Zavrieť

Porady

dlzoby nezodpovedneho manzela a BSM

Prosim,poradte,bude pre mna a syna prospesne,ak poziadam sud o zrusenie BSM....z toho dobvodu,ze manzel je SZCO,neplati si istu dobu odvody do soc,zdrav. poistovne,nemocenske poistenie..jednoducho nic...neriesi svoje zdravotne problemy.....porobil dlhy bez mojho vedomia-na cast z nich ma exekutorov,nieco su povolene nesplacane precerpania naucte-ku ktoremu nemam dispozicne pravo.....

preto uvazujem,ze poziadam o zrusenie BSM,lebo sa obavam,ze v pripade jeho invalidity,smrti..atd.. budem dedit jeho dlhy...

co ma vlastne caka ,po zruseni BSM-bude mi platit vyzivne,mne a aj na nasho syna.......ako mam postupovat....som na MD...

dakujem za kazdu radu
Usporiadat
Michal-L1 Michal-L1

Michal-L1 je offline (nepripojený) Michal-L1

Iba ak s rodinou a pokračuje.
0 0
hejka hejka

hejka je offline (nepripojený) hejka

nie,neni gambler...ale rad chodil na akcie s kamaratmi
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ako sa dá predísť najväčším škodám?Čo robiť aby nenapáchal ešte viac škôd a dlhov.Na čo si dať pozor pri rozvode prípadne ako čo s najmenšími stratami vycúvť z manželstva?
0 0
Michal-L1 Michal-L1

Michal-L1 je offline (nepripojený) Michal-L1

to je nadlho, každopádne treba získať nehnuteľný majetok a ver že sa to zákonne dá aj ked je bsm
Naposledy upravil Michal-L1 : 12.07.11 at 20:27
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ak manžel narobil dlhy sám aj počas manželstva, sú to jeho dlhy. Tie by sa dali vymáhať exekučne zo spoločného majetku manželov len počas trvania BSM (§ 147 obč.z.). Ak by manžel chcel na splatenie takých dlhov použiť spoločný majetok, môžeš sa dovolať relatívnej neplatnosti právneho úkonu (§ 145 a 40a). Ak manžel podniká, o zrušenie BSM môžeš požiadať podľa § 148a.

§ 147

(1) Pohľadávka veriteľa len jedného z manželov, ktorá vznikla za trvania manželstva, môže byť pri výkone rozhodnutia uspokojená i z majetku patriaceho do bezpodielového spoluvlastníctva manželov.
4 0