Zavrieť

Porady

paprika

Dobry den,
potrebujem poradit. Na plodoch papriky sa mi objavili tmave skvrny (obrazok prikladam). Je to je neaka choroba a co s tym v takom pripade alebo to je len esteticka chyba? Pestujem po prvy krat a vsetky rady mi pridu vhod. Dakujem velmi pekne :-D
Usporiadat
2Bambulka 2Bambulka

2Bambulka je offline (nepripojený) 2Bambulka

Silvernola Pozri príspevok
Pravdepodobne sadba nepochádza z kvalitného osiva, ale z nejakého prekríženého. Ak nemáš spoľahlivého dodávateľa, radšej si vypestuj priesady sama z uznaného osiva. Alebo sa uspokoj s tým, čo ti narastie.
a vies mi neake doporucit?
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

2Bambulka Pozri príspevok
a vies mi neake doporucit?
normálne v záhradkárskom obchode sú semená kvalitné,len si musíš vybrať podľa toho,čo chceš...
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

2Bambulka Pozri príspevok
a vies mi neake doporucit?
Ja ti viem odporucit klasicku PCR (Nesvadsku, Anteu) - zelena, zilky stipu, ta je chutovo najpaprikovejsia, Slovakiu (bledu zelenu, cela sladka), Amy (biela sladka) alebo Aureu (zlatozlta). Tie u nas vedu a kazdy rok maju svoje zastupenie na nasom poli.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

video1983 Pozri príspevok
ta paprika nema dostatok slnka, preto je aj taka mala a myslim ze ma aj nevhodnu zeminu, tie skvrny tiez nie su najestetickejsie
Nie celkom s tebou súhlasím,( čo sa týka zeminy) to je vplyvom chladných nocí toto antokyánové sfarbenie je typické pre papriky s tenkou vrchnou kožou napríklad Slovákia, nie je to na závadu bolo určité obdobie kedy sa z hľadiska nejakého marketingového ťahu propagovalo ako prednosť proti akýmsi ochoreniam dokonca boli aj papriky takto šľachtené, potom extrémom bola aj fialová paprika. Aj prípadný nástup teplých dní toto sfarbenie už neodstráni.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Gina Er Pozri príspevok
normálne v záhradkárskom obchode sú semená kvalitné,len si musíš vybrať podľa toho,čo chceš...
Nie každý výrobca osiva je seriózny, vždy si treba zapamätať osivársku firmu, buď od nej kúpim aj na rok alebo ju zďaleka obídem . záhradkársky obchod ručí len za neporušenosť balenia.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

2Bambulka Pozri príspevok
a vies mi neake doporucit?
Aké typy chceš? do fólie do voľnej prírody, konzumnú, koreninovu, sladkú pálivú,?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Chokma Pozri príspevok
Ja ti viem odporucit klasicku PCR (Nesvadsku, Anteu) - zelena, zilky stipu, ta je chutovo najpaprikovejsia, Slovakiu (bledu zelenu, cela sladka), Amy (biela sladka) alebo Aureu (zlatozlta). Tie u nas vedu a kazdy rok maju svoje zastupenie na nasom poli.
keď vyskúšaš našu Babu inú už nebudeš chcieť.
1 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

pavol54 Pozri príspevok
keď vyskúšaš našu Babu inú už nebudeš chcieť.
Babu? Daj link, kde ju zozenieme a na rok frcime.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Chokma Pozri príspevok
Babu? Daj link, kde ju zozenieme a na rok frcime.
u mňa
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

pavol54 Pozri príspevok
u mňa
Naaa tak velice dobre, nebudeme to mat aspon daleko. Takze na rok sadime Babu. Telefon sa mi zda, ze na teba mam, takze sa urcite ozveme, ked budeme objednavat osiva.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Chokma Pozri príspevok
Naaa tak velice dobre, nebudeme to mat aspon daleko. Takze na rok sadime Babu. Telefon sa mi zda, ze na teba mam, takze sa urcite ozveme, ked budeme objednavat osiva.
Ešte skôr, keď budem objednávať zeler. myslím že ho máte v portfóliu. (cca 3t)ale až na jeseň.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

pavol54 Pozri príspevok
Ešte skôr, keď budem objednávať zeler. myslím že ho máte v portfóliu. (cca 3t)ale až na jeseň.
Noooo, to mame, len neviem v akom mnozstve.

Oca som uz navnadila, uz sa nam o babe aj sniva... Trosku som kukala po nete. Je to nieco podobne ako vylepsena Slovakia?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Chokma Pozri príspevok
Noooo, to mame, len neviem v akom mnozstve.

Oca som uz navnadila, uz sa nam o babe aj sniva... Trosku som kukala po nete. Je to nieco podobne ako vylepsena Slovakia?
Áno trochu hrubšia, najmä sa podarilo zabrániť tvorbe antokyánového sfarbenia.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať