Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
srska Pozri príspevok
to jacekova: a toto z eTax-u je nem dobré?
jeeeej a fakt, ja som ho nevidela :-)
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
stefany2505 Pozri príspevok
a ako to je, ak ja som už zaregistrovaná a kamoške budem robiť teraz DP DPH za 4q.2011, ktorá neje registrovaná? Musí sa ísť aj ona zaregistrovať?
Musí mať registráciu buď ona, alebo tebe ju pridajú ako daňovníka. Bez jedného alebo druhého to nejde.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jacekova Pozri príspevok
jeeeej a fakt, ja som ho nevidela :-)
murphyho zákon: keď zlyhajú všetky pokusy - opýtaj sa domenica, economic alebo srsku
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mysimis Pozri príspevok
V akom výbere?
no predsa na stránke drsr.sk :

1. výber subjektov
2. podanie dokumentov
3. vyber typ daňového priznania
4. elektronické podanie
5. pokračovať
6. Buď vyplníš alebo načítaš XML súbor
7. kontrola
8. podpísať
9. odoslať
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
jacekova Pozri príspevok
dá sa vôbec poslať DP k dani z mot.vozidiel elektronicky? nikde nevidím cez svoj ZEP také tlačivo, kam by som nechala načítať údaje...
ZEP použiješ až na konci - pri podpise. Tlačivá nájdeš po prihlásení na drsr.sk otvoríš tlačivo, dole klikni na browse - vyhľadaj svoj súbor .xml a načítaj ho.
Daj kontrolu a potom podpísať a až teraz využiješ ZEP - bude si pýtať PIN a PIN2
po podpísaní nezabudni kliknúť na ODOSLAŤ, ešte vyčkaj na potvrdenku, ja si ju dávam tlačiť do pdf.
2 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
srska Pozri príspevok
murphyho zákon: keď zlyhajú všetky pokusy - opýtaj sa domenica, economic alebo srsku
svätá pravda...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Economic Pozri príspevok
no predsa na stránke drsr.sk :

1. výber subjektov
2. podanie dokumentov
3. vyber typ daňového priznania
4. elektronické podanie
5. pokračovať
6. Buď vyplníš alebo načítaš XML súbor
7. kontrola
8. podpísať
9. odoslať

Keď kliknem na výber subjektov tak mi napíše nasledovne:Nie je vytvorená väzba na žiadny daňový subjekt a mám aj identifikátor a aj dohodu podpísanú na DÚ? Kde môže byť chyba?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mysimis Pozri príspevok
Keď kliknem na výber subjektov tak mi napíše nasledovne:Nie je vytvorená väzba na žiadny daňový subjekt a mám aj identifikátor a aj dohodu podpísanú na DÚ? Kde môže byť chyba?
asi v tom, že ti ešte neurobili väzbu - bud počkaj alebo reklamuj.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Už som sa posunula cez úvod ďalej.......a teraz mi vypisuje nasledovne: Certifikát nebol priradený k Vášmu profilu!Pravdepodobne nie je korektný Váš podpisový certifikát, skúste kontaktovať jeho vydavateľa.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
No či už funguje komunikácia na báze nového identifikátora, to ti nepoviem. Musí byť väzba vytvorená. Ako to bude fungovať cez tú JAWU to fakt netuším. Ale zistíme to, keď to pôjde a popíšeme... Však na DÚ ešte nevedia poriadne ako robiť dohody, kto je oprávnený ich podpísať / chodia na školenia a figu vedia možno my vieme viac ako oni /
Funguje na 100 % podávanie na staré dohody a so ZEP. Ja osobne preferujem ZEP.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Cez správu certifikátov je to potrebné aktivovať, ale keď som to dala podpísať, tak mi napísalo nasledovne:Certifikát nebol priradený k Vášmu profilu!Pravdepodobne nie je korektný Váš podpisový certifikát, skúste kontaktovať jeho vydavateľa.
A teraz už naozaj neviem ako ďalej....
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Economic Pozri príspevok
No či už funguje komunikácia na báze nového identifikátora, to ti nepoviem. Musí byť väzba vytvorená. Ako to bude fungovať cez tú JAWU to fakt netuším. Ale zistíme to, keď to pôjde a popíšeme... Však na DÚ ešte nevedia poriadne ako robiť dohody, kto je oprávnený ich podpísať / chodia na školenia a figu vedia možno my vieme viac ako oni /
Funguje na 100 % podávanie na staré dohody a so ZEP. Ja osobne preferujem ZEP.
svätá pravda, bola som s maminou na DÚ,lebo si bola autorizovať identifikátor (aby mohla podávať výkazy za klientov. ja mám ZEP).
pracovníčka DÚ jej identifikátor nechcela autorizovať, pretože vraj musí prísť s tým klientom, za ktorého bude posielať... čiže ak má 10 klientov, príde 10-krát (dobrá haluz). vraj boli na školení (na ktorom sa aj tak nič nedozvedeli, lebo im povedali, že otázky nemajú dávať...)
takže ja osobne ľutujem aj tie pracovníčky DÚ, lebo je to na nervy...
keď mamina predložila 3 listy A4, kde je napísané, že stačí, aby si ona autorizovala identifikátor a potom iba každý klient príde sám podpísať dohodu, tak pochopila ako sa to vlastne bude robiť (my sme tam boli eštelen druhé, takže pri 20 firme im to už snáď pojde :-)
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nepostrehol som tu v téme ale to podávanie a podpisovanie cez nové dohody už funguje na portáli drsr?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
srska Pozri príspevok
nepostrehol som tu v téme ale to podávanie a podpisovanie cez nové dohody už funguje na portáli drsr?
Podľa mňa ešte nie. Na nemenovanom DÚ nevedia ešte ani len kto ich má podpisovať
Ak budem mať info, že to ide, dám vedieť...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Economic Pozri príspevok
Podľa mňa ešte nie. Na nemenovanom DÚ nevedia ešte ani len kto ich má podpisovať
Ak budem mať info, že to ide, dám vedieť...
pýtal som sa preto, lebo dnes bol v správach markízy šot, v ktorom hovorili, že nová aplikácia bude prístupná behom dvoch týždňov
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

najprv musia vyskolit pracovnicky na DU, zial trosku neskoro ale co uz. Tak som rada, ze mam ZEP.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Srska : Aj ja som zbystrila pozornosť, keď o tom hovorili. Otestovať to už vraj otestovali... No ako to bude zvládať nápor 200 000 daňovníkov, uvidíme....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

testovali to poradcovia a audítori. včera večer som generoval v rozpätí hodiny 2 protokoly aj žiadosti a rozdiel medzi evidenčnými číslami bolo číslo cca 50 - všetci to budú robiť na poslednú chvíľu
0 0
stefany2505 stefany2505

stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

Economic Pozri príspevok
Musí mať registráciu buď ona, alebo tebe ju pridajú ako daňovníka. Bez jedného alebo druhého to nejde.
a aby ju mne mohli pridať, tak čo musím urobiť?
ona patrí pod DÚ Malacky a ja som v BA
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
mysimis Pozri príspevok
Ja som zvládla už aj zaregistrovanie identifikátora a aj dohody na DÚ, ale teraz neviem ako ďalej. Chcela som si skúsiť zaslať na DÚ elektronicky daň z motorových vozidiel, ale neviem ako na to? Môžete mi poradiť?
Zatiaľ je možné podávať dokumenty elektronicky len na základe starej dohody, s dokladovaním takéhoto podania v písomnej forme, alebo prostredníctvom ZEP-u. Takže kto doteraz nemal rozbehnutú elektronickú komunikáciu, je zatiaľ v patovej situácii. Môže využiť len podanie na papieri, alebo si vybaviť ZEP.
0 0
Načítať ďalšie