Zavrieť

Porady

zvyseny cukor .. mam si robit obavy?

Na preventivnej prehladke mi doktorka oznamila, ze mam zvyseny cukor v krvi. Hranica bola do 6, ja som mal 6.19 , rano , nalacno. Odporucila ma na diabetologicku ambulanciu.

Predtym som nevedel, ani co cukrovka vobec je, lenze teraz citam vsetko mozne, a zacinam mat aj poriadne strach..

Rozmyslal som, ci ten zvyseny cukor nebol iba nejakym omylom, kedze stravujem sa velmi nepravidelne, v praci mame stres, pracujeme pod neustalym tlakom, taktiez pred vysetrenim cca 2tyzdne som sa dal na dietu a za par dni som zhodil 4-5 kil, jedol som iba cottage cheesee, cca 2000kj na den, a pijem velmi vela sladenych napojov ako je vinea. Niekedy aj 3 flase na den.. mam to ako svoj energy drink, kedze redbull mi velmi nechuti.

Nemohla byt ta zvysena hodnota iba docasna? Sposobena tym, ze sa snazim schudnut, resp. ze pijem vela sladenych napojov? Alebo mam cukrovku?

vdaka
Usporiadat
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

pandorasbox Pozri príspevok
ak chceš, naskenujem glykemické hodnoty , čo som dostala od diabetologičky a pošlem ti ss
vdaka!
tie glykemicke hodnoty co znamenaju? to je o hladine cukru v krvi? mozno mimo temy, ale tato tema, teda diabetes, je pre mna uplne nieco nove. Priznam sa, nezvyknem chodit k lekarom, a keby v praci nerobili pravidelne prehliadky, ani neviem, ako to u doktora vyzera..
0 0
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

buchač Pozri príspevok
...darmo raz ....diabetik ( ondrejvla ) vie , o čom je reč ........žeby aj ja ???


...nejaké odpovede v texte ...aj to len náznaky , nakoľko je každý pacient iný , samotná cukrovka obnáša tiež dosť infa...



...ozaj ,len na okraj ....dnes som mal hypo ....cca 7,00 , aj to som si meral až vtedy , po tých 5 minutách , keď som do seba nalial sladotu ...koľko som mal asi predtým ????...tipujem takých 5,2 mmol ...v rukách ten blbý pocit , pot ma oblieval ...humusné minúty súvtedy , kua ...
tych 149e som zaplatil.. kedze dostal som strach, dalsie stresy k tym, co mam To viete, ja hasim uz len poziare. Prevencia mi velmi nehovori... kedze na seba mam velmi malo casu. Nemam ani cas ist kupit nove rifle tak tie stare co mam si neustale zasivam
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

mixal1 Pozri príspevok
tych 149e som zaplatil.. kedze dostal som strach, dalsie stresy k tym, co mam To viete, ja hasim uz len poziare. Prevencia mi velmi nehovori... kedze na seba mam velmi malo casu. Nemam ani cas ist kupit nove rifle tak tie stare co mam si neustale zasivam
všetky potraviny majú glykemické hodnoty - čo má koľko cukru v sebe, to aj ovocie, zelenina a pod. - tu sa nehovorí o varených alebo inak tepelne upravených jedlách

z čoho si dostal strach? že si malo trochu zvýšenú hodnotu? obvoďák Ti mal rovno povedať, že ráno môže byť zvýšená hodnota a že to nič neznamená, netreba sa plašiť, treba si to iba u diabetológa preveriť. Na prevenciu má každý čas a aj možnosti - stačí si telo neničiť napríklad i tou víneou, ale si radšej dopriať čistú zdravú vodu a nie sladené "sajrajty". Prevencia je aj to, že mimo kusu klobásky si radšej schrúpeš napríklad kareláb, alebo jabĺčko, miesto slaninky si nakrájaš uhorečky. Vždy je to iba uhol pohľadu, čo považuješ sa prevenciu alebo na čo človek akože má alebo nemá čas alebo finančné prostriedky. skutočne stačí iba málo - dať si pozor na to čo do seba hádžeme a ako žijeme. Nepodceňuj silu potravín, čo do seba hádžeš - maj úctu k svojmu telu. ...ale neboj, takýto s prehreškami je nás tu viac a medzi takých patrím aj ja a potom keď už je zle, tak to rýchlo hasím kapustou a uhorkami drž sa, naučíš sa to, ako každý z nás cukrovkárov, ale trochu to potrvá, potrebuje to občas sa pozrieť do zrkadla a vynadať si
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

... a si si istý, že menej času zaberie zašitie rifiel ako kúpiť nové?
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

pandorasbox Pozri príspevok
všetky potraviny majú glykemické hodnoty - čo má koľko cukru v sebe, to aj ovocie, zelenina a pod. - tu sa nehovorí o varených alebo inak tepelne upravených jedlách

z čoho si dostal strach? že si malo trochu zvýšenú hodnotu? obvoďák Ti mal rovno povedať, že ráno môže byť zvýšená hodnota a že to nič neznamená, netreba sa plašiť, treba si to iba u diabetológa preveriť. Na prevenciu má každý čas a aj možnosti - stačí si telo neničiť napríklad i tou víneou, ale si radšej dopriať čistú zdravú vodu a nie sladené "sajrajty". Prevencia je aj to, že mimo kusu klobásky si radšej schrúpeš napríklad kareláb, alebo jabĺčko, miesto slaninky si nakrájaš uhorečky. Vždy je to iba uhol pohľadu, čo považuješ sa prevenciu alebo na čo človek akože má alebo nemá čas alebo finančné prostriedky. skutočne stačí iba málo - dať si pozor na to čo do seba hádžeme a ako žijeme. Nepodceňuj silu potravín, čo do seba hádžeš - maj úctu k svojmu telu. ...ale neboj, takýto s prehreškami je nás tu viac a medzi takých patrím aj ja a potom keď už je zle, tak to rýchlo hasím kapustou a uhorkami drž sa, naučíš sa to, ako každý z nás cukrovkárov, ale trochu to potrvá, potrebuje to občas sa pozrieť do zrkadla a vynadať si
čo som ? koza ???
0 1
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

