Zavrieť

Porady

Peňažná výhra

:-D
Ahojte milí poraďáci, chcela by som vás poprosiť o radu lebo mne to už nemyslí, moja mama vyhrala dosť veľkú čiastku v stávkovej kancelárií. Moja otázka znie zdaňuje sa peňažná výhra zo stávkovej kancelárií /NIKÉ/?
Usporiadat
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Vianocka Pozri príspevok
To znamená, že ak výherca dostal peňažnú výhru, z ktorej mu poskytovateľ zrazil daň, môže si ju podaním daňového priznania vlastne vyžiadať späť? Mám totiž takého klienta, ktorý zo živnosti vykazuje stratu, takže by sa mu celá daň zrazená z výhry mohla vrátiť?
Áno v DP si ju môže daňovník odpočítať od vlastnej daňovej povinnosti alebo ak nevznikla daň.povinnosť, zrážková daň z výhry podľa § 43 bude vrátená. Vyplýva to z § 43 ods.7 zákona o dani z príjmov , ak nejde o prípady uvedené v ods.6 (§43).
0 0
Luboš g Luboš g

Luboš g je offline (nepripojený) Luboš g

nie nezdaňuje sa
0 0
Danulka40 Danulka40

Danulka40 je offline (nepripojený) Danulka40

Vyhry zo stávkovych kancelariach sa nezdanuju, robila som v jednej z nich. Jeden tipujuci stale prehraval a potom raz vyhral peknu sumu., to by bola sprostost, aby platil dan z vyhry., a vsetky stavk. kanc. maju licenciu. Jedine Formule zobrali licenciu a Tutovke, ale tie uz ani nie su. Na Slovensku funguju: Nike, Fortuna., Tipsport. Victoria -tip a jedna dobra stavkova Victory tip
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať