Zavrieť

Porady

hypoteka

Dobry vecer chcem sa spytat moj brat si zobral hypoteku na 30 rokov na dom, ktoru vsak momentalne nemoze splacat...moj druhy brat je jeho spoludlznik...hypoteka bola splacana 3 roky...chcem sa spytat ak by hypoteku nesplacal to ze by mu zobrali dom to mi je jasne ale je pravda ze by mu vznikla exekucia a moj druhy brat by musel hypoteku splacat dalej teda dalsich 27 rokov?
Za odpoved velmi pekne dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    ak hypoteku nebude splacat ani prvy brat, ani druhy brat-spoludlznik, banka si na zalozenu nehnutelnost uplatni zalozne pravo, preda ju, z vynosu z predaja splati hypoteku, poplatky a zvysne peniaze ked este nieco ostane, vyplatí bratovi ... ziadna exekucia, ziadna povinnost dalej platit

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    bubkoch Pozri príspevok
    ak hypoteku nebude splacat ani prvy brat, ani druhy brat-spoludlznik, banka si na zalozenu nehnutelnost uplatni zalozne pravo, preda ju, z vynosu z predaja splati hypoteku, poplatky a zvysne peniaze ked este nieco ostane, vyplatí bratovi ... ziadna exekucia, ziadna povinnost dalej platit
    píšeš síce pravdu, ale ja mám z mojho okolia skúsenosti, že dražba vačšinou nepokryje dlh na hypo- vačšinou im vydražili byty, ale sú ešte naďalej dlžníkmi...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    píšeš síce pravdu, ale ja mám z mojho okolia skúsenosti, že dražba vačšinou nepokryje dlh na hypo- vačšinou im vydražili byty, ale sú ešte naďalej dlžníkmi...
    moze byť, tyka sa to asi bytov kupovanych tesne pred krizou (2007-2008), potom ich ceny spadli o cca 30% ... lebo byty kupovane napr. v období 2002-2004 sa dnes (aj po spominanom poklese) predavaju minimalne za dvojnasobok
    ak vynos z predaja nestaci na splatenie hypo, tak rozdiel samozrejme bude musiet dlznik zaplatit

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    bubkoch Pozri príspevok
    moze byť, tyka sa to asi bytov kupovanych tesne pred krizou (2007-2008), potom ich ceny spadli o cca 30% ... lebo byty kupovane napr. v období 2002-2004 sa dnes (aj po spominanom poklese) predavaju minimalne za dvojnasobok
    ak vynos z predaja nestaci na splatenie hypo, tak rozdiel samozrejme bude musiet dlznik zaplatit
    No ale aj dražbou, lebo na dražbe sa možu predať tuším aj 30% pod terajšiu ich cenu...-t.znamená, že keď spočítame oba faktory, tak teoreticky vydražia dom a stále zaplatil iba 40% hypo...a to nepočítam ešte odmenu dražobky, pokuty banke a pod.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    bubkoch Pozri príspevok
    moze byť, tyka sa to asi bytov kupovanych tesne pred krizou (2007-2008), potom ich ceny spadli o cca 30% ... lebo byty kupovane napr. v období 2002-2004 sa dnes (aj po spominanom poklese) predavaju minimalne za dvojnasobok
    ak vynos z predaja nestaci na splatenie hypo, tak rozdiel samozrejme bude musiet dlznik zaplatit
    ale ona píše že hypo splácal 3 roky, takže to asi nebude ten druhý prípad...

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    No ale aj dražbou, lebo na dražbe sa možu predať tuším aj 30% pod terajšiu ich cenu...-t.znamená, že keď spočítame oba faktory, tak teoreticky vydražia dom a stále zaplatil iba 40% hypo...a to nepočítam ešte odmenu dražobky, pokuty banke a pod.
    no tušim sa mýliš, ak tam majú trvalý pobyt tak prvé podanie na dražeb nesmie byť nižšie ako 3/4 z terajšej ceny t.j. v najhoršom prípade predajú o 25 % pod cenu a ak tam trvalý pobyt nemajú tak prvé podanie môže byť 50 % z ceny nehnuteľnosti...

    avšak banky neradi dražia... sú radšej ak sa spláca treba ísť do banky priznať farbu a pokúsiť sa nájsť riešenie - odklad splátok, splácať len úroky atď... alebo skúsiť predať skôr... nakoľko pri dražbách ťahá dlžník za kratší koniec...

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    ale ona píše že hypo splácal 3 roky, takže to asi nebude ten druhý prípad...
    no asi to bude vyplácanie dedičstva z rodičovského domu... keď je tam brat ako spoludlžník...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.