Zavrieť

Porady

záväzok voči spoločníkovi

ahote..konateľ firmy dal do s. r. o. auto, ktoré kúpil za svoje peniaze..zaevidovala som ho do DM a potom samozrejme ID..Ale je to v podstate záväzok voči spoločníkovi, tak sa chcem spýtať, či to ID mám zaúčtovať ako 022/366, alebo mám spraviť ID 022/042 a potom ďalšie ID ako pzáväzok? a tú záväzok potom ako zaúčtujem?
Usporiadat
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Nie, DPH nemôžete odpočítať v žiadnom prípade. Môžete ju odpočítavať len pri PHM, ktoré tankujete do firemných vozidiel, prípadne, ak by ste mali nejaké vozidlo prenajaté.
Vy by ste nemali účtovať o bločku ako takom - t.j. že samotný bloček zaúčtujete u seba do nákladov. Ten bloček o nákupe PHM by mal byť priložený len k vyúčtovaniu pracovnej cesty ako doklad o cene phm. A ak naozaj spotreboval všetko, čo natankoval, tak sa to prejaví na celkovom vyúčtovaní pracovnej cesty (v náhradách bude mať premietnuté preplatenie toho bločku).
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

Aha, takže ak by bola medzi firmou a zamestnancom nejaká zmluva o prenájme a zamestnanec by tankoval do tohto auta zo svojho, tak by sa mohla odpočítať DPH a preplatiť sa celá suma? Ale v tom prípade by sa musela zaplatiť daň z motorových vozidiel, teda pokiaľ viem..
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

môže mi to prosím niekto vyvrátiť alebo potvrdiť?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať