Zavrieť

Porady

Podnikateľský účet vo Volksbank

Naša spoločnosť má založený podnikateľský účet vo Volksbank Slovensko. V televízii som zachytila správu, že táto banka by mohla mať problémy.
V zmysle zákona o ochrane vkladov sme vyplnili už v januári 2011 potvrdenie, že naša firma nespadá pod audit, tým pádom by mali byť firemné peniaze chránené. Rozmýšľam, či nemám začať na fa uvádzať číslo účtu, ktorý máme vedený v Unicreditbank.
Vie niekto niečo bližšie o situácii vo Volksbank? Na nete som našla info, že vlani skončili so stratou a že ich tento rok odkúpili Rusi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peter977 je offline (nepripojený) peter977

    Vtipný, ústretový a občas tvrdý ...viac peter977


    Som sa pobavil ale k veci!

    Volksbank (centrála) neprešla stress testom a má navýšiť svoju likviditu do 3 mesiacov. Volksbank má už problémi dávno, no len teraz sa to medializovalo.

    Slovenská dcéra Volksbank je už predaná a obchodný názov by sa mal meniť v septembri tohto roka. Účtovne aj majetkovo už nemá nič spoločné s matkou, ktorá neprešla stress testami. Je môžné, že kvôli zmene obchodného mena vytvorí banka lacnejšie balíky služieb ako aj úvery aby nabrala nových klientov.

    Čo sa týka UniCredit - jej matka vlastní grécke dlhopisy a spolu s Dexiou je už dávno omieľaná v médiach, že v prípade haircutu na gréckych dlhopisoch budú tieto banky (a nielen tie ale aj Erste a Intesa...) v celkom zaujímavých situáciach, pretože prídu o značnú časť kapitálu...

    Dexia je už tiež predaná, kúpila ju Privatbanka. UniCredit na SR je už tiež na predaj.

    Dnes banky nekrachujú - dnes sa predávajú! Kto má klientov má moc a preto sa nenechajú banky krachnúť ale naopak vydražia sa za neskutočné miliardy!

    Takže nestresujte, byť Vami sa skôr obzriem po banke kde mám najmenšie poplatky za podnikateľský účet.

    Podnikateľský účet vo Volksbank

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.