mixal1 Pozri príspevok
tych 149e som zaplatil.. kedze dostal som strach, dalsie stresy k tym, co mam To viete, ja hasim uz len poziare. Prevencia mi velmi nehovori... kedze na seba mam velmi malo casu. Nemam ani cas ist kupit nove rifle tak tie stare co mam si neustale zasivam
To preto, lebo nevieš robiť kvalitne/efektívne/rýchlo.
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
...len aby si časom nejedol kapustu a uhorečky aj ty.., potom si pripomeň tú... "kozu"...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

rudopp Pozri príspevok
čo som ? koza ???
nie ,koza nie si,ale možno budeš diabetik.
A k tým 149 euro,to nebolo prednostné,to bola pentácka poliklinika Pro Care.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mixal1 Pozri príspevok
tych 149e som zaplatil.. kedze dostal som strach, dalsie stresy k tym, co mam To viete, ja hasim uz len poziare. Prevencia mi velmi nehovori... kedze na seba mam velmi malo casu. Nemam ani cas ist kupit nove rifle tak tie stare co mam si neustale zasivam
...he , šak si potom ten čas nájdeš .......v špitále ho budeš mať habadej ....

...a vieš koľko potom voľného času budeš mať ????...no budeš ho tráviť v čakárňach ordinácií ...

...a potom ....................mám pokračovať ????
Radšej nie ...zľakol by si sa , ukrutne ...to mi ver

tema, teda diabetes, je pre mna uplne nieco nove.
...hľadať , sondovať , učiť sa ....atď ..........a zafixovať určité info do pamäti ...
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

BXLmiami Pozri príspevok
nie ,koza nie si,ale možno budeš diabetik.
žeby predsa len ? - - cap ?


legolas Pozri príspevok
...len aby si časom nejedol kapustu a uhorečky aj ty.., potom si pripomeň tú... "kozu"...
jasne = zmením argumentáciu (ale načo by som sa už dopredu s tým trápil = stačí potom - myslím dietnopsychicky )(aj mama mala, ale vraj jej začala ako chemická)
0 0
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

ked budem drzat dietu, to znamena nic sladke, nic mastne, nic vyprazane, ziadne tucne maso, ziadne oleje..

mozem jest ten cottage cheesee??

a s tuniakom z konzervy v paradajkovej omacke? Ja to strasne zboznujem. Ked jem iba tento syr s tuniakom, citim sa omnoho lepsie a plny sil, oproti tomu ked zjem nieco vyprazane s hranolkami, alebo mastne.
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

mixal1 Pozri príspevok
ked budem drzat dietu, to znamena nic sladke, nic mastne, nic vyprazane, ziadne tucne maso, ziadne oleje..

mozem jest ten cottage cheesee??

a s tuniakom z konzervy v paradajkovej omacke? Ja to strasne zboznujem. Ked jem iba tento syr s tuniakom, citim sa omnoho lepsie a plny sil, oproti tomu ked zjem nieco vyprazane s hranolkami, alebo mastne.
dnes máš dobrú náladu, čo ma teší...
krásny deň
1 0
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

) vdaka zobral som dovolenku do konca augusta, prave sa chystam niekam von, do mesta, prejst sa, kedze z tych linkov co ste mi poslali som sa docital, ze sportom a pohybom sa tiez da upravit cukor.
Oprasim teda korcule, a trosku sa odreagujem
1 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

..nieže naberieš v tej rýchlosti na korčule potom nejakú osemnástku v minisukni..mohol by Ti potom opäť ten cukor vyskočiť - pozor, poznáš, vzrušo
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

mixal1 Pozri príspevok
) vdaka zobral som dovolenku do konca augusta, prave sa chystam niekam von, do mesta, prejst sa, kedze z tych linkov co ste mi poslali som sa docital, ze sportom a pohybom sa tiez da upravit cukor.
Oprasim teda korcule, a trosku sa odreagujem
Veľmi dobré rozhodnutie, gratulujem.
0 0
Laguna13 Laguna13

Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

Milované Božie dieťa
Mne tiež asi pred 3 rokmi internistka zistila zvýšené hodnoty a okamžite poslala na diabetologickú ambulanciu. Tam som absolvovala vyšetrenie už vyššie popísané a cukrovka sa u mňa nepotvrdila. Pre istotu mi to z času na čas dá skontrolovať, ale vždy negatívne. Tiež som si vtedy už kadečo domýšľala a trápila sa, dokonca si zohnala časopis o diabetes. Som šťastná, že to nepotrebujem.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Toto vyšetrenie čaká aj mňa 8.9. Mám zvýšenú hodnotu cukru 7,0 obvodný hovorí že od 7,1 sa stanovuje diagnoza cukrovka. Doteraz som nemala nikdy takúto vysokú hodnotu cukru. Dúfam, že to dopadne dobre. Potom dám vedieť.
2 0
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

pandorasbox Pozri príspevok
..nieže naberieš v tej rýchlosti na korčule potom nejakú osemnástku v minisukni..mohol by Ti potom opäť ten cukor vyskočiť - pozor, poznáš, vzrušo
v tom pripade aj cukrovkou by bol sladky zivot
0 0
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

zdravim vsetkych! takze dnes som bol pre vysledky, a chvalabohu slo o plany poplach

cukor 4.7
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať