Zavrieť

Porady

Exekučné zrážky z iných príjmov

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, ohľadne živnostníka a exekučného príkazu.
Pán XY bol u nás zamestnaný na DoPČ do 30.4.11. Od 1.5.11 je našim dodávateľom služieb- teda na živnosť. Prišiel exekučný príkaz na zrážky. Keď som volala exekútorovi a vysvetlila mu, že ex. príkaz prišiel až po ukončení prac. pomeru a teraz je na živnosť a dostávam faktúry, tak mi povedal že porušujem ex. poriadok a zrážky mu mám vykonávať z iných príjmov. Keď som si preštudovala ex. poriadok, tak pod inými príjmami sa hlavne myslia príjmy ako je DoVP, DoPČ a iné. Môžete mi prosím povedať či mu mám vykonávať zrážky alebo nie. Okrem iného si pán XY ešte spláca ďalšie 3 exekúcie. Alebo napísať exekútorovi oznámenie o skončení PP a neriešiť to? Ďakujem Vám veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    pánovi exekútorovi napíš že skončil PP 30.4.11 a preto nie je možné ex.príkaz vyriešiť a ostatné nerieš. On si ho nájde ako živnostníka a bude to riešiť ďalej.

    eva_v je offline (nepripojený) eva_v

    nemam strach sa pustit do novych veci ...viac eva_v
    Ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď, veď som si to aj myslela, len ma zmiatol so zrážkami z iných príjmov. Ešte raz vďaka.

    Exekučné zrážky z iných príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.