Zavrieť

Porady

Výroba aj distribúcia cez jednu firmu

Srdečne všetkých pozdravujem. Potrebovala by som poradiť. Ako som už v inej téme spomenula, fungujeme tak, že máme jedného majiteľa, ktorý má dve firmy s rôznym IČO, len s rovnakým sídlom. Jedna je výrobná a druhá distribučná. Teda jedna vyrobí a druhá to distribuuje zákazníkom.
Keďže sa nám to zdá už nejaké prekombinované(stále všetko jedna druhej prefaktúrováva a je s tým kopa papierovania a vypisovania) chceli by sme zmeniť tak, že by si výrobná firma výrobky aj distribuovala. (Obe majú rovnaký softvér MRP-DOS).Treba s tým začať hneď na začiatku roka, alebo sa to dá aj keď už nový rok beží, a čo fiškálny modul. Máme ho z distribučnej firmy vyhodiť a kúpiť nový, alebo sa dá nejako zasa prefaktúrovať do výrobnej a čo sklad. Čo všetko treba spraviť? A bude sa to vôbec dať prehodiť? Možno sú to blbé otázky, ale ozaj je s tým zbytočne veľa roboty (obe firmy spracovávajú ľudia, ktorí sú v počte 3ks). Stále sledovať všetko v dvoch firmách... Možno si niekto povie, že dobrá účtovníčka zvládne spracovať aj 20 firiem, ale to je okrem účtovnia aj všetko ostatné papierovanie okolo toho.
Ak by sa mi k tomu mohol niekto vyjadriť budem rada, ak nie ďakujem za váš čas.
Naposledy upravil Bibika22 : 11.01.06 at 19:54
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    všetko sa dá, ked sa chce. Aj uprostred roka, samozrejme.
    ERP - ak predávate za hotové, treba mať. Ale ja by som to nelámala nasilu k určitému dátumu. Nech pracujú súbežne, niekoľko dní alebo týždňov. Je to príliš všeobecne popísané.
    Distribučná firma dopredá zásoby a zanikne? Nakupuje od výrobnej formy na sklad alebo operatívne podľa výšky odbytu, takže sklad nemá?
    Za daného stavu distribučná firma predáva tovar, ale ak bude predávať výrobna firma, tak bude predávať výrobky (účet 601)
    ERP - je registrovaná na DU, čiže by ju bolo treba odhlásiť. Potom predať výrobnej a tá ju zasa musí prihlásiť. Aby sa nemusela kupovať druhá, tak v hotovosti by som ponechala predaje nejaký čas v distribučnej firme a výrobná už priebežne môže predávať na faktúru.
    Postupne sa utlmí činnosť distribučnej firmy, a rozvinie predajná činnosť vo výrobnej prevádzke.
    Ak usúdite, že je vhodný čas, odhláste si ERP, predajte zvyšné zásoby výrobnodistribuťnej firme a môžete jej činnosť ukončiť.
    Takže asi toľko - nie je to zložité, ale za pochodu to urobiť si vyžaduje premyslieť si stratégiu.
    Prajem veľa úspechov.

    Bibika22 je offline (nepripojený) Bibika22

    Bibika22
    Lidka ďakujem za reakciu.
    Distribučná nezanikne. Ona sa zaoberá aj inými aktivitami, ale v oveľa menšom množstve. Nakupuje od výrobnej na sklad.
    Spomínaš registračnú pokladňu. To je prístroj - pokladňa. To by bolo v poriadku s tým predajom. Ale ja mám na mysli softvér dá sa aj ten odpredať? Bolo mi totiš povedané, že keď nemáme v našej obchodnej činnosti predaj softvéru, tak nesmieme softvér predávať. Ale však nechceme s tým robiť biznis. Chceme ho len presunúť z jednej ikony na ploche počítača do druhej (obe firmy fungujú v jednej sieti). "Ak spravíme niečo čo nie je správne, prídu nejaký kontrolóri a odvedú úradníkov v putách ako v tom spote čo majú softvérové firmy na vystríhanie pred používaním programov, ktoré si od nich nekúpili?"

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    no to s tým SW si ma zaskočila. Ja beriem ERP aj s SW, ale ak to je špeciálne licencované na ditribučnú firmu, tak by som to riešila cez firmu, ktorá ten SW dodala. Alebo by som sa vo výrobnej prevádzke zaoberala len predajom na faktúru. A kedže distribučná nezanikne, tak v prípade nutnosti naďalej využívala možnosť predať za hotové prostredníctvom nej.

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    Preregistrovanie SW z jednej firmy na druhú obyčajne nie je možné (treba zistiť u dodávateľa SW). Ak nie je možné, tak sa dá ešte využiť taká možnosť, že SW zostane zaregistrovaný na pôvodnú firmu, ale využívať ho bude aj táto druhá firma a potom si medzi sebou vyfakturujú používanie SW, alebo služby....

    Výroba aj distribúcia cez jednu firmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.