Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
[QUOTE=msa;1955698]aha, takže keď mám starú dohodu, mohla by som ju zrušiť a nanovo požiadať o identifikátor a nemusela by som nosiť krycie listy? lebo som volala na DU, či nebudú robiť nejaké dodatky alebo čo, a povedali mi, že zatiaľ nemajú nijaké usmernenie, tak aby som počkala tak na koniec februára aspoň a sledovala stránku.[/QUOT

Postupuj podľa pokynov na stránke drsr.sk
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Mne dnes na DÚ v Košiciach povedali , že starú dohodu nemusíme rušiť. Ešte nevedia , ako sa to bude robiť / ten výmaz/ , ale môžme si kľudne vybaviť identifikátor+uzavrieť novú dohodu a starú dohodu naďalej ponechať.
2 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Len či to, čo povedali na DÚ v KE bude platiť aj na ostatnom území SR...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Vďaka...
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

Economic Pozri príspevok
Príspevok 1919 nevidno ?
vierocka moja zlata, uz nevidim pre oci...)))) dakujeeeeeem....)))))
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

striebro1, iba Vieročke? No pekne...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

takáto hláška na ezu poteší: Počet chýb na hlavnom dokumente je 0, počet varovaní je 0
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Kontrolovala som teraz rano, ci mi prisla akceptacia, a aby si boli isty, ze ju dorucili, mam ju tam 2x.
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

prosím Vás , tí čo máte starú dohodu, okrem akceptácie podania v schránke správ , bude niečo aj v dokumentoch daňového subjektu? myslím tým podaný dokument - DPh, prehľady?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

msa Pozri príspevok
prosím Vás , tí čo máte starú dohodu, okrem akceptácie podania v schránke správ , bude niečo aj v dokumentoch daňového subjektu? myslím tým podaný dokument - DPh, prehľady?
...v histórii to všetko mám...

...keď posielam cez e-dane, niekedy to tam mám hneď, niekedy o dva dni, podľa toho, aký majú chaos na portály/i (je to možné, neviem aké i...)
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

ďakujem, pozriem si to, posielala som cez e-dane, a na drsr, som chcela vidieť tie dokumenty, ako som už vyššie písala , myslela som si , že to tam bude podobne ako cez EZU SP alebo ZP, akceptáciu som tam mala hneď.
0 0
ikkaa ikkaa

ikkaa je offline (nepripojený) ikkaa

Sme organizačnou zložkou českej spoločnosti. DIČ aj IČ DPH sú vydané na českú spoločnosť. Môže dohodu o elektronickom doručovaní podpísať vedúci organizačnej zložky? Na dohode figuruje ako daňový subjekt česká spoločnosť a treba dopísať konajúceho - nebude problém, ak tam bude vedúci organizačnej zložky namiesto konateľa českej spoločnosti? Nemá náhodou niekto skúsenosť ako sa na to daňový úrad pozerá? Ďakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ikkaa Pozri príspevok
Sme organizačnou zložkou českej spoločnosti. DIČ aj IČ DPH sú vydané na českú spoločnosť. Môže dohodu o elektronickom doručovaní podpísať vedúci organizačnej zložky? Na dohode figuruje ako daňový subjekt česká spoločnosť a treba dopísať konajúceho - nebude problém, ak tam bude vedúci organizačnej zložky namiesto konateľa českej spoločnosti? Nemá náhodou niekto skúsenosť ako sa na to daňový úrad pozerá? Ďakujem.
ak nemá splnomocnenie na konanie , tak nie, treba tam dať konateľa.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
srska Pozri príspevok
takáto hláška na ezu poteší: Počet chýb na hlavnom dokumente je 0, počet varovaní je 0
aj mňa
to zn. že klasická akceptácia pri EZU sa už negeneruje, tak?
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

KEJKA Pozri príspevok
aj mňa
to zn. že klasická akceptácia pri EZU sa už negeneruje, tak?
je tam potvrdenka, s kontrolnou sumou, a elektronickou peciatkou (EOK kod), je to PDF-ko mozete si to vytlacit (pripadne ulozit na disk), da sa ale v EZU zobrazit kedykolvek - zozname podani
5 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
xMen Pozri príspevok
je tam potvrdenka, s kontrolnou sumou, a elektronickou peciatkou (EOK kod), je to PDF-ko mozete si to vytlacit (pripadne ulozit na disk), da sa ale v EZU zobrazit kedykolvek - zozname podani
žiaľ od 20.1. tam nič nepribudlo, mám len to podanie, registratúrne číslo, môžem ten SV vygenerovať do .xml, ale aj do pdf,
ale iný záznam tam nemám.
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

KEJKA Pozri príspevok
žiaľ od 20.1. tam nič nepribudlo, mám len to podanie.
v akom stave mate podanie ?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

KEJKA Pozri príspevok
žiaľ od 20.1. tam nič nepribudlo, mám len to podanie.
Pozerala si v celom riadku? Pri konci je stĺpec, kde sa ukladajú Potvrdenky v PDF hneď po podaní DP.
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Anja111 Pozri príspevok
Pozerala si v celom riadku? Pri konci je stĺpec, kde sa ukladajú Potvrdenky v PDF hneď po podaní DP.
vďaka, pochopila som odpoved tak, že to bude dalsí riadok v podaní.
ale sranda, že ja som tú potvrdenku tlačila ešte 20.1. cca po 35 min. od podania.
takže toto je celé?
na eTaxe cez ZEP mám totiž dve potvrdenky - o podaní ale aj o akceptácii, tak som svoju otázku myslela.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

KEJKA Pozri príspevok
vďaka, pochopila som odpoved tak, že to bude dalsí riadok v podaní.
ale sranda, že ja som tú potvrdenku tlačila ešte 20.1. cca po 35 min. od podania.
takže toto je celé?
na eTaxe cez ZEP mám totiž dve potvrdenky - o podaní ale aj o akceptácii, tak som svoju otázku myslela.
Áno, to je celé.
2 0
Načítať ďalšie