Zavrieť

Porady

Zápisnica z valného zhromaždenia s.r.o.

Pekný večer každému.
Potrebovala by som poradiť, resp. vzor zápisnice z valného zhromaždenia s.r.o., ktoré nebola uznášania schopná, nakoľko neprišiel jeden zo spoločníkov.
Konkrétne sa jedná o to, že sa chcem vzdať funkcie konateľa, spoločnosti som poslala odstúpenie z funkcie a zvolala som aj valné zhromaždenie, ale spoločník a spolu konateľ neprišiel. Teraz by som potrebovala napísať zápisnicu a poslať čím skôr do ORSR, nech mi začne plynúť lehota 3 mesiace aj oficiálne. Len neviem ako na to.
Dopredu Vám ďakujem za Vaše odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Heather Smith Pozri príspevok
    Pekný večer každému.
    Potrebovala by som poradiť, resp. vzor zápisnice z valného zhromaždenia s.r.o., ktoré nebola uznášania schopná, nakoľko neprišiel jeden zo spoločníkov.
    Konkrétne sa jedná o to, že sa chcem vzdať funkcie konateľa, spoločnosti som poslala odstúpenie z funkcie a zvolala som aj valné zhromaždenie, ale spoločník a spolu konateľ neprišiel. Teraz by som potrebovala napísať zápisnicu a poslať čím skôr do ORSR, nech mi začne plynúť lehota 3 mesiace aj oficiálne. Len neviem ako na to.
    Dopredu Vám ďakujem za Vaše odpovede.
    Pozri § 66 ods. 2 obchodného zákonníka.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    vzory zápisníc tu nájdeš - nechaj tam všetky body programu, ale pod tým len uved vetu, že po dľa SZ a Prezenčnej listiny sa VZ nekonalo - nebolo uznášaniaschopné. Podpíš a pošli.
    Ďakujem, viem, že od najbližšieho zasadnutia, len práve to chcem dať nejako na papier, že ten spoločník neprišiel na to valné zhromaždenie.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Heather Smith Pozri príspevok
    Pekný večer každému.
    Potrebovala by som poradiť, resp. vzor zápisnice z valného zhromaždenia s.r.o., ktoré nebola uznášania schopná, nakoľko neprišiel jeden zo spoločníkov.
    Konkrétne sa jedná o to, že sa chcem vzdať funkcie konateľa, spoločnosti som poslala odstúpenie z funkcie a zvolala som aj valné zhromaždenie, ale spoločník a spolu konateľ neprišiel. Teraz by som potrebovala napísať zápisnicu a poslať čím skôr do ORSR, nech mi začne plynúť lehota 3 mesiace aj oficiálne. Len neviem ako na to.
    Dopredu Vám ďakujem za Vaše odpovede.
    Len taká kontrolná otázka, naozaj je VZ neschopné uznášania ak jeden spoločník chýba ? Ako máte v SZ ustanovené : nadpolovičná, dvojtretinová väčšina, alebo musia byť prítomní všetci ?
    Vzdanie sa konateľstva doruč spoločnosti, po prípade spoločníkom doporučene, aby si to vedela preukázať.

    Zápisnica z valného zhromaždenia s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.