Zavrieť

Porady

Náhrada za vyčerpanú dovolenku

Učiteľka ZŠ
Ak zamestnanec je 3 mesiace na PN a po skončení PN nastupuje na dovolenku (učiteľka), ako sa mu vypočíta náhrada za vyčerpanú dovolenku?
Usporiadat
Bajanka Bajanka

Bajanka je offline (nepripojený) Bajanka

Učiteľka ZŠ
Prečo mi zamestnávateľ chce dať čerpať počas prázdnin na konci kalendárneho roka, najprv dovolenku až potom NV. Mám 4 dni tohtoročnej dovolenky, ktorú si chcem nechať na budúci rok a mám dosť nadčasových hodín na NV. Aký plat dostanem, keď čerpám dovolenku a keď NV? Aj pri NV sa počíta priemer z príslušného Q/2011?
Vďaka za odpoveď.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja by som trvala na tom, že ak si mám čerpať dovolenku, tak nadčasy, ktoré mi zostávajú, chcem mať preplatené. Možno sa mýlim, ale fond pracovného času musí byť v rámci kalendárneho roka dodržaný, nadčasy sa nedajú "prenášať" ako dovolenka. Tak nech ti ich preplatí.
K otázke koľko za nadčasy, neviem - závisí, či máš mesačnú, či hodinovú mzdu.
Ešte by som sa spýtala zam-ľa na to PREČO, nech ti prvý odpovie on, potom môžeme jeho dôvody rozoberať.
0 0
Bajanka Bajanka

Bajanka je offline (nepripojený) Bajanka

Učiteľka ZŠ
Ďakujem, dostala som odpoveď že, sa niečo v zákonoch menilo a tak sa musí ..... a neznalosť zákonov neospravedlňuje. Vďaka za každú vašu odpoveď. Ja som však v prílohe pravdy čítala skvelý príklad, ako získať čerpaním dovolenky až po odmenách. A ja som v poslednom Q/2011 mala zvýšený plat. Za nadčasy mám hodinovú mzdu, ktorá sa počíta tak isto ako priemer na dovolenku?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, ak by si si dovolenku preniesla a čerpala napr. v I.Q., tak by si mala náhrady z vyššej priemerky.
K nadčasom som sa vyjadrila,nemám praktické skúsenosti.
0 0