Zavrieť

Porady

zvyseny cukor .. mam si robit obavy?

Na preventivnej prehladke mi doktorka oznamila, ze mam zvyseny cukor v krvi. Hranica bola do 6, ja som mal 6.19 , rano , nalacno. Odporucila ma na diabetologicku ambulanciu.

Predtym som nevedel, ani co cukrovka vobec je, lenze teraz citam vsetko mozne, a zacinam mat aj poriadne strach..

Rozmyslal som, ci ten zvyseny cukor nebol iba nejakym omylom, kedze stravujem sa velmi nepravidelne, v praci mame stres, pracujeme pod neustalym tlakom, taktiez pred vysetrenim cca 2tyzdne som sa dal na dietu a za par dni som zhodil 4-5 kil, jedol som iba cottage cheesee, cca 2000kj na den, a pijem velmi vela sladenych napojov ako je vinea. Niekedy aj 3 flase na den.. mam to ako svoj energy drink, kedze redbull mi velmi nechuti.

Nemohla byt ta zvysena hodnota iba docasna? Sposobena tym, ze sa snazim schudnut, resp. ze pijem vela sladenych napojov? Alebo mam cukrovku?

vdaka
Usporiadat
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

mixal1 Pozri príspevok
ked budem drzat dietu, to znamena nic sladke, nic mastne, nic vyprazane, ziadne tucne maso, ziadne oleje..

mozem jest ten cottage cheesee??

a s tuniakom z konzervy v paradajkovej omacke? Ja to strasne zboznujem. Ked jem iba tento syr s tuniakom, citim sa omnoho lepsie a plny sil, oproti tomu ked zjem nieco vyprazane s hranolkami, alebo mastne.
cottage kľudne,aj toho tuniaka.zas to ale nepreháňaj s tou diétou,ideš do extrému,jasné,že nie vyprážané hranolky a šnicle každý deň,ale nejaký tuk telo potrebuje k svojmu fungovaniu a napr. niektoré vitamíny sú rozpustné iba v tukoch...
2 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Katarina Pozri príspevok
Toto vyšetrenie čaká aj mňa 8.9. Mám zvýšenú hodnotu cukru 7,0 obvodný hovorí že od 7,1 sa stanovuje diagnoza cukrovka. Doteraz som nemala nikdy takúto vysokú hodnotu cukru. Dúfam, že to dopadne dobre. Potom dám vedieť.
Dopadlo to dobre, som nesmierne rada.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pandorasbox Pozri príspevok
..nieže naberieš v tej rýchlosti na korčule potom nejakú osemnástku v minisukni..mohol by Ti potom opäť ten cukor vyskočiť - pozor, poznáš, vzrušo
K téme ....

...hm , pozerám a čítam ...

Pozor - NEPOZNÁŠ pravdepodobne všetky dôsledky " cukru " ...

ALE ...atď ...
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

mixal1 Pozri príspevok
Na preventivnej prehladke mi doktorka oznamila, ze mam zvyseny cukor v krvi. Hranica bola do 6, ja som mal 6.19 , rano , nalacno. Odporucila ma na diabetologicku ambulanciu.

Predtym som nevedel, ani co cukrovka vobec je, lenze teraz citam vsetko mozne, a zacinam mat aj poriadne strach..

Rozmyslal som, ci ten zvyseny cukor nebol iba nejakym omylom, kedze stravujem sa velmi nepravidelne, v praci mame stres, pracujeme pod neustalym tlakom, taktiez pred vysetrenim cca 2tyzdne som sa dal na dietu a za par dni som zhodil 4-5 kil, jedol som iba cottage cheesee, cca 2000kj na den, a pijem velmi vela sladenych napojov ako je vinea. Niekedy aj 3 flase na den.. mam to ako svoj energy drink, kedze redbull mi velmi nechuti.

Nemohla byt ta zvysena hodnota iba docasna? Sposobena tym, ze sa snazim schudnut, resp. ze pijem vela sladenych napojov? Alebo mam cukrovku?

vdaka
Vôbec by som na Vašom mieste nerobil paniku. Norma je do 6,1 a Vy ste mali 6,19. Toto by som vôbec neriešil. deväť stotín to je čo? Tak ako píšete táto hodnota mohla byť hraničná /nie zvýšená-lebo toto nie je zvýšená hodnota/ iba dočasne. Každopádne si upravte svoj denný režim v zmysle čo najlepšej životosprávy a čo najvyššej možnej eliminácie stresu. To Vám môže len pomôcť.
0 0
Discodiva Discodiva

Discodiva je offline (nepripojený) Discodiva

na tvojom mieste by som ako prvé vyradila tie sladené nápoje - fuj ako to možeš pit, ved to smad ani neuhasi, daj si radšej čistu vodu.
A k tomu cottagu - jasne jedz ho v pohode je zdravy a su to bielkoviny, ale určite nie stále a určite nie len stále cottage. Potrebuješ pestru stravu a pravidelnu...teda ovocie, zelenina, celozrnne pečivo, zemiaky, mäso... pestra strava. a vela čistej vody...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Discodiva Pozri príspevok
na tvojom mieste by som ako prvé vyradila tie sladené nápoje - fuj ako to možeš pit, ved to smad ani neuhasi, daj si radšej čistu vodu.
A k tomu cottagu - jasne jedz ho v pohode je zdravy a su to bielkoviny, ale určite nie stále a určite nie len stále cottage. Potrebuješ pestru stravu a pravidelnu...teda ovocie, zelenina, celozrnne pečivo, zemiaky, mäso... pestra strava. a vela čistej vody...
...hm .......očuj Discodiva ....môžeš presnejšie špecifikovať ???....potom Ťa vyvediem z omylu ...

...k tomu Cottage syru ....nie je všetko zlato ,čo sa blyští ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Discodiva: lebo potom:
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  diabetes.jpg
Zobrazení: 6
Veľkosť:  66.5 KB



0 0
kezeso kezeso

kezeso je offline (nepripojený) kezeso

obchodník
Prispejem aj ja do témy. Doteraz som nemal cukor nadhodnoty. Bežné sú do 6,5 nmol. V pondelok ráno nalačno, odber zo žily, výsledok cukor 7,8. Kontrola u sonografa na pankreas, potom diabetologička. Ráno nalačno 4,1, raňajky, o *9.00 odber znova - cukor 3,9, potom desiata, odber o 11.00 - cukor 5,9, čiže všetko v norme. Dôvod , v nedeľu celá čokoláda, iné sladkosti. Pre istotu idem na test , vypijem pollitra glokózy 75 g vo vode a uvidí sa, dôvod, brat je cukrovkár, otec bol, čiže mám predispozíciu. Ale nebojím sa, dobre to dopadne.

Takže test som absolvoval, hodnota nalačno 4,2, po vypití glokózy o hodinu 6,0, o hodinu 4,2 nmol. Všetko v norme.
Naposledy upravil kezeso : 30.03.12 at 09:20 Dôvod: Test
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nechcete si prečítať tento článok? Pravda a bludy o cukrovke http://www.subotic.sk/index2.php?sec...main=32&lan=sk
0 0
kezeso kezeso

kezeso je offline (nepripojený) kezeso

obchodník
Dobrá informácia
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať