Zavrieť

Porady

Zivnost na slovensku a zahranicni klienti, ako je to s danami? (platca DPH, ...)

Dobry den,

k mojej teme som sice nieco nasiel:
http://www.porada.sk/t4349-podnikanie-cez-hranice.html
ale je to velmi stare a navyse ani tam neje presne to co ma zaujima.

Chcem si zalozit zivnost. Rozhodoval som sa medzi SR a CR. Vyhrala SR, v CR nemam trvaly pobyt a podobne.

Chcem sa opytat ako to je s platenim DPH a inymi danami, ak budem mat ceskych (ale aj slovenskych) zakaznikov?

Kamos mi vravel ze automaticky musim byt platcom DPH ak obchodujem so zahranicim. Je to pravda?

Prosim o akekolvek (prinosne) info.

P.S.: Ide o internetove podnikanie.

Edit: A taktiez sa chcem opytat ci mozem mat viacero podnikatelsky uctov. Napr. v cesku 1 a na slovensku 1. kvoli poplatkom a podobne.

Dakujem velmi pekne.
Naposledy upravil huzvak : 09.06.11 at 10:49 Dôvod: doplnenie textu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Začnem tým jednoduchším. Áno, môžeš mať aj viac bankových účtov. Len je potrebné každý z nich nahlásiť na DU. Odporúčam založiť si konto v fio.sk (kvoli poplatkom) hlavne ked pises ze budes mat CR klientov, kde vo fio mas cesky a zaroven aj SK ucet zadarmo.

    Co sa tyka DPH. Tak sa musis prihlasit podla paragrafu 7 (ak sa mylim tak ma opravte). Budes platcom DPH len pre zahranicia, na Slovensku nie. Alebo sa potom zaregistrujes ako normal platca DPH (paragraf 4?) a budes aj SK klientom fakturovat s DPH.

    huzvak je offline (nepripojený) huzvak

    huzvak
    Dakujem za odpoved,

    este sa chcem opytat, ako to je napr. pri reklamnych, affiliate - partnerskych a podobynch programoch. Kedy vlastne nevystavujem ja fakturu (neuctujem si nejaku sumu), ale vlastne ti moji zakaznici, vystavia fakturu mne, ze kolko penazi platia oni mne. Ako to je vtedy s tym platcom DPH? Dufam ze som sa vyjadril zrozumitelne. Ak nie, napiste comu nechapete a skusim sa vyjadrit lepsie.

    Dakujem.

    Zivnost na slovensku a zahranicni klienti, ako je to s danami? (platca DPH, ...)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.