoslať aj to opravné, (možno ešte dolaďujú program, takže chvíľu to ide a chvíľu nie).
je vždy dobré - a robím to aj ja vždy - exportovaný xml súbor z účtovného softu načítať do formuláru v eDANE a tam doplniť čo chýba alebo je nesprávne zo softu exportované a až potom ísť na ezu alebo eTax a importovať korigovaný xml súbor do ezu alebo eTax formulárov.
2 0
Načítať ďalšie